BİZİ TAKİP ET!

Petkim Türkiye Boccia Şampiyonasında 2. Gün Heyecanı Yaşandı

Petkim Türkiye Boccia Şampiyonasında 2. Gün heyecanı yaşandı. 30 Mart 2022 tarihinde şampiyonanın 2.günü sona erdi.

Bu sene diğer şampiyonalardan farklı olarak grup müsabakaları yapılıyor. Toplamda 3 gün sürecek olan grup müsabakalarının ardından eleme ve final maçları oynanacak. Organizasyonun ikinci gününde, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Muaz Ergezen salona geldi.

Başkan Ergezen, ”Herkesi spor yapmaya davet ediyoruz!”

Boccia branşımız federasyonumuzu alt branşardında bir tanesi, bedensel engel derecesi en ağır olan sporcularımızın ilgi duyduğu bir spor dalı. Bugüne kadar birçok etkinlik planlandı. Önümüzde ki yıllarda çok güzel planlamalarımız var. Amacımız bedensel engel derecesine uygun kardeşlerimizi spor ile buluşturmak. Buradan çağrımı yinelemek istiyorum. Mutlaka bizim braşlarımızdan bir tanesi size hitap edecektir. Hayata katılmanızı sporun pozitif ve birleştirici ruhunu yaşamanızı diliyorum. Bu vesile ile herkesi spor yapmaya davet ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tüm engelli branşlarımıza çok büyük destek veriyor, Sayın Gençlik ve Spor Bakanımız Dr.Mehmet Muharrem Kasapoğlu her faaliyetimizde bizleri desteklemekte. Boccia branşımız Türkiye’de daha bilinir daha göz önünde olması için elimizden gelen gayreti hep gösterdik hep göstereceğiz. Her zaman için sporcularımızın yanında yer alacağız Hiçbir sporcumuz asla yalnız kalmayacak, buradan tüm bedensel engelli kardeşlerimize yine sesleniyorum. Mutlaka uğraşabileceğiniz, ilgilenebileceğiniz bir branşımız vardır. Hepinizi salonlarımıza davet ediyoruz. Boccia Türkiye Şampiyonasına katkı sağlayan tüm paydaşlarımıza minnettarız

Duyurular

Genç Millilerimiz Junior Camp’a gidiyor.

18-22 Temmuz 2024 tarihleri arasında Belçika’nın Blankenberge kentinde gerçekleştirilecek olan “Junior Camp” etkinliğine ülkemizden 8 sporcu katılacaktır. İlk kafilemiz Ankara’dan yola çıktı. Sporcularımıza başarılar dileriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P