BİZİ TAKİP ET!

Poznan Word Boccia Challenger Sona Erdi !

Poznan Word Boccia Challenger Sona Erdi !

 
23-28 Ağustos tarihleri arasında 17 ülkenin katılımları ile Polonya’nın Poznan şehrinde düzenlenen Poznan Word Boccia Challenger şampiyonasını sona erdi.
 
Son gün oynanan çift finallerinde kazanılan gümüş madalya sonrası TBESF Boccia spocuları organizasyonu Gümüş 2 Bronz 1 toplamda 3 madalya ile noktaladı.
 
BC3 sporcularımız Öner Bozbıyık ve Havva Alyurt grup karşılaşmalarında önce Hindistan’ı 9-1 sonra ev sahibi Polonya’yı 4-0 ile geçti. Doğrudan yarı finale gidilen şampiyonada Slovakya karşısına çıkan milliler sahadan 10-3 galip ayrıldı. Altının sahibini belirleyecek müsabakada ise tekrar Polonya ile karşılaşan Ay-Yıldızlılar uzatmalara giden oyunda mağlup oldu.
 
BC4 kategorisinde ise sporcularımız Yahya Gürbüzer ve Fatma Gürbüzer grupta ki ilk maçında Meksika karşısından mağlup ayrıldı. İkinci karşılaşmasında ise Hindistan’ı 5-1 ile geçen sporcular son maçında Azerbaycan’ı 4-3 yenen Türkiye Hindistan’ın önünde grubunu 4.sırada tamamladı.
 
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Muaz Ergezen ,TBESF tarihinde ilklere imza atan sporcu ve teknik ekibi kutladı.
Ergezen: Maşallah güzel haberler almaya çok alışık, daha önce bireysel kategorilerinde madalyamız bulunmayan Boccia branşımızda 2 madalya birden kazandık. Gece gündüz çalışan sporcu kardeşlerim bir kez daha istedikten sonra hiçbir engel olmadığı gösterdiler. İnanıyorum ki Roma’da düzenlenecek olan dünya şampiyonası için hazırlar. Emeği geçen tüm sporcu,idareci ve yöneticileri kutluyorum’’ifadelerini kullandı.

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P