BİZİ TAKİP ET!

‘Rio’da hedefimiz ilk iki’

2016 Rio Paralimpik Oyunları’nda kadınlar klasik yayda Türkiye’yi temsil edecek milli okçular Zehra Özbey Torun ve Merve Nur Eroğlu, Rio’da da birlikte madalya kürsüsüne çıkmayı hedefliyor.

Ankara’da 30 Ağustos’a kadar devam edecek son kampta 7-18 Eylül tarihlerinde Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde düzenlenecek Paralimpik Oyunları’na hazırlanan milli okçu Merve Nur Eroğlu,"Zehra ablayla oklarımızı dostluğa attık kazandık. Rio’da da hedefimiz ilk iki." dedi.

Okçuluğa 3 yıl önce Bolu İl Emniyet Müdürlüğünün ‘Spor engel tanımaz’ projesiyle başlayan Merve Nur, aynı yıl elde ettiği Türkiye şampiyonluğunun ardından Rio’ya odaklandığını belirtti. Milli okçu, bu süreci aynı kategoride ok attıkları Zehra Özbey Torun ile omuz omuza geçirdiklerini anlattı.

Nisan ayında Fransa’da düzenlenen şampiyonada klasik yay kadınlarda verilecek iki paralimpik kotayı Zehra ile birlikte elde ettiklerini hatırlatarak, şöyle devam etti:

"Orada birlikte kota elde ettik. O büyük mutluluğu birlikte yaşadık. Biz Rio yolunda birlikte ilerliyoruz. Ailelerimizden çok birbirimizi görüyoruz. Rio’ya giden yolda birbirimize desteğimiz çok büyük. Oklarımızı dostluğa attık kazandık. Fransa’da birlikte final attık inşallah Rio’da birlikte final atacağız. İlk iki bizim.”

Duyurular

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P