BİZİ TAKİP ET!

‘Rio’yu madalyalarla süslemek istiyoruz’

29-31 Temmuz 2016 tarihleri arasında Sakarya ilinde düzenlenen Türkiye Bedensel Engelliler Yüzme Şampiyonasına 28 kulüpten 142 sporcu katıldı.

2016 Rio Paralimpik Oyunlarına 1 Eylül  2016 gecesi 46 sporcu ve diğer yetkililerle birlikte harekat edeceklerini ifade eden Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk "8 branşta topladık 46 kotamızı. Tenis’te ilk defa bir bayan sporcumuz ülkemiz adına yarışacak. Rio’yu madalyalarla süslemek en büyük amacımız" dedi.

Bir proje dahilinde atletizim ve yüzmede 2020’ye en az 50 sporcu katılım olması gerektğini söyleyen Uztürk, "4350 sporcunun katılacağı paralimpik oyunlarında 1100 kişisi atletizm branşından 800 kişisi yüzme branşından katılıyor ve biz yüzmede iki atletizim de dört sporcu ile katııyoruz. Bu rakamlar çok düşük. O yüzden 2020’ye kadar engelli sporcularımızı sporcu yetiştirme merkezlerine ulaştırmamız gerekiyor" diye konuştu.

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P