BİZİ TAKİP ET!

RS Venture Connect Para Yelken Dünya Şampiyonası Sona Erdi

RS Venture Connect Para Yelken Dünya Şampiyonası Sona Erdi 

 
18-27 Kasım tarihlerinde Umman’da gerçekleşen RS Venture Connect Yelken Dünya Şampiyonası bugün kapanış seromonisiyle sona erdi. 19 ülkeden 39 takımın katıldığı organizasyonda temsilcilerimizden Miray Ulaş ve Furkan Elçin 16, İbrahim Kalay ve Büşra Nur Çelik 12.oldu.
Organizasyonunu değerlendiren milli para yelkenci Miray Ulaş” Türkiye’de henüz bulunmayan bu tekne sınıfında yarış öncesinde sadece iki gün antrenman yapma şansımız oldu. Hem tekneye alışmak için kısıtlı bir zamanımız vardı hem de yarışta yaşadığımız teknik aksaklıklara rağmen elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. 
 
Asıl tekne sınıfımız olan Hansa303 yelken sınıfında da aynı şekilde 2018’de başlayıp Dünya sıralamasında bu sene 2. sıraya yükseldik. RS Venture Connect sınıfında da bu şekilde tecrübe kazanarak Dünya sıralamasında ilk 3 arasında yer alacağımıza inanıyoruz. 
 
2028 LA Paralimpik Oyunlarında hem Hansa303 hem de RS Venture Connect tekne sınıflarında Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edip bayrağımızı dalgalandırmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Duyurular

Millilerimiz Yurda Döndü

Federasyon Başkanımız, Teknik ekibimiz ve Sporcularımız ayağının tozuyla A Habere demeç verdi.

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

3.Kez AVRUPA ŞAMPİYONUYUZ

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

ŞAMPİYON TÜRKİYE

1-8 Haziran 2024 tarihleri arasında Fransa’nın Evian kentinde gerçekleştirilen Ampute Futbol Avrupa şampiyonasında Milli takımımız Final maçında İspanya’yı 3-0 yenerek 3. kez şampiyon olmayı başardı.

Milli takımımızda golleri, Rahmi Özcan, Ömer Güleryüz ve Fatih Şentürk kaydetti.

Böylelikle tarihte yapılan tüm Avrupa Şampiyonalarında ülkemiz “Şampiyon” olma başarısı göstermiş oldu.

 

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P