BİZİ TAKİP ET!

ŞAMPİYONA ÖNCESİ TURNUVA

U23 Dünya Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonasına katılacak olan ülkeler kente gelmeye başladı.

   

 Adana’da 5-15 Eylül 2013 tarihleri arasında düzenlenecek olan U23 Dünya Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonasına katüacak olan ülkeler kente gelmeye başladı. Şampiyona hazırlıklarını sürdürmek üzere ilk olarak Güney Afrika ve İran takımları şampiyonadan bir hafta önce Adana’ya geldi. Avustralya takımı 3 Eylülde Adana’da olacak. Diğer takımların 5 Eyİül günü Adana’da olması planlanıyor. Şampiyonaya Adana’da kamp yaparak hazırlanan Türk milli takımı şampiyona öncesi düzenlenen mini turnuvada Güney Afrika, İran ve Avustralya takımlarıyla hazırlık maçları yapacak.

     U23 Dünya Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonasına haznlanan genç milli takım oyuncuları ve teknik kadrosu yoğun kamp ve çalışma temposundan sonra akşamı birlikte sinemaya giderek değerlendirdiler. Türk Milli Takım Yardımcı Antrenörü Tacettin Çıpa, "Yoğun tempoda uzun süredir kampta olan oyuncularımızın mental açıdan rahatlaması ve birlikte zaman geçirmesi açısından güzel bir gece oldu. Sporcularımızı dünya şampiyonasına hem fiziksel, hem ruhsal hem de mental açıdan en üst düzeyde hazırlamak istiyoruz. Birbirine kenetlenmiş ve arkadaşlık duygusu üst düzeyde bir milli takımız var. Bunu Adana’da Dünya Şampiyonasında sahaya yaşatmak ve tüm Adanalıların desteği ile başardı sonuçlar alacağımıza inanıyorum" dedi.


Duyurular

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P