BİZİ TAKİP ET!

Şampiyonlar belli oldu

IWAB Yeni Yıl Festivali’nin son gününde gerçekleştirilen Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Tekerlekli Sandalye Dans Türkiye Şampiyonası’nın şampiyonları belli oldu. Tekerlekli sandalyeleriyle birbirinden farklı dans figürler sergileyerek izleyenleri kendilerine hayran bırakan sporculardan tek erkeklerde Memet Sefa Öztürk, tek kadınlarda Sinem Toprak ve çiftlerde ise Osman Ersöz-Yeşim Eryiğit çifti birinci oldu.

28-30 Aralık tarihlerini kapsayan etkinliğin son gününde, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ve IWAB birlikteliğiyle Tekerlekli Sandalye Dans Türkiye Şampiyonası yapıldı. 3 kategoride 10 sporcunun katıldığı şampiyonada farklı dans figürü sergileyen sporcular izleyenleri kendilerine hayran bırakırken, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden şampiyonaya 10 sporcu katıldı. Etkinlikler kapsamında Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen Tekerlekli Sandalye Dans Sporu 2. Türkiye Şampiyonası renkli görüntülere sahne oldu. Çiftler, tek erkekler ve tek kadınlar olmak üzere 3 ayrı kategoride düzenlenen şampiyonada hünerlerini sergileyen sporcular, konuklardan büyük alkış aldı.

Dans şampiyonası sonunda hakem kurulunun yaptığı değerlendirmeler sonucunda çiftler kategorisinin şampiyonu toplamda 18.58 puan alan Osman Ersöz-Yeşim Eryiğit çifti oldu. Tek Erkekler’de Memet Sefa Öztürk, Tek Kadınlar kategorisinde ise Sinem Toprak birincilik madalyasının sahibi oldular. Dereceye giren sporculara kupaları ve madalyaları Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk ve IWAB Proje Başkanı ve Koordinatörü Hatice Bozkurt tarafından verildi.

Duyurular

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P