BİZİ TAKİP ET!

‘Şampiyonlar Onur Konuğumuz’

Bakan Çağatay Kılıç, aktif spor hayatı devam eden Dünya ve Avrupa şampiyonu sporcularla bir araya geldi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın "Şampiyonlar Onur Konuğumuz" programının ilkinde Bakan Çağatay Kılıç, aktif spor hayatı devam eden Dünya ve Avrupa şampiyonu sporcularla bir araya geldi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Bakanlığın düzenlediği "Şampiyonlar Onur Konuğumuz" programının ilkinde halen faal olan Olimpiyat-Paralimpik Madalyalı Dünya ve Avrupa Şampiyonu sporcularla bir araya geldi. Bir araya geldiği sporcuların kazandıkları başarıların, tüm Türkiye’ye haklı bir gurur yaşattığının altını çizen Bakan Çağatay Kılıç, kazandıkları başarılar için sporculara bir kez daha teşekkür etti.

Daha önce birçok dünya şampiyonluğu avrupa şampiyonluğu yaşamış ve halen aktif olarak spor hayatına devam eden Korhan Yamaç Nazmiye Muslu gibi milli sporcularımızın yanı sıra Federasyon Başkanımız Demirhan Şerefhan’ında bulunduğu kahvaltı organizasyonunda bir araya gelen Bakan Kılıç sözlerine şöyle devam etti :

"Bu tür etkinlikleri, hem sizlerin kazandığı başarıların hatırlanması, hem de bizlerin size karşı vefa duygusunun yansıması olarak görüyoruz. Eminim ki bu tür buluşmalarımızda, sohbetlerimizde, sizlerle dertleşmelerimizde güzel bir birliktelik yaşayacak, karşılıklı fikir alışverişinde bulunmanın motivasyonunu güzel bir şekilde hissedeceğiz. Sizlerin fiziki durumlarınızın yanı sıra bu motivasyonun performansınıza etkisi olursa ne mutlu bize. Belki de bu küçük katkı bronzu gümüş, gümüşü altın yapacak. Belki de bir rekoru getirecek. Burası sizlerin evi. Burayı sadece betonarme bir yapı olarak görmeyin. Burası, sizin başarılarınız için ortak bir çalışma ruhuyla hareket eden bir ekibin çalışma alanı. Burayı sizlerle beraber anlamlı kıldık, bu çatıyı sizlerle birlikte oluşturduk."

Federasyon Başkanımız Demirhan Şerefhan ve Şampiyon sporcular  Bakan Çağatay Kılıç’a yapılan tesisler ve sağlanan tüm imkanlar için teşekkür ederken millilerimiz, başarılarını arttırarak devam ettirecekleri hususunda da söz verdiler. Sporcular ayrıca, Bakan Çağatay Kılıç’a konuşmasının ardından hediyeler takdim ederken, Bakan Çağatay Kılıç da sporculara çeşitli hediyeler verdi.

 TBESF HABER

“Para Dans Kosice 2023 turnuvasından 3 Altın 2 Gümüş Madalya ile Dönüyorlar”

Federasyonumuzun 2023 yılı faaliyet programında öne çıkan bir etkinlik gerçekleşti. Para Dans Kosice 2023 Para Dance Sport World Cup Turnuvası, 15-17 Eylül 2023 tarihleri arasında Slovakia’nın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Sporcular, bu prestijli turnuvada üstün bir başarı elde ettiler. Toplamda 3 altın ve 2 gümüş madalya kazanan milli sporcular, Türk bayrağını gururla temsil ettiler.

Slovakya’nın ev sahipliğindeki turnuva, dünya çapında yetenekli dansçıları bir araya getirerek büyük bir rekabetin yaşandığı bir platform oldu. Sporcular, sadece ülkemizi değil, aynı zamanda yeteneklerini tüm dünyaya gösterme fırsatı buldular.

Federasyonumuz, sporcularımızın elde ettiği bu başarıdan dolayı gurur duyuyor ve onları tebrik ediyor. Bu önemli etkinliğin, gelecekteki uluslararası müsabakalarda da başarıların habercisi olduğuna inanıyoruz. Sporcularımıza başarılarının devamını dileriz.

PARADANS KOSIČE DÜNYA KUPASİ 2023

OKUMAYA DEVAM ET

Ampute Futbol

Ampute Futbol 2023-2024 Sezonu Süper Lig Fikstür Çekimi

“Ampute futbol 2023-2024 sezonu Süper Lig fikstür çekimi 14 Eylül 2023 tarihinde saat 16:30’da YouTube üzerinden canlı yayınlanacaktır. Canlı yayın bağlantısı aşağıdaki gibidir:”

https://www.youtube.com/@bedenselengelliler

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

“Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TBESF Başkanı Alpaslan Erkoç’u Kabul Etti”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç’u makamında kabul etti. Görüşme Bakanlık makamında gerçekleşti. Federasyon başkanı Erkoç, Gençlik ve Spor Bakanına yeni dönem faaliyetleri ve çalışma takvimi hakkında bilgiler verdi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Federasyon Başkanı Erkoç’u ve göreve gelen yeni yönetimini tebrik etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak,’ Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu çalışmalarını yakından takip edeceğini ve önümüzdeki dönemde Federasyonun tüm bileşenleriyle ve Milli Takımlarla ses getiren başarılara imza atmasını beklediğini’ ifade etti. Bakan Bak, ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın örnek bir sporsever olduğunu ve özellikle de sporda engellilerin varlığı konusundaki hassasiyetlerini’ dile getirdi. Bu doğrultuda Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Milli takımın çalışmalarını yakından birebir takip ederek uluslararası alanda Paralimpik olimpiyatlarda yeni başarılar kazanmak için gereken desteği vereceklerini söyledi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonun kısa, orta ve uzun vadede stratejik planları ve çalışmaları hakkında Bakan Bak’ a detaylı bir sunum gerçekleştiren Başkan Erkoç, “Sayın Bakanımız bizi çok samimi ve sıcak bir ortamda karşıladı. Kendisine mütevazı kişiliğinden ve engellilerin spordaki varlığına olan duyarlılığından dolayı adeta hayran kaldık. Sayın Bakanımızın Türk Sporu ve özellikle Milli Takımlarımız adına her türlü desteği fazlasıyla verecek bir sporsever olması biz spor camiası için büyük bir öneme sahiptir. Bu, bizler için önemli bir motivasyon kaynağı oluşturacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ ın ilgi ve özverisi ile engelli sporunu en güzel yerlere getireceğimize inanıyoruz. Sayın Bakanımıza Federasyonumuza göstermiş olduğu ilgisi ve biz engelli vatandaşlarımıza karşı duyarlılığı ve sevgisinden dolayı müteşekkirim” dedi.

Görüşme sonunda Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç Bakanlık makamında hatıra fotoğrafı çektirdi.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P