BİZİ TAKİP ET!

‘Şampiyonlar Onur Konuğumuz’

Bakan Çağatay Kılıç, aktif spor hayatı devam eden Dünya ve Avrupa şampiyonu sporcularla bir araya geldi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın "Şampiyonlar Onur Konuğumuz" programının ilkinde Bakan Çağatay Kılıç, aktif spor hayatı devam eden Dünya ve Avrupa şampiyonu sporcularla bir araya geldi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Bakanlığın düzenlediği "Şampiyonlar Onur Konuğumuz" programının ilkinde halen faal olan Olimpiyat-Paralimpik Madalyalı Dünya ve Avrupa Şampiyonu sporcularla bir araya geldi. Bir araya geldiği sporcuların kazandıkları başarıların, tüm Türkiye’ye haklı bir gurur yaşattığının altını çizen Bakan Çağatay Kılıç, kazandıkları başarılar için sporculara bir kez daha teşekkür etti.

Daha önce birçok dünya şampiyonluğu avrupa şampiyonluğu yaşamış ve halen aktif olarak spor hayatına devam eden Korhan Yamaç Nazmiye Muslu gibi milli sporcularımızın yanı sıra Federasyon Başkanımız Demirhan Şerefhan’ında bulunduğu kahvaltı organizasyonunda bir araya gelen Bakan Kılıç sözlerine şöyle devam etti :

"Bu tür etkinlikleri, hem sizlerin kazandığı başarıların hatırlanması, hem de bizlerin size karşı vefa duygusunun yansıması olarak görüyoruz. Eminim ki bu tür buluşmalarımızda, sohbetlerimizde, sizlerle dertleşmelerimizde güzel bir birliktelik yaşayacak, karşılıklı fikir alışverişinde bulunmanın motivasyonunu güzel bir şekilde hissedeceğiz. Sizlerin fiziki durumlarınızın yanı sıra bu motivasyonun performansınıza etkisi olursa ne mutlu bize. Belki de bu küçük katkı bronzu gümüş, gümüşü altın yapacak. Belki de bir rekoru getirecek. Burası sizlerin evi. Burayı sadece betonarme bir yapı olarak görmeyin. Burası, sizin başarılarınız için ortak bir çalışma ruhuyla hareket eden bir ekibin çalışma alanı. Burayı sizlerle beraber anlamlı kıldık, bu çatıyı sizlerle birlikte oluşturduk."

Federasyon Başkanımız Demirhan Şerefhan ve Şampiyon sporcular  Bakan Çağatay Kılıç’a yapılan tesisler ve sağlanan tüm imkanlar için teşekkür ederken millilerimiz, başarılarını arttırarak devam ettirecekleri hususunda da söz verdiler. Sporcular ayrıca, Bakan Çağatay Kılıç’a konuşmasının ardından hediyeler takdim ederken, Bakan Çağatay Kılıç da sporculara çeşitli hediyeler verdi.

 



Duyurular

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P