BİZİ TAKİP ET!

Şerefhan: Bize Gerektiği Kadar Önem Gösterilmiyor

Garanti Bankası’nın sponsorluğunu üstlendiği Tekerlekli Sandalye Basketbol Kadınlar 1. Türkiye Şampiyonası final maçı ile sona erdi.

Tekerlekli Sandalye Basketbol Ligleri’nin sponsorluğunu üstlenen Garanti Bankası, bu kapsamda Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol Kadınlar 1. Türkiye Şampiyonası’na da destek oldu. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde 25-27 Haziran tarihleri arasında yapılan, birbirinden güzel ve heyecanlı görüntülere sahne olan turnuvanın final maçı Kamil Ocak Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı.

Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol Ligi’nde mücadele eden kadın sporculardan oluşturulan 4 takımın mücadele ettiği turnuvada, Cesur Melekler’i 39-32 yenen Potanın Sultanları takımı şampiyonluğu elde etti.

Maç sonrasında düzenlenen ödül töreninde konuşma yapan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Biz yola çıkarken önce insan dedik. Hiç kimseye ayrımcılık yapmayacağız. Hiç kimseye de imtiyaz vermeyeceğiz. Her şeye adalet ile yaklaşacağız. Ben Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yaptığım yaklaşık 2 buçuk yıl boyunca bu bakışla nelerin başarılabileceğini gördüm. Azcık alan, azcık fırsat açtığımız zaman neler başarılabileceğini gördüm. Dünyadaki rekabetin bizim sporcularımız kadınıyla, erkeğiyle engelsizlerden nasıl daha azimle ve kararlılıkla mücadele ettiğini gördüm. Muhteşemsiniz, tebrik ediyorum sizi” diye konuştu.

FİNAL MAÇINA AİT FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

ŞEREFHAN: "BİZE GEREKTİĞİ KADAR ÖNEM GÖSTERİLMİYOR"

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Demirhan Şerefhan ise, “Bize gerektiği kadar önem gösterilmiyor. Spor tesislerinde istediğimiz kadar kendimizi gösteremiyoruz. Bugün burada yapılan Türkiye şampiyonası liglerimizin bir provasıydı. Tüm Türkiye’de ilk 4 bayan tekerlekli sporcu tespit edildi. Buraya yaklaşık 30 sporcumuz geldi ama gelemeyen bayan sporcularımızın şu an içi gidiyor. Şampiyona sadece spor anlamında değil, sosyal alanda da birçok şeyler kattı. Kadınlar Basketbol Şampiyonası’nda 6 kadın hakem görev aldı. Büyükşehir Belediyesinin kadın başkanı olan bir ilde böyle bir organizasyon yaptık” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından şampiyonada derece elde eden takımlara, madalyaları ve kupaları verildi. Programa, Gaziantep Vali Yardımcısı Mehmet Taşdöğen, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Demirhan Şerefhan, Şahinbey Belediye Başkanvekili Cuma Güzel, Spor Yazar Osman Tanburacı ve davetliler katıldı.

TBESF HABER

“Para Dans Kosice 2023 turnuvasından 3 Altın 2 Gümüş Madalya ile Dönüyorlar”

Federasyonumuzun 2023 yılı faaliyet programında öne çıkan bir etkinlik gerçekleşti. Para Dans Kosice 2023 Para Dance Sport World Cup Turnuvası, 15-17 Eylül 2023 tarihleri arasında Slovakia’nın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Sporcular, bu prestijli turnuvada üstün bir başarı elde ettiler. Toplamda 3 altın ve 2 gümüş madalya kazanan milli sporcular, Türk bayrağını gururla temsil ettiler.

Slovakya’nın ev sahipliğindeki turnuva, dünya çapında yetenekli dansçıları bir araya getirerek büyük bir rekabetin yaşandığı bir platform oldu. Sporcular, sadece ülkemizi değil, aynı zamanda yeteneklerini tüm dünyaya gösterme fırsatı buldular.

Federasyonumuz, sporcularımızın elde ettiği bu başarıdan dolayı gurur duyuyor ve onları tebrik ediyor. Bu önemli etkinliğin, gelecekteki uluslararası müsabakalarda da başarıların habercisi olduğuna inanıyoruz. Sporcularımıza başarılarının devamını dileriz.

PARADANS KOSIČE DÜNYA KUPASİ 2023

OKUMAYA DEVAM ET

Ampute Futbol

Ampute Futbol 2023-2024 Sezonu Süper Lig Fikstür Çekimi

“Ampute futbol 2023-2024 sezonu Süper Lig fikstür çekimi 14 Eylül 2023 tarihinde saat 16:30’da YouTube üzerinden canlı yayınlanacaktır. Canlı yayın bağlantısı aşağıdaki gibidir:”

https://www.youtube.com/@bedenselengelliler

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

“Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TBESF Başkanı Alpaslan Erkoç’u Kabul Etti”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç’u makamında kabul etti. Görüşme Bakanlık makamında gerçekleşti. Federasyon başkanı Erkoç, Gençlik ve Spor Bakanına yeni dönem faaliyetleri ve çalışma takvimi hakkında bilgiler verdi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Federasyon Başkanı Erkoç’u ve göreve gelen yeni yönetimini tebrik etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak,’ Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu çalışmalarını yakından takip edeceğini ve önümüzdeki dönemde Federasyonun tüm bileşenleriyle ve Milli Takımlarla ses getiren başarılara imza atmasını beklediğini’ ifade etti. Bakan Bak, ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın örnek bir sporsever olduğunu ve özellikle de sporda engellilerin varlığı konusundaki hassasiyetlerini’ dile getirdi. Bu doğrultuda Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Milli takımın çalışmalarını yakından birebir takip ederek uluslararası alanda Paralimpik olimpiyatlarda yeni başarılar kazanmak için gereken desteği vereceklerini söyledi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonun kısa, orta ve uzun vadede stratejik planları ve çalışmaları hakkında Bakan Bak’ a detaylı bir sunum gerçekleştiren Başkan Erkoç, “Sayın Bakanımız bizi çok samimi ve sıcak bir ortamda karşıladı. Kendisine mütevazı kişiliğinden ve engellilerin spordaki varlığına olan duyarlılığından dolayı adeta hayran kaldık. Sayın Bakanımızın Türk Sporu ve özellikle Milli Takımlarımız adına her türlü desteği fazlasıyla verecek bir sporsever olması biz spor camiası için büyük bir öneme sahiptir. Bu, bizler için önemli bir motivasyon kaynağı oluşturacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ ın ilgi ve özverisi ile engelli sporunu en güzel yerlere getireceğimize inanıyoruz. Sayın Bakanımıza Federasyonumuza göstermiş olduğu ilgisi ve biz engelli vatandaşlarımıza karşı duyarlılığı ve sevgisinden dolayı müteşekkirim” dedi.

Görüşme sonunda Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç Bakanlık makamında hatıra fotoğrafı çektirdi.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P