BİZİ TAKİP ET!

Şerefhan’ın güveni tam

Demirhan Şerefhan, “Ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğimizi ümit ediyorum” dedi…

Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Demirhan Şerefhan, "Atletizm ve yüzme branşlarında ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğimizi ümit ediyorum" dedi.

Şerefhan, Mersin’de 20-30 Haziran tarihlerinde yapılacak 17. Akdeniz Oyunları ile ilgili AA muhabirine yaptığı değerlendirmede, oyunlarda atletizm ve yüzme branşlarında mücadele edeceklerini belirterek,"Bu iki branşta sporcularımızın en iyi dereceleri yapacaklarından eminim" diye konuştu.

Hazırlıkların yoğun bir şekilde devam ettiğini kaydeden Şerefhan, şunları söyledi:

"Her iki branşta da çok verimli kamplar yapıldı. Kamplarda alınan dereceler çok iyi. Atletizm ve yüzme üzerinde çok önemle durduğumuz 15 branşımızdan ikisi. Bu sene yaptığımız dört yıllık planlama kapsamında, Akdeniz Oyunları bu branşlarımızın gelişimi için bir başlangıç olacaktır."

Atletizmde tekerlekli sandalye koşularının yanı sıra atma ve atlamalara da büyük önem vermeleri gerektiğinin altını çizen Şerefhan, sözlerini şöyle tamamladı:

"Madalya konusunda şimdiden bir tahminde bulunmak pek doğru olmaz. Sporcunun yarışma günündeki moral ve motivasyonu da derece yapılabilmesi açısından çok önemli. Ümidimiz ülkemizi en iyi şekilde temsil edebilmektir."

Milli Takım kadrosu

Akdeniz Oyunları’nda Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nda Türkiye’yi temsil edecek sporcular ve antrenörleri şöyle:

Yüzme: Osman Çullu (erkek takımı antrenörü), Saliha Cenay Altaylı (kadın takımı antrenörü), Alper Ceylantepe, Uğur Koçak, Şebnem Güre, Özlem Kaya.

Atletizm: Nuray Sev ÖZDEMİR(Milli Takım Antrenörü-Müsabaka Yöneticisi), Şerif Ali KUTLAY (Müsabaka Yön. Yrd.)  Sporcular :  Ömer Cantay, Birol Kamar.

Haber : TRT Spor

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P