BİZİ TAKİP ET!

Sınavsız Öğretmen-Antrenör Atanma Talepleri Hakkında

Son zamanlarda, ”Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri gerekçe gösterilerek, sınavsız olarak sportif eğitim uzmanı, antrenör veya beden eğitimi öğretmeni kadrolarına atanmak üzere,  Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğüne, hukuki dayanaktan yoksun başvurular yapıldığı tespit edilmiş ve belirtilmiştir.

Bu kapsamda Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından kamu görevlerine atanacakların seçimi, usul ve esasları ile ilgili aşağıdaki açıklamaların yapılması zorunluluğu doğmuştur. 

* Devlet memurlarının hizmet şartlarını, atanma ve yetiştirilmelerini belirleyen 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na göre, bir kamu görevinde boş bir kadroya atama yapılmasının ön şartı, Bakanlık veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarının personel ve alınacak personel sayısını, kadroların sınıfını, atanmasına lüzum görmesi derecesini, başvuru tarihlerini vb. hususları önceden ilan etmesidir.
(Devlet Memurları Kanunu madde 46-47)

* Yönetmelik hükümlerinde yer alan şartlar, atanmak için gerekli olan ön şartlardır. Atanmanın, şeklini, zamanını, atama yapılacak kadro sayısını Bakanlık belirler. Kişilerin gördükleri lüzum üzere, kurumlara başvurup, atanma talep etmeleri, önce başvuranın işe daha önce yerleşmesi gibi bir uygulama hukuka, adalete, Anayasa’da bahsi geçen eşitlik ilkesine ters düşmektedir.

* Her türlü hukuki mesele ve anlaşmazlıkların adalet ve hakkaniyete uygun olarak çözümlenmesini ve hukuk kurallarının tam olarak uygulanmasını resmi makamlar ve yargı organları nezdinde sağlamakla yükümlü avukatlardan bazıları, sırf maddi menfaat elde etmek için, kimi sporcu ve antrenörleri yanlış yönlendirerek, dilekçe vermeye ve dava açmaya teşvik etmekte, umut tacirliği yapmaktadırlar.

* Personel alım süreçleriyle ilgili tüm duyuruların, daha önce de olduğu gibi Bakanlık resmi internet sitesinde yapılacağından, ilana çıkılmamış konularda, dilekçe verilmesi veya dava açılmasının, hukuki bir sonuç doğurmayacağının sporcu, antrenör ve diğer spor insanımızın bilgisine önemle sunarız. 


Duyurular

Millilerimiz Yurda Döndü

Federasyon Başkanımız, Teknik ekibimiz ve Sporcularımız ayağının tozuyla A Habere demeç verdi.

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

3.Kez AVRUPA ŞAMPİYONUYUZ

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

ŞAMPİYON TÜRKİYE

1-8 Haziran 2024 tarihleri arasında Fransa’nın Evian kentinde gerçekleştirilen Ampute Futbol Avrupa şampiyonasında Milli takımımız Final maçında İspanya’yı 3-0 yenerek 3. kez şampiyon olmayı başardı.

Milli takımımızda golleri, Rahmi Özcan, Ömer Güleryüz ve Fatih Şentürk kaydetti.

Böylelikle tarihte yapılan tüm Avrupa Şampiyonalarında ülkemiz “Şampiyon” olma başarısı göstermiş oldu.

 

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P