BİZİ TAKİP ET!

Sivas Boccia İle Tanıştı

Sivas’tan Boccia’ya büyük ilgi…

Sivas Şeker Spor Kukübü Bşk.Şefika Şeker KAYGUSUZ; Serebral Palsy ile Kas Hastalarının kolaylıkla yapabilecekleri bu spor sayesinde engellilerin, yaşamlarında sosyal ve sportif yeni bir pencere açılacağı söyledi.Paralimpik bir spor dalı olan BOCCIA sporunu tanımak ve bu sporu yapmak isteyen engelli gençler aileleri yoğun ilgi gösterdiler.

 
 

Sivas Engelliler Şeker Spor Kulübü Bşk.davetlisi olarak Paralimpik Boccia tanıtım ve eğitim çalışmaları Tbesf Boccia Milli takım antrenörü Nihat Yılmaz nezaretinde devam etti.Üst düzey yetkililerin katılım ve destek verdiği engelsiz spor boccia herkes tarafından yoğun ilgi gördü.

Ulusal ve yerel yazılı/görsel medya nın da yoğun ilgisini gören tanıtım ve eğitim ile Sivas ta bir ilk gerçekleşti.Rehabilitasyon merkezleri,İş okulları,Engelli derneklerinin yoğun ilgi gösterdiği faaliyet için konuşan Nihat YILMAZ ;Sivas ta gördüğümüz yoğun ilgiden çok mutlu olduk , İnteraktif çalışmamıza engelli çocuklarımızla Boccia oynayarak empati yapan davetlilerimiz Boccia nın önemini bir kez daha takdir ettiler.Federasyonumuzun Boccia tanıtım ve eğitim çalışmalarına yoğun talep var.Farkındalık her geçen gün Türkiye genelinde hızla artıyor,imkanlarımız dahilinde çalışmalarımıza devam edeceğiz.Hedefimiz 2016 RİO PARALİMPİK OYUNLAR, 29 yıl sonra katılım sağlamamıza rağmen biz 29 ay da arayı kapatarak başarılı olacağımızdan endişemiz yok,o potansiyel sporcularımızda mevcut dedi.


 

Duyurular

Genç Millilerimiz Junior Camp’a gidiyor.

18-22 Temmuz 2024 tarihleri arasında Belçika’nın Blankenberge kentinde gerçekleştirilecek olan “Junior Camp” etkinliğine ülkemizden 8 sporcu katılacaktır. İlk kafilemiz Ankara’dan yola çıktı. Sporcularımıza başarılar dileriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P