BİZİ TAKİP ET!

Sivas Boccia İle Tanıştı

Sivas’tan Boccia’ya büyük ilgi…

Sivas Şeker Spor Kukübü Bşk.Şefika Şeker KAYGUSUZ; Serebral Palsy ile Kas Hastalarının kolaylıkla yapabilecekleri bu spor sayesinde engellilerin, yaşamlarında sosyal ve sportif yeni bir pencere açılacağı söyledi.Paralimpik bir spor dalı olan BOCCIA sporunu tanımak ve bu sporu yapmak isteyen engelli gençler aileleri yoğun ilgi gösterdiler.

 
 

Sivas Engelliler Şeker Spor Kulübü Bşk.davetlisi olarak Paralimpik Boccia tanıtım ve eğitim çalışmaları Tbesf Boccia Milli takım antrenörü Nihat Yılmaz nezaretinde devam etti.Üst düzey yetkililerin katılım ve destek verdiği engelsiz spor boccia herkes tarafından yoğun ilgi gördü.

Ulusal ve yerel yazılı/görsel medya nın da yoğun ilgisini gören tanıtım ve eğitim ile Sivas ta bir ilk gerçekleşti.Rehabilitasyon merkezleri,İş okulları,Engelli derneklerinin yoğun ilgi gösterdiği faaliyet için konuşan Nihat YILMAZ ;Sivas ta gördüğümüz yoğun ilgiden çok mutlu olduk , İnteraktif çalışmamıza engelli çocuklarımızla Boccia oynayarak empati yapan davetlilerimiz Boccia nın önemini bir kez daha takdir ettiler.Federasyonumuzun Boccia tanıtım ve eğitim çalışmalarına yoğun talep var.Farkındalık her geçen gün Türkiye genelinde hızla artıyor,imkanlarımız dahilinde çalışmalarımıza devam edeceğiz.Hedefimiz 2016 RİO PARALİMPİK OYUNLAR, 29 yıl sonra katılım sağlamamıza rağmen biz 29 ay da arayı kapatarak başarılı olacağımızdan endişemiz yok,o potansiyel sporcularımızda mevcut dedi.


 

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P