BİZİ TAKİP ET!

Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan, Masa Tenisi Uluslararası Kampı’nı Ziyaret Etti

SPOR GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEHMET BAYKAN, MASA TENİSİ ULUSLARARASI KAMPI’NI ZİYARET ETTİ 

Spor Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Baykan, Milli Takımımız ve Almanya Milli Takımı’nın birlikte kamp yaptığı Masa Tenisi Uluslararası Kampı’nı bugün Ankara-TOHM’da ziyaret etti. Sporcular ve teknik ekiple bir araya gelen Baykan, kamp süreci hakkında bilgi alarak takımların antrenmanlarını izledi. Milli Takımımız ve Almanya Milli Takımı’na ikili kamptan dolayı teşekkür ederek Dünya Şampiyonası öncesi her iki takıma da başarılar diledi. 


ÇALIŞMALARIMIZ VERİMLİ GEÇİYOR 

İkili kamp süreci hakkında bilgi veren Masa Tenisi Milli Takım Antrenörü Yusuf Kılınçkaya, ”2016 Rio Paralimpik Oyunları öncesi yine ortak bir kamp yapmıştık. Kamp sürecinden çok memnun kaldıklarını belirten Alman Milli Takımı’nın teklifi üzerine kampı tekrar gerçekleştirmek istedik. Federasyonumuzun olumlu yaklaşımlarıyla da süreci hızlandırdık. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

Kampta 10 Milli Sporcumuz ile yer aldıklarını belirten Kılınçkaya, sözlerine şöyle devam etti: ”Önümüzde üç aylık bir süreç var. Şu an için teknik ağırlıklı çalışıyoruz. Çalışmalarımız verimli geçiyor.”

Spor Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Baykan’ın ziyaretinden dolayı oldukça mutlu olduklarını söyleyen Kılınçkaya, ”Sayın Mehmet Baykan ikili kampımızı ziyaret ederek her iki takımla da yakından ilgilendi, antrenmanlarımızı izledi. Kendilerine çok teşekkür ederiz.” ifadesiyle konuşmasını bitirdi. 

Ankara-TOHM’da yapılan ikili kamp 29 Temmuz Pazar gününe kadar devam edecek. 

DÜNYA ŞAMPİYONASI SLOVENYA’DA 
2018 Bedensel Engelliler Masa Tenisi Dünya Şampiyonası ise 15-21 Ekim günleri arasında Slovenya’nın Lasko şehrinde gerçekleştirilecek.

TBESF HABER

“Para Dans Kosice 2023 turnuvasından 3 Altın 2 Gümüş Madalya ile Dönüyorlar”

Federasyonumuzun 2023 yılı faaliyet programında öne çıkan bir etkinlik gerçekleşti. Para Dans Kosice 2023 Para Dance Sport World Cup Turnuvası, 15-17 Eylül 2023 tarihleri arasında Slovakia’nın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Sporcular, bu prestijli turnuvada üstün bir başarı elde ettiler. Toplamda 3 altın ve 2 gümüş madalya kazanan milli sporcular, Türk bayrağını gururla temsil ettiler.

Slovakya’nın ev sahipliğindeki turnuva, dünya çapında yetenekli dansçıları bir araya getirerek büyük bir rekabetin yaşandığı bir platform oldu. Sporcular, sadece ülkemizi değil, aynı zamanda yeteneklerini tüm dünyaya gösterme fırsatı buldular.

Federasyonumuz, sporcularımızın elde ettiği bu başarıdan dolayı gurur duyuyor ve onları tebrik ediyor. Bu önemli etkinliğin, gelecekteki uluslararası müsabakalarda da başarıların habercisi olduğuna inanıyoruz. Sporcularımıza başarılarının devamını dileriz.

PARADANS KOSIČE DÜNYA KUPASİ 2023

OKUMAYA DEVAM ET

Ampute Futbol

Ampute Futbol 2023-2024 Sezonu Süper Lig Fikstür Çekimi

“Ampute futbol 2023-2024 sezonu Süper Lig fikstür çekimi 14 Eylül 2023 tarihinde saat 16:30’da YouTube üzerinden canlı yayınlanacaktır. Canlı yayın bağlantısı aşağıdaki gibidir:”

https://www.youtube.com/@bedenselengelliler

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

“Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TBESF Başkanı Alpaslan Erkoç’u Kabul Etti”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç’u makamında kabul etti. Görüşme Bakanlık makamında gerçekleşti. Federasyon başkanı Erkoç, Gençlik ve Spor Bakanına yeni dönem faaliyetleri ve çalışma takvimi hakkında bilgiler verdi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Federasyon Başkanı Erkoç’u ve göreve gelen yeni yönetimini tebrik etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak,’ Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu çalışmalarını yakından takip edeceğini ve önümüzdeki dönemde Federasyonun tüm bileşenleriyle ve Milli Takımlarla ses getiren başarılara imza atmasını beklediğini’ ifade etti. Bakan Bak, ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın örnek bir sporsever olduğunu ve özellikle de sporda engellilerin varlığı konusundaki hassasiyetlerini’ dile getirdi. Bu doğrultuda Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Milli takımın çalışmalarını yakından birebir takip ederek uluslararası alanda Paralimpik olimpiyatlarda yeni başarılar kazanmak için gereken desteği vereceklerini söyledi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonun kısa, orta ve uzun vadede stratejik planları ve çalışmaları hakkında Bakan Bak’ a detaylı bir sunum gerçekleştiren Başkan Erkoç, “Sayın Bakanımız bizi çok samimi ve sıcak bir ortamda karşıladı. Kendisine mütevazı kişiliğinden ve engellilerin spordaki varlığına olan duyarlılığından dolayı adeta hayran kaldık. Sayın Bakanımızın Türk Sporu ve özellikle Milli Takımlarımız adına her türlü desteği fazlasıyla verecek bir sporsever olması biz spor camiası için büyük bir öneme sahiptir. Bu, bizler için önemli bir motivasyon kaynağı oluşturacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ ın ilgi ve özverisi ile engelli sporunu en güzel yerlere getireceğimize inanıyoruz. Sayın Bakanımıza Federasyonumuza göstermiş olduğu ilgisi ve biz engelli vatandaşlarımıza karşı duyarlılığı ve sevgisinden dolayı müteşekkirim” dedi.

Görüşme sonunda Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç Bakanlık makamında hatıra fotoğrafı çektirdi.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P