BİZİ TAKİP ET!

Sporcularımız Slovakya yolcusu

Bedensel Engelliler Masa Tenisi Milli Takımı, 23-26 Mayıs günleri arasında Slovakya’nın başkenti Bratislava’da düzenlenecek uluslararası turnuvaya katılacak.

Milliler, turnuvanın hazırlıklarını 14 Mayıs’tan bu yana Ankara Altındağ Spor Salonu’nda sürdürüyor.Kamp kadrosunda, teknik direktörler İlhami Kılınçkaya, Yusuf Kılınçkaya ve Burçak Kaya ile antrenörler Ali Korkmaz ve Abdullah Pehlivanlı yönetiminde 15 sporcu bulunuyor.

30 ülkeden 200’ün üzerinde sporcunun katılması beklenen Bratislava Turnuvası’na günde çift antrenmanla hazırlanan millilerin kampı, 21 Mayıs Pazartesi günü sona erecek. 22 Mayıs Salı günü Slovakya’ya gidecek milli takım kafilesi 27 Mayıs’ta yurda dönecek.

Bratislava kafilesinde şu sporcular bulunuyor:

Neslihan Kavas, Ümran Ertiş, Kübra Öçsoy, Nergiz Altıntaş, Hatice Duman, Süleyman Vural, Nesim Turan, Ali Öztürk, Abdullah Öztürk, Anıl Arar, Yağız Engin.

NİHAİ HEDEF 2012 LONDRA PARALİMPİK OYUNLARI’NDA MADALYA

Slovakya’da mücadele edecek 11 sporcudan 6’sı ülkemizi, 2012 Londra Paralimpik Oyunları’nda temsil edecek. Bedensel Engelliler Milli Takımı’nın oyunlar öncesinde katılacağı son turnuva olan Bratislava Turnuvası, sporcuların Paralimpik Oyunları’ndaki sıralamasına puan vermesi açısından da önem taşıyor.

Londra’da bayanlarda Hatice Duman engel sınıfı 3’te tekerlekli sandalyede, Neslihan Kavas, sınıf 9’da ayakta, Ümran Ertiş sınıf 10’da ayakta, Kübra Öçsoy sınıf 7’de ayakta ve Nergiz Altıntaş sınıf 3’te tekerlekli sandalyede mücadele edecek.

Bayan sporcularımız, bireysel madalya mücadelesinin yanı sıra takım müsabakalarına da katılacak.

Erkeklerdeki tek temsilcimiz Abdullah Öztürk ise Sınıf 4’te tekerlekli sandalyede madalya mücadelesi verecek.

Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu Paralimpik Komitesi tarafından açıklanan dünya reyting sıralamasına göre ilk 8’de yer alan sporcular, oyunlara seri başı olarak katılacak. Şu anki sıralamaya göre 2 sporcumuz; Neslihan Kavas ve Kübra Özsoy, klasmanda üst sıralarda yer aldıkları için mücadeleye doğrudan çeyrek finalden başlayacaklar. Abdullah Öztürk’ün de doğrudan çeyrek final oynama şansı yüksek görünüyor.

Bu arada Masa Tenisi’nde iki sporcumuzun daha Londra vizesi şansı sürüyor. Uluslararası Paralimpik Komitesi, Wild Card’la oyunlara davet edeceği isimleri 15 Temmuz da açıklayacak.

TBESF HABER

“Para Dans Kosice 2023 turnuvasından 3 Altın 2 Gümüş Madalya ile Dönüyorlar”

Federasyonumuzun 2023 yılı faaliyet programında öne çıkan bir etkinlik gerçekleşti. Para Dans Kosice 2023 Para Dance Sport World Cup Turnuvası, 15-17 Eylül 2023 tarihleri arasında Slovakia’nın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Sporcular, bu prestijli turnuvada üstün bir başarı elde ettiler. Toplamda 3 altın ve 2 gümüş madalya kazanan milli sporcular, Türk bayrağını gururla temsil ettiler.

Slovakya’nın ev sahipliğindeki turnuva, dünya çapında yetenekli dansçıları bir araya getirerek büyük bir rekabetin yaşandığı bir platform oldu. Sporcular, sadece ülkemizi değil, aynı zamanda yeteneklerini tüm dünyaya gösterme fırsatı buldular.

Federasyonumuz, sporcularımızın elde ettiği bu başarıdan dolayı gurur duyuyor ve onları tebrik ediyor. Bu önemli etkinliğin, gelecekteki uluslararası müsabakalarda da başarıların habercisi olduğuna inanıyoruz. Sporcularımıza başarılarının devamını dileriz.

PARADANS KOSIČE DÜNYA KUPASİ 2023

OKUMAYA DEVAM ET

Ampute Futbol

Ampute Futbol 2023-2024 Sezonu Süper Lig Fikstür Çekimi

“Ampute futbol 2023-2024 sezonu Süper Lig fikstür çekimi 14 Eylül 2023 tarihinde saat 16:30’da YouTube üzerinden canlı yayınlanacaktır. Canlı yayın bağlantısı aşağıdaki gibidir:”

https://www.youtube.com/@bedenselengelliler

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

“Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TBESF Başkanı Alpaslan Erkoç’u Kabul Etti”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç’u makamında kabul etti. Görüşme Bakanlık makamında gerçekleşti. Federasyon başkanı Erkoç, Gençlik ve Spor Bakanına yeni dönem faaliyetleri ve çalışma takvimi hakkında bilgiler verdi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Federasyon Başkanı Erkoç’u ve göreve gelen yeni yönetimini tebrik etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak,’ Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu çalışmalarını yakından takip edeceğini ve önümüzdeki dönemde Federasyonun tüm bileşenleriyle ve Milli Takımlarla ses getiren başarılara imza atmasını beklediğini’ ifade etti. Bakan Bak, ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın örnek bir sporsever olduğunu ve özellikle de sporda engellilerin varlığı konusundaki hassasiyetlerini’ dile getirdi. Bu doğrultuda Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Milli takımın çalışmalarını yakından birebir takip ederek uluslararası alanda Paralimpik olimpiyatlarda yeni başarılar kazanmak için gereken desteği vereceklerini söyledi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonun kısa, orta ve uzun vadede stratejik planları ve çalışmaları hakkında Bakan Bak’ a detaylı bir sunum gerçekleştiren Başkan Erkoç, “Sayın Bakanımız bizi çok samimi ve sıcak bir ortamda karşıladı. Kendisine mütevazı kişiliğinden ve engellilerin spordaki varlığına olan duyarlılığından dolayı adeta hayran kaldık. Sayın Bakanımızın Türk Sporu ve özellikle Milli Takımlarımız adına her türlü desteği fazlasıyla verecek bir sporsever olması biz spor camiası için büyük bir öneme sahiptir. Bu, bizler için önemli bir motivasyon kaynağı oluşturacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ ın ilgi ve özverisi ile engelli sporunu en güzel yerlere getireceğimize inanıyoruz. Sayın Bakanımıza Federasyonumuza göstermiş olduğu ilgisi ve biz engelli vatandaşlarımıza karşı duyarlılığı ve sevgisinden dolayı müteşekkirim” dedi.

Görüşme sonunda Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç Bakanlık makamında hatıra fotoğrafı çektirdi.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P