BİZİ TAKİP ET!

Sümeyye Boyacı, dünya serilerinde bu kez Singapur’da yarışacak

Sümeyye Boyacı, Paralimpik Yüzme Dünya Serileri’nde bu kez Singapur’da yarışacak.  

Avrupa şampiyonu milli yüzücümüz Sümeyye Boyacı, Paralimpik Yüzme Dünya Serileri’nde Türkiye’yi temsil etmek üzere Singapur’a gitti. 16 yaşındaki sporcumuz, yarışmalarda 4 dalda madalya arayacak.

10-12 Mayıs tarihleri arasında OCBC Aquatic Centre Spor Kompleksi’nde yapılacak organizasyonda Sümeyye Boyacı; 100 metre serbest, 50 metre serbest, kelebek ve sırtüstü olmak üzere toplam 4 kategoride mücadele edecek. 

Singapur’daki yarışların katıldığı ikinci dünya serisi olacağını belirten Sümeyye, ”Nisan ayında ABD’deki mücadeleler sonrasında Singapur, bu yıl katıldığım ikinci dünya serisi olacak. Bundan sonra Avrupa’da iki yarışım daha olacak. Böylece tüm kıtalardaki rakiplerimi görerek dünya şampiyonasına hazırlanma şansı elde edeceğim. Tek Türk sporcu olarak katıldığım bu dünya serisi yarışlarında ülkem için yine elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. Umarım Türkiye’ye yine iyi haberlerle dönerim.” değerlendirmesinde bulundu. 

Milli yüzücümüze Singapur’da eşlik edecek olan antrenör Mehmet Bayrak ise ”Asya kıtasında düzenlenen bu dünya serisinde üstümüze düşeni yapıp madalya kazanmak için mücadele edeceğiz. Yine aynı şekilde eylül ayında Londra’da yapılacak dünya şampiyonasında da bayrağımızı dalgalandırmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Sümeyye Boyacı, geçen ay ABD’de gerçekleştirilen dünya serilerinde 50 metre sırtüstünde altın madalya kazanmıştı. 
Duyurular

Genç Millilerimiz Junior Camp’a gidiyor.

18-22 Temmuz 2024 tarihleri arasında Belçika’nın Blankenberge kentinde gerçekleştirilecek olan “Junior Camp” etkinliğine ülkemizden 8 sporcu katılacaktır. İlk kafilemiz Ankara’dan yola çıktı. Sporcularımıza başarılar dileriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P