BİZİ TAKİP ET!

T.S.Basketbol Hakem ve Gözlemci Semineri

Hakem ve Gözlemci Semineri

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından Antalya’nın Kemer ilçesi Mirada Del Mare Otel’de tekerlekli basketbol liglerinde görev yapan A ve B klasman hakem ve gözlemcilere eğitim semineri düzenlendi.Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Demirhan ŞEREFHAN eğitime federasyona bağlı yaklaşık 200 hakem ve gözlemcinin katıldığını belirterek, eğitimde tekerlikli sandalye basketbolunda süper lig, birinci lig ve bölgesel liglerinin ilk yarılarında yapılan müsabakaların değerlendirildiğini, hakem kararlarının gözden geçirildiğini ve bilgilerin tazelendiğini anlattı.Geçen yıl 24 Kasım’da yapılan genel kurul neticesinde federasyonun yeni yönetimini oluşturduklarını bildiren Şerefhan, ”Yeni dönemde tekerlekli basketbol liglerinin daha iyi geçmesi ve takımların sorunlarını bertaraf etmek adına organizasyonun yapılması zaruretini hissettik. Eğitimlerde beyin fırtınası, kurallarda yapılan değişiklikler, yenilikler hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. İlk yarıda yapılan hataları telafi etmek ve bir daha yapılmaması gerektiği konularında hakemler bilgilendirildi. Değişik bölgelerden gelen hocaların tanışması açısından da güzel bir etkinlik oldu” dedi.Seminer eğitim kurulu üyeleri DİNÇER MÖREL,SELÇUK KAÇIN Ve NURETTİN BİLMEZ’in 2 gün anlattıkları sunumlarla hakem hatalarını dile getirdiler.Bu ara seminerle beraber aramıza 30 arkadaşımız daha katıldı.29-31 Ocak 2013 tarihleri arasında Kemer Göynükde yapılan ara seminerde Başta BEDENSEL ENGELLİLER SPOR FEDERASYONU’NUN DEĞERLİ BAŞKANI SAYIN DEMİRHAN ŞEREFHAN BEY OLMAK ÜZERE TÜM KURULLARIMIZA VE FEDERASYON ÇALIŞANLARIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ.Duyurular

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P