BİZİ TAKİP ET!

T.S. Basketbol Mekanikerler Kursu Programı

T.S. Basketbol Mekanikerler Kursu Programı Duyurusu

TEKERLEKLİ SANDALYE BASKETBOL ANTRENÖR EĞİTİM KURULU DUYURUSU

Antrenör Eğitim kurulumuzun 2014 yılı faaliyet programı gereği ilk defa Tekerlekli Sandalye Müsabakalarında görev yapan Mekanikerlere yönelik yetiştirme kursu düzenlenmiştir. Kurs iki gün sürecek ve İstanbul Süleyman Seba Spor Salonunda 4-5 Haziran 2014 Tarihlerinde yapılacaktır. Kursa katılarak başarılı olanlara’ Kurs bitirme belgesi ‘verilecektir. Kursiyerler kendi imkanları ile kursa katılabileceklerdir.

Kursta ekteki program uygulanacaktır. Katılmak isteyen kursiyerlerin Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanlığına 23.05.2014 Cuma günü Mesai bitimine kadar bir dilekçe ile başvurmaları ve dilekçelerini fax ile de göndermeleri önemle duyurulur.

2014 YILI TEKERLEKLİ SANDALYE BASKETBOL ANTRENÖR EĞİTİM KURULU
MEKANİKER EĞİTİMİ VE YETİŞTİRME KURSU PROĞRAMI

YER: BEŞİKTAŞ SÜLEYMAN SEBA SPOR SALONU-İSTANBUL

TARİH 4-5 HAZİRAN 2014

Kursun idari sorumlusu: Yalçın GÜRPINAR
Kursun Ders Sorumlusu: Ekrem BEKTAŞOĞLU

1.GÜN 09:00-10.00 TOPLANMA , YOKLAMA KATILIM FORMU DOLDURULMASI VE PROĞRAMIN TANITIMI.

10.00-12.00 TEKERLEKLİ SANDALYE METAL KAYNAĞI İLE İLGİLİ GENEL BİLGİ İLE SANDALYENİN SPORCU FİZİĞİNE UYUMU

12.00-14.00 ARA

14.00-16.00 TEKERLEKLİ SANDALYENİN PERFORMANSININ KORUNMASI VE ARTTIRILMASI, T. SANDALYE HAREKET NOKTALARININ YAĞLANMA ŞEKLİ VE BAKIMI

16.00-18.00 T. SANDALYENİN VE MİNDERİN ÖLÇÜLERİ MİL VE JANT UYUMLARI

2. GÜN 09 00-12.00 JANTLARIN AKORTLARI İLE HAVA BASINÇLARININ AYARLANMASI

12.00-14.00 ARA

14.00- 16.00 TEKERLEKLİ SANDALYENİN KOMPLE SÖKÜLÜP TAKILMASI İLE LAZIM OLACAK ALET VE ANAHTAR TAKIMLARI

16.00-18.00 AKICI OLMAYAN VE BOŞA DÖNEN TEKER, SAĞA YA DA SOLA ÇEKEN T. SANDALYE VE BU DURUMDA YAPILMASI GEREKENLER

18.00-19.00 DÜŞEN SPORCULARIN KALDIRMA ŞEKLİ Asuman SALTAN(Yalovadan katılacak)

19.00 SINAV VE SEMİNERİN SONA ERMESİ

YALÇIN GÜRPINAR
TEKERLEKLİ SANDALYE BASKETBOL ANTRENÖR EĞİTİM KURULU BAŞKANI

TBESF HABER

“Para Dans Kosice 2023 turnuvasından 3 Altın 2 Gümüş Madalya ile Dönüyorlar”

Federasyonumuzun 2023 yılı faaliyet programında öne çıkan bir etkinlik gerçekleşti. Para Dans Kosice 2023 Para Dance Sport World Cup Turnuvası, 15-17 Eylül 2023 tarihleri arasında Slovakia’nın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Sporcular, bu prestijli turnuvada üstün bir başarı elde ettiler. Toplamda 3 altın ve 2 gümüş madalya kazanan milli sporcular, Türk bayrağını gururla temsil ettiler.

Slovakya’nın ev sahipliğindeki turnuva, dünya çapında yetenekli dansçıları bir araya getirerek büyük bir rekabetin yaşandığı bir platform oldu. Sporcular, sadece ülkemizi değil, aynı zamanda yeteneklerini tüm dünyaya gösterme fırsatı buldular.

Federasyonumuz, sporcularımızın elde ettiği bu başarıdan dolayı gurur duyuyor ve onları tebrik ediyor. Bu önemli etkinliğin, gelecekteki uluslararası müsabakalarda da başarıların habercisi olduğuna inanıyoruz. Sporcularımıza başarılarının devamını dileriz.

PARADANS KOSIČE DÜNYA KUPASİ 2023

OKUMAYA DEVAM ET

Ampute Futbol

Ampute Futbol 2023-2024 Sezonu Süper Lig Fikstür Çekimi

“Ampute futbol 2023-2024 sezonu Süper Lig fikstür çekimi 14 Eylül 2023 tarihinde saat 16:30’da YouTube üzerinden canlı yayınlanacaktır. Canlı yayın bağlantısı aşağıdaki gibidir:”

https://www.youtube.com/@bedenselengelliler

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

“Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TBESF Başkanı Alpaslan Erkoç’u Kabul Etti”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç’u makamında kabul etti. Görüşme Bakanlık makamında gerçekleşti. Federasyon başkanı Erkoç, Gençlik ve Spor Bakanına yeni dönem faaliyetleri ve çalışma takvimi hakkında bilgiler verdi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Federasyon Başkanı Erkoç’u ve göreve gelen yeni yönetimini tebrik etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak,’ Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu çalışmalarını yakından takip edeceğini ve önümüzdeki dönemde Federasyonun tüm bileşenleriyle ve Milli Takımlarla ses getiren başarılara imza atmasını beklediğini’ ifade etti. Bakan Bak, ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın örnek bir sporsever olduğunu ve özellikle de sporda engellilerin varlığı konusundaki hassasiyetlerini’ dile getirdi. Bu doğrultuda Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Milli takımın çalışmalarını yakından birebir takip ederek uluslararası alanda Paralimpik olimpiyatlarda yeni başarılar kazanmak için gereken desteği vereceklerini söyledi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonun kısa, orta ve uzun vadede stratejik planları ve çalışmaları hakkında Bakan Bak’ a detaylı bir sunum gerçekleştiren Başkan Erkoç, “Sayın Bakanımız bizi çok samimi ve sıcak bir ortamda karşıladı. Kendisine mütevazı kişiliğinden ve engellilerin spordaki varlığına olan duyarlılığından dolayı adeta hayran kaldık. Sayın Bakanımızın Türk Sporu ve özellikle Milli Takımlarımız adına her türlü desteği fazlasıyla verecek bir sporsever olması biz spor camiası için büyük bir öneme sahiptir. Bu, bizler için önemli bir motivasyon kaynağı oluşturacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ ın ilgi ve özverisi ile engelli sporunu en güzel yerlere getireceğimize inanıyoruz. Sayın Bakanımıza Federasyonumuza göstermiş olduğu ilgisi ve biz engelli vatandaşlarımıza karşı duyarlılığı ve sevgisinden dolayı müteşekkirim” dedi.

Görüşme sonunda Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç Bakanlık makamında hatıra fotoğrafı çektirdi.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P