BİZİ TAKİP ET!

T.S. Tenis Turkish Open

T.S. Tenis Turkish Open / Antalya

Antalya’da Kaya Belek’te düzenlenen 2014 Uluslararası Turkish Open Tekerlekli Sandalye Tenis Turnuvası bugün sona erdi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun düzenlediği ve Antalya’nın ev sahipliği yaptığı bu büyük organizasyon toplamda Türkiye dahil 9 ülkeden 55 sporcunun katılımı ile gerçekleşti.İngiltere, Hırvatistan, Fransa, İsrail, Romanya, İsviçre, Irak ve Yemen’in katıldığı turnuvada ülkemizi 6 milli sporcumuz temsil etti.3 gün süren turnuva da millilerimiz göğsümüzü kabartarak turnuvayı başarılı bir şekilde tamamladılar. 

Finaller sonrası yapılan seramonide federasyon Başkan Vekilimiz Bülent Yağar,  Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanı Ömer Kalkan, Spor Genel Müdürü Danışmanı Kamil Kılınç, Antalya Genç. Hizm. ve Spor İl Müd. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu ve Spor Şube Müdürü Yavuz Gürhan’da bulundular.Derece alan sporculara ödüllerini veren Spor Faaliyetleri Başkanı Ömer Kalkan, organizasyon ve sporcularımızın başarıları adına gurur verici bir tablo.Önümüzdeki turnuvaya katılacak tüm sporculara şimdiden başarılar dilerim dedi.

Federasyon Başkan Vekilimiz Bülent Yağar ise bu tür organizasyonların devam ediceğini söylerken, böyle dünya çapında turnuvalara hem ev sahipliği yapmak hem de başarılı olmak ayrı bir duygu herkese teşekkür ederim dedi.

Turnuva da milli sporcularımızın gurur tablosu ise şu şekilde ; 

Bayanlar çiftlerde milli sporcumuz Büşra Ün, partneri fransız Charlotte Famin ile yarı finalde yine milli sporcularımızın oluşturduğu takım olan Neşe Aydemir ve Julide Yıldız çiftini yenerek finale isimlerini yazdırdılar.Finalde İsviçre milli takımı Karin Suter ve Rusnak Simonayı yenmeyi başardılar.

Bayanlar teklerde ise milli sporcularımız  Büşra Ün ve Julide Yıldız yarı final oynamayı başarırken, erkekler tekte Hakan Güngör ve erkekle çiftlerde yine Hakan Güngör ile Turan Akalın yarı final oynamayı başardılar.

Milli sporcularımızı gönülden tebrik ediyoruz ve bu gurur verici tablo için teşekkür ediyoruz.

 


Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P