BİZİ TAKİP ET!

TBESF 6.OLAĞAN MALİ GENEL KURULU ANKARA’DA YAPILDI

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 6. Olağan Mali Genel Kurulu, 24 Kasım 2018 tarihinde Ankara Hilton Garden Inn Hotel’de yapıldı. 

Genel kurula; TBESF Başkanı Arif Ümit Uztürk, Yönetim Kurulu üyeleri ve delegelerin yanı sıra kulüp yöneticileri ile basın mensupları katıldı.

TBESF İdari Asbaşkanı İrfan Çelik’in açılış konuşmasının ardından bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. İdari Asbaşkan Çelik, konuşmasında 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Toplantıda ilk olarak Divan Kurulu oluşturuldu. Mehmet Balaban, Divan Başkanlığı’na seçilirken Divan Üyesi Ahmet Yılmaz ve Aynur Olgaç ile SGM Gözlemcisi Mehmet Nezir Saidoğlu kurulda yer aldı.

Divan kurulu başkanlığını Mehmet Balaban’ın yaptığı mali genel kurulda Denetleme Kurulu Raporu, 2019 ve 2020 yılları tahmini bütçeleri okunarak oy birliği ile kabul ve ibra edildi.

24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayarak konuşmasına başlayan TBESF Başkanı Arif Ümit Uztürk, yapılan faaliyetler ve başarılar hakkında bilgi verdi ve mali tabloyu özetledi.

Başkan Uztürk konuşmasında; Federasyon olarak özellikle son 2 yılda tarihimizde ilk kez elde ettiğimiz muazzam başarılara hep birlikte imza attık. Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımımızın Avrupa şampiyonluğunu genç basketbolcularımız takip etti. Onlar da Avrupa şampiyonluğunu üst üste iki kez kazanıp, 2017’de ayrıca dünya ikinciliği elde ettiler. Ampute Milli Futbol Takımımız da ilk kez Avrupa şampiyonu olup bu yıl başarılarını dünya ikinciliğiyle taçlandırdı. Ampute Futbol ile ilgili güzel bir uygulamamız da 2 yıldır üst üste toplam 22 çocuğumuzu uluslararası junior akademi kampına velileri ile birlikte göndermek oldu. Bu uygulamayı görevde olduğumuz sürece devam ettireceğiz. 18 yaş altı yetenekli gençlerimize ağırlık vereceğiz. 

Bireysel branşlarda 2016 Rio Paralimpik Oyunları’nda yine ilk kez uzun yıllardan sonra federasyonumuz ülkemize ilk defa iki altın madalya birden getirirken bir gümüş ve iki bronz madalya ile dünya sıralamasında 43. sıradan 36. sıraya yükseldik. 2017 madalyalarımız açısından gerçekten altın bir yıl oldu. 171,5 madalya ile rekor kırdık. 

2018 yılı şu an itibarıyla 80 altın, 87,5 gümüş ve 78 bronz olmak üzere 245,5 madalya ile 2017 yılına da fark atarak altın çağa dönemine döndü. Halterde, okçulukta, atıcılıkta, atletizmde Dünya ve Avrupa rekorlarına, masa tenisinde, yüzmede, bilek güreşinde, tekerlekli sandalye eskrimde, badmintonda dünya ve Avrupa şampiyonluklarına damga vurduk. Tarihimizde ilk kez boccia, tekerlekli sandalye tenis, yelken ve tekerlekli sandalye dansta uluslararası başarıları, madalyaları yakaladık. 3 yıl önce 12 aktif branştan 18 aktif branşa çıkardık. " ifadelerini kullandı. 

TBESF 6. Olağan Mali Genel Kurulu, dilek ve önerilerin ardından teşekkür konuşması ile sona erdi.







Tüm fotoğraflar için tıklayınız. 

Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

AMPUTE FUTBOL 2024-2025 TÜRKİYE KUPASI STATÜSÜ

2024-2025 Sezonunda uygulanacak Türkiye Kupası Statüsü ekte yayınlanmıştır.

Statüye aynı zamanda “FORMLAR” bölümünden ulaşabilirsiniz.

2024 -2025 TÜRKİYE KUPASI MÜSABAKA STATÜSÜ

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Lig Katılım Taahhütnamesi ve Depozito Ücreti Hakkında Önemli Duyuru

Lig katılım Taahhütnamesinin ve Lige ilk kez yeni katılacak Takımlarımızın Federasyonumuz hesabına yatırması gereken Lige Katılım Depozito Ücretinin
01 Ağustos 2024 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuz hesabına yatırılması gerekmektedir

Lig katılım Taahhütnamesinin Kulüp Başkanının yanısıra Kulüp Müdürü veya Kulüp Genel Sekreteri ile birlikte çift imzalı olarak imzalamak ve kaşelemek suretiyle Federasyonumuzun tbesf@tbesf.org.tr mail adresine e-posta olarak gönderilmesi, Taahhütnamenin aslının ise kargo / posta yoluyla Federasyonumuza iletmesi gerekmektedir.

Taahhütnamede herhangi bir maddeye Şerh koyan veya Taahhütnameyi ve Lige Katılım Depozito Ücretini 01 Ağustos 2024 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuza hesabına havale etemeyen Kulüpler Ampute Futbol 2024-2025 sezonu Fikstür çekimine dahil edilmeyecektir.

Ampute Futbol 2024-2025 sezonuna katılacak tüm takımlarımıza önemle duyurulur.

Doldurulması gereken formlar, federasyonumuzun Formlar bölümünde yer almaktadır;

Formlar

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P