BİZİ TAKİP ET!

TBESF, Ankara Valisini ziyaret etti

TBESF Başkanı Demirhan Şerefhan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Ankara Valisi Alâaddin Yüksel’i makamında ziyaret ettiler.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Demirhan Şerefhan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Ankara Valisi Alâaddin Yüksel’i makamında ziyaret ettiler.Vali Yüksel, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Federasyonun, engelli bireylere spor hızmeti ve faaliyeti sunarak onları topluma kazandırmak ve rehabilite etmek adına önemli bir görevi yerine getirdiğini” söyledi.

“Sporun sadece bir yarış değil, bir ülkenin uygarlık ve kültür seviyesini tüm âleme gösterme fırsatı olduğunu” ifade eden Vali Yüksel “Engellilerin spor içerisinde bulundurulması millet olma bağlarımızı kuvvetlendirecektir.”dedi.

Vali Yüksel “Engelli vatandaşlarımızın sorunlarını biliyorum. Samimiyetle ifade ediyorum ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti son yıllarda engelliler meselesi ve bunların çözümü adına gerçekten önemli adımlar atmıştır. Bu toplum engellileriyle kucaklaşarak ve uyumlaşarak yoluna daha güçlü bir şekilde devam etmelidir. Sizi seven, bu şehri sizinle paylaşmaktan mutluluk duyan bir Vali olarak ifade ederim ki her şeye rağmen yaşama sevinci hiç eksik olmasın.” dedi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Demirhan Şerefhan da “Engelliler Spor branşları fazla tanınmaz ve bilinmez iken bugün geldiği nokta herkes tarafından takdir edilmektedir. Basında yer alan haberlere göre, yurt dışında Türkiye’deki engelli sporlarındaki hızlı değişimin ve başarıların sırrı çözülmeye çalışılmaktadır. Bunu hep beraber elde etmenin gururunu yaşamaktayız.”dedi.

Ankara ile ilgili tüm faaliyetlerde Federasyon olarak Vali Alâaddin Yüksel’in tecrübesini, varlığını ve desteğini her daim hissettiklerini kaydeden Başkan Şerefhan “Valimiz sayesinde Ankara’da Bedensel Engelliler Sportif faaliyetleri adına tüm taleplerimizi dile getirebiliyoruz. Kendisine müteşekkiriz.” dedi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Demirhan Şerefhan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, ziyaretin sonunda Vali Yüksel’e plaket ve forma sundular, topluca hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Duyurular

TÜRKİYE – İSRAİL AMPUTE FUTBOL MAÇI CANLI YAYIN

TÜRKİYE – İSRAİL AMPUTE FUTBOL MAÇI 🔴

Heyecan dorukta!
2 Haziran Pazar, Saat: 17:00’da tüm gözler TRT Spor ekranlarında olacak!

Milli gururumuz, Ampute Futbol Takımımız sahaya çıkıyor!

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P