BİZİ TAKİP ET!

TBESF HABER

TBESF Başkanı Muaz Ergezen İstifa Etti.

TBESF Başkanı Muaz Ergezen, 14 Mayıs 2023 tarihinde düzenlenececek seçimlerde milletvekili adayı olabilmek için TBESF Başkanlık görevinden istifa etti.

Yazılı açıklamasında TBESF ailesine teşekkürlerini sunan Başkan Ergezen,  seçimlerin tüm Türkiye için hayırlara vesile olmasını temenni ettiğini paylaştı.

Başkan Ergezen mesajında: ”’Kariyerimdeki en anlamlı görevlerden biri olan, gururla sürdürdüğüm TBESF Başkanlık görevimden milletvekili aday adayı olmak için istifa ettim. Kısa zamanda Federasyonumuz bünyesinde çok büyük başarılar elde ettik. Birlikte görev yaptığım Yönetim Kurulumuzun değerli üyelerine, TBESF çalışanlarına, başta kulüplerimiz, antrenörlerimiz ve tüm Türkiye’ye ilham kaynağı olan sporcularımıza, başarımızda büyük pay sahibi olan değerli sponsorlarımıza, destekleriyle gücümüze güç katan Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, vizyonu ve liderliği ile yolumuzu aydınlatan, himayeleriyle ‘’Korkusuzlar’’ olarak adlandırdığımız ailemize güç veren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a minnettarlığımı ifade etmek istiyorum. Geride kurumsal yapısı güçlü, yeni nesil sporcular ile geleceğe umutla bakan bir Federasyon bırakmanın mutluluğunu yaşıyorum. Önümüzdeki seçimin ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor dualarınızı bekliyorum. Hakkınızı helal edin. Allah hepinizden razı olsun.” ifadelerini kullandı.

 

 

TBESF HABER

3.Kez AVRUPA ŞAMPİYONUYUZ

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

ŞAMPİYON TÜRKİYE

1-8 Haziran 2024 tarihleri arasında Fransa’nın Evian kentinde gerçekleştirilen Ampute Futbol Avrupa şampiyonasında Milli takımımız Final maçında İspanya’yı 3-0 yenerek 3. kez şampiyon olmayı başardı.

Milli takımımızda golleri, Rahmi Özcan, Ömer Güleryüz ve Fatih Şentürk kaydetti.

Böylelikle tarihte yapılan tüm Avrupa Şampiyonalarında ülkemiz “Şampiyon” olma başarısı göstermiş oldu.

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

FİNALDEYİZ

Ampute Futbol Avrupa Şampiyonası yarı final karşılaşmasında Ampute Futbol Milli takımımız Polonya takımını 5-1 yenmeyi başardı. Takımımız böylelikle 3. kez Avrupa Şampiyonasında finale yükselme başarısı gösterdi. Karşılaşmada Muhammed Yeğen, Rahmi Özcan,  ve Serkan Dereli birer gol, Şeyhmus Erdinç ise iki gol atarak galibiyete katkı sağlayan isimler oldu.

Final Maçı 8 Haziran Cumartesi saat: 17:00’da İngiltere-İspanya karşılaşmasının galibiyle oynanacak ve karşılaşma TRT Spor’dan canlı olarak yayınlanacak.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P