BİZİ TAKİP ET!

TBESF Oturarak Voleybol Süper ve 1.Lig Sona Erdi

2021-2022 Oturarak Voleybol 1.Lig ve Süper Lig finalleri Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 8 ilden 12 takımın katılımları ile düzenlendi. 24-26 Haziran’da 160 sporcu kendi liglerini lider bitirebilmek için Gençlik ve Spor Merkezi salonunda ter döktü. 3 gün süren etkinliğin ardından Süper Ligi Karaman İl Özel İdare kazandı. Karadeniz Ereğli Belediyespor ikinci, Ayyıldız Engelliler Spor Kulübü ise üçüncü sırada tamamladı.

Süper Lig Statüsü gereği Karaman İl Özel İdare ve Karadeniz Ereğli Belediyespor kulüpleri Oturarak Voleybol Şampiyonlar ligi’nde ülkemizi temsil edecek. Son Şampiyonlar Ligi bileti ise Türkiye Kupasının galibinin olacak. 1. Lig 2021-2022 sezonu Play-Off şampiyonluğuna Ankara’nın Engelsiz Serebral Palsi Spor Kulübü ulaştı. Kahramanmaraş Onikişubat NF ikinci oldu ve her iki takımda gelecek sezon TBESF Oturarak Voleybol Süper Liginde oynamaya hak kazandı.

TBESF Oturarak Voleybol maçlarında bu yıl ilk defa kullanılan Data Volley istatistik sistemi ile rüya takım ödülleri sahiplerini buldu.

Süper Lig Rüya Takım Ödülleri:

Gelecek Vadeden oyuncu: Metin Öztürk

En iyi pasör: Samet Can Karasu

En iyi servis atan: Ebul Fazlı Mekane

En iyi blok yapan: Hüseyin Ferzaney

En iyi smaçör: Muhammet Kaleghi

En değerli ve skorer oyuncu: Muhammet Kaleghi

En centilmen takım: Alaplı Anadolu Alges Gençlik Spor Kulübü

1.Lig Rüya Takım Ödülleri:

Gelecek vadeden oyuncu: İbrahim Halil Köseler

En iyi pasör: Ercan Karabiner

En iyi servis atan: Mehmet Okur

En iyi blok yapan: Mehmet Orcan

En iyi smaçör: Ali Ekber İman

En değerli ve skorer oyuncu: Ali Ekber İman

En centilmen takım: Konya Şirin Gençlik ve Spor Kulübü

Maçlar sonunda ilk 3’e giren kulüplere kupaları ve madalyaları TBESF Yönetim Kurulu üyeleri Arif Ölmez, Halil İbrahim Sarı, Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, Spor Hizmetleri İl Müdürü Serkan Keleş, Ereğli Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Adem Çelik, Alaplı Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hasan Demir tarafından verildi.

Duyurular

Kurban Bayramı Tebrik

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

2024-2025 Sezonu Ampute Futbol Hakem ve Gözlemci Vize takvimi duyurusu

2024-2025 Sezonu Ampute Futbol Hakem ve Gözlemci Vize takvimi duyurusu

 

İlgi talimat gereği Ampute Futbol Hakem ve Gözlemcilerimizin 2024-2025 Ampute Futbol sezonu vizelerini yenilemeleri için uyulması gereken esaslar aşağıdadır.

1) Hakem ve Gözlemcilerin vize yenileme işlemleri 01 Temmuz – 30 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapılacaktır. 30 Temmuz 2024 tarihine kadar Federasyonumuza ulaşmayan hakem ve gözlemci vize belgeleri işleme alınamayacağından evrak gönderim tarihine hassasiyet gösterilmesi önem arz etmektedir.

 

2) Ampute Futbol 2024-2025 sezonunda görev almak üzere sadece 2023-2024 sezon sonunda Faal hakem ve gözlemci kadrosunda yerini korumuş olan hakem ve gözlemciler vize yenileme için müracaat edebilecektir.

 

3) 2024-2025 Sezonu için Hakem ve Gözlemcilerden vize ücreti alınmayacaktır.

 

4) Tüm Gözlemciler bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulmuş ve son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraflı 2 adet Gözlemci bilgi formunu 2 adet vesikalık fotoğrafla birlikte Federasyonumuza gönderecektir.

 

5) Tüm hakemler bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulmuş ve son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraflı 2 adet Hakem bilgi formu, 2 adet vesikalık fotoğraf ve TFF tarafından İl ve bölgesel klasmanlar için kabul edilen nitelikte sağlık raporunun aslını veya renkli fotokopisini Federasyonumuza gönderecektir.

NOTLAR 

Faal Hakem ve Gözlemciler için Ampute Futbol 2024 /2025 sezonu başlamadan önce sezon başı eğitim semineri tarih ve yeri daha sonra bildirilecektir.

Bu vize takviminde yer almayan veya yer aldığı halde uygulamada aksaklık görülen konular ve tarihlerle ilgili olarak değişiklik dâhil karar vermeye Ampute Futbol MHK yetkilidir.

Tüm Hakem ve Gözlemcilerin bu talimat ekinde yayımlanan belge ve formları kullanması zorunlu olup, farklı form ve belge kullananların vize yenileme işlemleri yapılmayacaktır.

Bilgi formlarına yabancı dil girişi yapan hakem ve gözlemciler yabancı dil seviyesini gösterir belgelerini de bilgi formuna ekleyerek Federasyona gönderecektir.

Hakem ve Gözlemcilerimiz ihtiyaç halinde ibraz etmek üzere Federasyonumuza gönderdiği belgelerin birer nüshasını kendilerinde bulunduracaklardır.

Vize belgeleri kargoyla ve karşı ödemeli olmayacak şekilde Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun “Ehlibeyt Mahallesi Ceyhun Atuf Kansu Caddesi, Üçler Plaza No:126 Kat:2 Daire No: 3-4 Balgat – Çankaya / ANKARA” adresine Kargo veya APS ile gönderilmesi gerekmektedir.

Bilgi Formları Aşağıdadır;

2024-25-HAKEM-BILGI-FORMU-SAGLIK-RAPORU

 

2024-25-TBESF-GOZLEMCI-BILGI-FORMU

 

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Mesajı

Sevgili Sporcularımız, Değerli Antrenörlerimiz, Kulüp Başkanlarımız ve Yöneticilerimiz, Kıymetli Ampute Futbol Camiası,

Mübarek Kurban Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutluyorum. Bu özel ve anlamlı bayramda, sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler geçirmenizi temenni ediyorum.

Sporcularımızın azmi ve başarısı, antrenörlerimizin özverili çalışmaları, kulüp başkanlarımız ve yöneticilerimizin destekleri sayesinde, her geçen gün daha büyük başarılara imza atmaktayız. Sizlerin gösterdiği gayret ve fedakarlıkla Ampute Futbol her geçen gün daha da ileriye taşıyoruz.

Kurban Bayramı’nın getirdiği bereket ve huzurun, tüm hayatımıza yayılmasını ve güzel günlerin habercisi olmasını diliyorum.

Saygı ve sevgilerimle,

Alpaslan Erkoç
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P