BİZİ TAKİP ET!

TBESF HABER

TBESF Para-Yelken Türkiye Şampiyonası – Milli Takım Seçmeleri

 1. Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun 2023 yılı faaliyet programında yer alan Bedensel Engelli Yelken Türkiye Şampiyonası 3-8 Haziran 2023 tarihleri arasında Kocaeli’nde yapılacaktır. Söz konusu yarışlar aynı zamanda 2023 yılında katılacağımız uluslararası yarışlar için Milli Takım seçme yarışıdır.

Yarışlar her kulüpten en fazla 5 sporcunun katılımına açıktır.

 1. KURALLAR
  • Yarışlarda World Sailing yelken yarış kuralları (RRS) geçerlidir.
  • TBESF Sporcu lisans ve vize talimatı
  • TBESF Disiplin suçları ve ceza talimatı
  • TBESF Destek botu talimatı
  • TBESF Antrenör talimatı
  • Yarışlar sınıf kuralları ile yayınlanacak ek yarış talimatları uyarınca yapılacaktır.

 

 

 1. YARIŞ FORMATI

Yarışın formatı, ek yarış talimatı ile kayıt günü bildirilecek ve sporculara anlatılacaktır.

 

Yarışlar  3 kategoride gerçekleşecektir.

Erkekler/Genel

Kadınlar (yeterli sayı olmaması durumunda genel klasmanda yarışacaklardır)

Gençler

3.KAYITLAR

 • Türkiye Şampiyonasına katılan sporculara TBESF tarafından kontenjan verilecektir.
 • Kontenjan her kulüpten yarışlara katılacak en fazla 5 sporcu ile sınırlandırılmıştır.
 • Yarışlarda kontenjan dahili sporcu, antrenör ve görevlilerin konaklama ve yemekleri TBESF/Sponsor tarafından karşılanacaktır.

3.4 Ön Kayıtlar aşağıdaki kafile katılım formunu il müdürlüğünden ilgi tutarak tarihleri güncel bir şekilde en geç 30 Mayıs 2023 Saat: 17.00’a kadar tbesf@tbesf.org.tr mail adresine bildirilerek yapılacaktır. Kayıt yaptıran sporcuların isimleri TBESF resmi web sitesi (https://www.tbesf.org.tr/) üzerinden ilan edilecektir.

 

3.5 2023 yılı vizeli Lisansı olmayan sporcuların kayıtları kabul edilmeyecek ve yarışlar katılamayacaklardır.

 

Yarış Üssü

KOCAELİ

 

 1. KONAKLAMA

Daha sonra bildirilecektir.

 1. YOLLUK VE HARCIRAHLAR

Konaklama sponsor tarafından karşılandığından il dışından katılanlara yol ücretleri ve yol yevmiyeleri merkezden ödenecektir.

7.YARIŞ TALİMATLARI

Yarış Ofisi Duyuru Panosunda asılacaktır.

UYGULANACAK ROTALAR Ek Yarış Talimatı ile birlikte Duyuru Panosunda ilan edilecektir.

 1. CEZA SİSTEMİ

8.1. RRS Bölüm 2 Kurallarının ihlalinde, Kural 44 uygulanacaktır.

8.2. Protesto Kurulunun kararları RRS 70.5 gereği nihaidir, temyiz edilemez.

8.3. Yarışlar öncesinde, esnasında ve sonrasında Yarış ve Protesto Kurulları, antrenör botlarını kontrol edebilir. Talimata uygun donanımı bulunmayan antrenörlerin görev yapmalarını engelleyebilir.

9.SORUMLULUK

Yarışmacılar tamamen kendi şahsi sorumlulukları altında yarışa katılırlar. TBESF, Yarış Kurulu ve organizatör, yarıştan önce, yarış esnasında ve sonrasında oluşacak her türlü can ve mal hasarından ve/veya kaybından ötürü sorumluluk kabul etmez. Yarışa kaydını yaptıran her yarışmacı bu hususu peşinen kabul eder.

9.1. 18 yaşından küçük sporcuların kayıt formunda kendi imzasının yanı sıra velisinin ve/veya idarecisinin imzasının da bulunması zorunludur.

10.DİĞER HUSUSLAR

10.1. 2023 yılında yapılacak olan Avrupa Şampiyonası ile ilgili tarih ve yer bilgileri henüz kesin olmayıp, World Sailing tarafından açıklandığında sporcu ve antrenörlere bildirilecektir.

10.2. Görevli hakemlerin konaklama ve yemekleri TBESF/Sponsor tarafından karşılanacak olup günlük hakem harcırahları Türkiye Yelken Federasyonu Hizmet Bedelleri baz alınarak yarış sonrasında hesaplarına yatırılacaktır.

10.3. Yarış öncesinde yapılacak kamp için gerekli bilgiler ve açıklama Ek.1 de belirtilmiştir.

 

 

 

 1. ÖNEMLİ NOT:

Yarış sonuçlarına göre genel sıralamada en iyi ilk 1 Erkek ve 1 Kadın sporcu Milli Takıma seçilerek uluslararası yarışlara (Dünya Şampiyonası) katılacaktır.

1/2 Genç sporcu için kontenjan açılabilecek ve TBESF yarışlara, seçme sisteminde belirtilen sporcu kontenjanı kullanma hakkını saklı tutacaktır.

TBESF Yarış yerindeki hava şartlarına göre sporcu sayısını azaltma hakkını saklı tutacaktır.

Katilim-formu-kafile-listesi-1

 

TÜRKİYE BEDENSEL ENGELLİLER SPOR FEDERASYONU BAŞKANLIĞI

 

TBESF HABER

AMPUTE FUTBOL TÜM LİGLER KART ÇİZELGESİ

2023-2024 Sezonu Bitexen Ampute Futbol Ligleri güncel kart çizelgesi aşağıdadır;

SÜPER LİG 1.LİG VE 2.LİG KARTLAR GÜNCEL

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

Ampute Futbol A Milli Takım kaptanımız Rahmi Özcan’ın Kamp Değerlendirmesi

Ampute Futbol A Milli Takım kaptanımız Rahmi Özcan’ın Kamp Değerlendirmesi;
Fransa’da düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası öncesi devre arası hazırlık kampında Yalova’da 30 sporcu ile birlikteydik. Öncelikle genç sporcularımıza değer verip kampa davet eden başta teknik direktörümüz sayın İsmail Temiz’e, teknik ekibimize ve federasyon yetkililerimize teşekkür ederiz.
Genç arkadaşlarımızın bizlerle birlikte yol alıp bir şeyler öğrenme çabası ve isteği takdire şayan. Avrupa Şampiyonası öncesinde geniş kadrolu kamp yapmanın avantajlarını yaşadık. Liglerimizde tüm maçlarımızı takip eden sayın hocamıza,teknik ekibimize takım adına çok teşekkür ederim. Avrupa şampiyonasını 2 defa kazandık, inşallah üçte 3 yapıp yolumuza devam etmek istiyoruz. Ülkede Ampute futbolun büyümesi, gelişmesi için bu şampiyonluğu en çok isteyen ülke olarak Avrupa şampiyonasına tekrar damga vurmak istiyoruz. Hedefimiz önce Avrupa Şampiyonası, daha sonra da dünya kupasında zirvede tekrar yer almak dünyada söz sahibi bir ülke konumunda kalmak istiyoruz.
Dünyanın en iyi organize edilen ligi olduğumuzu tekrar Dünyaya göstermek, Avrupa’ya göstermek istiyoruz. Emek veren tüm federasyonumuza, başkanımıza, yönetim kurulumuza ve teknik ekibimize tekrar teşekkür ediyorum. Avrupa şampiyonasında finalden sonra kupayla birlikte tekrar görüşmek üzere.

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

Ampute Futbol A Milli Takım Hazırlık Kampı Sona Erdi

Ampute Futbol A Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası Hazırlıkları İlk Kampını Tamamladı.

 

Türkiye Ampute Futbol A Milli Takımı, 2024 Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında 15-23 Ocak tarihleri arasında ilk hazırlık kampını başarıyla tamamladı. Milli takım teknik direktörü İsmail Temiz, kamp sürecini değerlendirerek önemli açıklamalarda bulundu;

 

Kampın ardından yapılan değerlendirme toplantısında konuşan İsmail Temiz, takımın Avrupa Şampiyonası’na iyi bir şekilde hazırlandığını belirtti. Genç ve yetenekli oyuncuların katılımıyla gerçekleşen kampta, teknik ekip olarak birçok farklı oyuncuyu deneme fırsatı bulduklarını ifade etti. Temiz, genç oyuncuların milli takıma güç katacağına inanarak, bu oyuncuların gelecekte önemli roller üstleneceğini vurguladı.

 

Teknik direktör Temiz, yaptığı açıklamada, “Ampute Futbol A Milli Takımı olarak hedefimiz tekrar Avrupa Şampiyonu olmak. Bu doğrultuda yoğun bir çalışma sürecine girdik ve kamp boyunca bu hedefe odaklandık. Genç yetenekleri keşfetmek ve onları milli takıma kazandırmak da önemli bir amacımızdı. Kampta elde ettiğimiz olumlu sonuçlarla birlikte, sağlıklı bir şekilde kampı tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

 

Kamp sürecindeki antrenmanlarda ve hazırlık maçlarında gösterilen performansın, takımın genel gelişimine olumlu katkı sağladığını belirten Temiz, oyuncuların birbirleriyle uyum içinde çalıştıklarını ve istenilen seviyeye sezon sonu kamplarıyla birlikte geleceklerini ifade etti.

Teknik Direktör Temiz; “Son olarak bizlere kamp imkanı sunan ve Milli takımımız için desteklerini bizden esirgemeyen Federasyon başkanımız Alpaslan Erkoç’a teknik ekibim ve sporcularım adına teşekkür ederim” dedi.

 

 

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P