BİZİ TAKİP ET!

TBESF HABER

TBESF Para-Yelken Türkiye Şampiyonası – Milli Takım Seçmeleri

 1. Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun 2023 yılı faaliyet programında yer alan Bedensel Engelli Yelken Türkiye Şampiyonası 3-8 Haziran 2023 tarihleri arasında Kocaeli’nde yapılacaktır. Söz konusu yarışlar aynı zamanda 2023 yılında katılacağımız uluslararası yarışlar için Milli Takım seçme yarışıdır.

Yarışlar her kulüpten en fazla 5 sporcunun katılımına açıktır.

 1. KURALLAR
  • Yarışlarda World Sailing yelken yarış kuralları (RRS) geçerlidir.
  • TBESF Sporcu lisans ve vize talimatı
  • TBESF Disiplin suçları ve ceza talimatı
  • TBESF Destek botu talimatı
  • TBESF Antrenör talimatı
  • Yarışlar sınıf kuralları ile yayınlanacak ek yarış talimatları uyarınca yapılacaktır.

 

 

 1. YARIŞ FORMATI

Yarışın formatı, ek yarış talimatı ile kayıt günü bildirilecek ve sporculara anlatılacaktır.

 

Yarışlar  3 kategoride gerçekleşecektir.

Erkekler/Genel

Kadınlar (yeterli sayı olmaması durumunda genel klasmanda yarışacaklardır)

Gençler

3.KAYITLAR

 • Türkiye Şampiyonasına katılan sporculara TBESF tarafından kontenjan verilecektir.
 • Kontenjan her kulüpten yarışlara katılacak en fazla 5 sporcu ile sınırlandırılmıştır.
 • Yarışlarda kontenjan dahili sporcu, antrenör ve görevlilerin konaklama ve yemekleri TBESF/Sponsor tarafından karşılanacaktır.

3.4 Ön Kayıtlar aşağıdaki kafile katılım formunu il müdürlüğünden ilgi tutarak tarihleri güncel bir şekilde en geç 30 Mayıs 2023 Saat: 17.00’a kadar tbesf@tbesf.org.tr mail adresine bildirilerek yapılacaktır. Kayıt yaptıran sporcuların isimleri TBESF resmi web sitesi (https://www.tbesf.org.tr/) üzerinden ilan edilecektir.

 

3.5 2023 yılı vizeli Lisansı olmayan sporcuların kayıtları kabul edilmeyecek ve yarışlar katılamayacaklardır.

 

Yarış Üssü

KOCAELİ

 

 1. KONAKLAMA

Daha sonra bildirilecektir.

 1. YOLLUK VE HARCIRAHLAR

Konaklama sponsor tarafından karşılandığından il dışından katılanlara yol ücretleri ve yol yevmiyeleri merkezden ödenecektir.

7.YARIŞ TALİMATLARI

Yarış Ofisi Duyuru Panosunda asılacaktır.

UYGULANACAK ROTALAR Ek Yarış Talimatı ile birlikte Duyuru Panosunda ilan edilecektir.

 1. CEZA SİSTEMİ

8.1. RRS Bölüm 2 Kurallarının ihlalinde, Kural 44 uygulanacaktır.

8.2. Protesto Kurulunun kararları RRS 70.5 gereği nihaidir, temyiz edilemez.

8.3. Yarışlar öncesinde, esnasında ve sonrasında Yarış ve Protesto Kurulları, antrenör botlarını kontrol edebilir. Talimata uygun donanımı bulunmayan antrenörlerin görev yapmalarını engelleyebilir.

9.SORUMLULUK

Yarışmacılar tamamen kendi şahsi sorumlulukları altında yarışa katılırlar. TBESF, Yarış Kurulu ve organizatör, yarıştan önce, yarış esnasında ve sonrasında oluşacak her türlü can ve mal hasarından ve/veya kaybından ötürü sorumluluk kabul etmez. Yarışa kaydını yaptıran her yarışmacı bu hususu peşinen kabul eder.

9.1. 18 yaşından küçük sporcuların kayıt formunda kendi imzasının yanı sıra velisinin ve/veya idarecisinin imzasının da bulunması zorunludur.

10.DİĞER HUSUSLAR

10.1. 2023 yılında yapılacak olan Avrupa Şampiyonası ile ilgili tarih ve yer bilgileri henüz kesin olmayıp, World Sailing tarafından açıklandığında sporcu ve antrenörlere bildirilecektir.

10.2. Görevli hakemlerin konaklama ve yemekleri TBESF/Sponsor tarafından karşılanacak olup günlük hakem harcırahları Türkiye Yelken Federasyonu Hizmet Bedelleri baz alınarak yarış sonrasında hesaplarına yatırılacaktır.

10.3. Yarış öncesinde yapılacak kamp için gerekli bilgiler ve açıklama Ek.1 de belirtilmiştir.

 

 

 

 1. ÖNEMLİ NOT:

Yarış sonuçlarına göre genel sıralamada en iyi ilk 1 Erkek ve 1 Kadın sporcu Milli Takıma seçilerek uluslararası yarışlara (Dünya Şampiyonası) katılacaktır.

1/2 Genç sporcu için kontenjan açılabilecek ve TBESF yarışlara, seçme sisteminde belirtilen sporcu kontenjanı kullanma hakkını saklı tutacaktır.

TBESF Yarış yerindeki hava şartlarına göre sporcu sayısını azaltma hakkını saklı tutacaktır.

Katilim-formu-kafile-listesi-1

 

TÜRKİYE BEDENSEL ENGELLİLER SPOR FEDERASYONU BAŞKANLIĞI

 

TBESF HABER

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanımız Alpaslan Erkoç, 3 Aralık Dünya Engelliler gününde “Ümraniye Engelsiz Spor Merkezi’nin” açılışında bir araya geldi. Sayın Bakanımız, etkinlik boyunca yüzlerce bireyle yakından ilgilenerek samimi ve güler yüzlü desteğini esirgemedi.

Ülke olarak, engelli bireylere yönelik sunduğu kapsamlı desteklerle bilinen Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, Spor Bakanımızın da kararlı ve kapsayıcı politikalarıyla engelli sporcularımıza daha geniş olanaklar sunmaya devam ediyor. Bu desteklerle birlikte, sporda yeni başarılar elde ederek ülkemize madalyalar ve şampiyonluklar getirmeyi hedefliyoruz

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

AMPUTE FUTBOL MERKEZ HAKEM KURULU

Federasyonumuz Ampute Futbol Merkez Hakem Kurulu görevlendirilmesi ve kurul içi görev dağılımı aşağıdaki gibidir. Camiamıza duyurulur.

A.F. MHK Başkanı Ahmet Emin ALANKA

A.F. MHK Bşk V. Alpaslan ACIMERT

A.F. MHK HAAK Başkanı Murat YÜZGEÇ

A.F. MHK EPAK Başkanı Utku TUNAVELİOĞLU

A.F. MHK Raportör Mustafa ÇAVUŞ

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

Şahinbey Belediye GSK, Şampiyonlar Ligi Şampiyonu

Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü, İspanya’nın Estepona kentinde düzenlenen Şampiyonlar Ligi’nde muhteşem bir performans sergileyerek tüm maçlarını galibiyetle tamamlayarak şampiyonluğa ulaştı.

 

Heyecan dolu bir finalde, Polonya’nın güçlü temsilcisi Wisla Krakow ile karşı karşıya gelen Şahinbey Belediye, 2-0 geriye düştüğü maçı 3-2’lik üstünlükle tamamlayarak unutulmaz bir zafer elde etti. Kulüp tarihindeki bu büyük başarı, oyuncuların azim ve kararlılığıyla birleşerek ortaya koydukları olağanüstü performansın bir yansımasıydı.

 

Bu büyük başarıya ulaşmamıza katkıda bulunan tüm sporcularımızı, teknik kadromuzu, yöneticilerimizi tebrik ederiz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P