BİZİ TAKİP ET!

TBESF ve TVF Heyetleri Sit2Play Avrupa Birliği Erasmus+ Projesi Kapsamında Bir Araya Geldi

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk başkanlığındaki TBESF heyeti ile Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş başkanlığındaki TVF heyeti TBESF binasında bir araya geldi. 

Federasyon temsilcilerinin, İtalya ve Türkiye Voleybol Federasyonu resmi ortaklığında gerçekleştirilecek Sit2Play Avrupa Birliği Erasmus+ Projesi hakkında görüş alışverişinde bulundukları görüşmede TBESF Genel Sekreteri Erhan Durukan, TBESF Oturarak Voleybol Milli Takımı Antrenörü Yusuf Kenan Kök, TVF Fabrika Voleybol Koordinatörü Fuat Fırat, TVF Spor Organizasyonları ve Uluslararası Faaliyetler Yetkilisi Şara Altürk de yer aldı. 

Sit2Play projesi kapsamında öncelikle katılımcılara oturarak voleybola ilişkin internet üzerinden eğitim verilecek. Antrenörler, hakemler, sporcular ve ailelerine açık olarak düzenlenecek seminer sonrası engelli-engelsiz kız ve erkek öğrenciler, karma bir şekilde oluşturulacak takımlarda oturarak voleybol antrenmanları ve turnuvası yapacaklar.

Farklı okulların öğrencilerinden oluşan en az 3 takımın katılımıyla Türkiye’de yapılacak müsabakaların galibi olan ekip, İtalya’da gerçekleşecek uluslararası organizasyona katılmaya hak kazanacak. 

2019 yılı içinde 8 ortağın iş birliğinde yürütülecek projede Türkiye ve Avrupa ülkelerindeki engelli bireylerin sosyal entegrasyonun sağlanması ve toplumsal kaynaşmanın artması hedefleniyor.
 

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası Hazırlıkları Kapsamında Antalya’da Kampa Giriyor

Türkiye Ampute Futbol Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası için son hazırlıklarını yapmak üzere sezon sonu ikinci etap kampını Antalya’da  gerçekleştirecek. Titanic Deluxe Belek Hotel’de 22-29 Nisan 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan kamp, takımın Avrupa Şampiyonası öncesi hazırlık maçları da yapacağı bir kamp olacak.

Hazırlık maçı programı şu şekilde:

  • 22 Nisan 2024: Türkiye – İngiltere
  • 24 Nisan 2024: Türkiye – Özbekistan
  • 26 Nisan 2024: Türkiye – Özbekistan

 

Milli takımımıza başarılar diliyoruz.

 

 

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımımız Kocaeli Kampını sonlandırdı.

Avrupa Şampiyonasını hazırlıkları çerçevesinde 15-21 Nisan 2024 tarihleri arasında Kocaeli ilinde hazırlıklarına devam eden Ampute Futbol Milli takımımız buradaki çalışmalarını sonlandırarak ikinci etap kamp için Antalya’ya hareket etti.

 

 

 

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P