BİZİ TAKİP ET!

TBESF Yelken Türkiye Şampiyonası

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun 2022 yılı faaliyet programında yer alan Bedensel Engelli Yelken Türkiye Şampiyonası 05-11 Eylül 2022 tarihleri arasında Adana’da yapılacaktır. Söz konusu yarışlar aynı zamanda 2022 yılında katılacağımız uluslararası yarışlar için Milli Takım seçme yarışıdır.


Yarışlar her kulüpten en fazla 5 sporcunun katılımına açıktır.

1. KURALLAR
1.1 Yarışlarda World Sailing yelken yarış kuralları (RRS) geçerlidir.
1.2 TBESF Sporcu lisans ve vize talimatı
1.3 TBESF Disiplin suçları ve ceza talimatı
1.4 TBESF Destek botu talimatı
1.5 TBESF Antrenör talimatı
1.6 Yarışlar sınıf kuralları ile yayınlanacak ek yarış talimatları uyarınca yapılacaktır.

2. YARIŞ FORMATI
Yarışın formatı, ek yarış talimatı ile kayıt günü bildirilecek ve sporculara anlatılacaktır.

Yarışlar 3 kategoride gerçekleşecektir.
Erkekler
Kadınlar
Gençler

3.KAYITLAR

3.1 Türkiye Şampiyonasına katılan sporculara TBESF tarafından kontenjan verilecektir.
3.2 Kontenjan her kulüpten yarışlara katılacak en fazla 5 sporcu ile sınırlandırılmıştır.
3.3 Yarışlarda kontenjan dahili sporcu, antrenör ve görevlilerin konaklama ve yemekleri TBESF tarafından karşılanacaktır.
3.4 Ön Kayıtlar en geç 22 Ağustos 2022 Saat: 17.00’a kadar tbesf.niluferbeyza@gmail.com mail adresine bildirilerek yapılacaktır. Söz konusu mail adresinden teyit maili gelmesi sureti ile ön kayıt kesinleşecektir.

3.5 2022 yılı vizeli Lisansı olmayan sporcuların kayıtları kabul edilmeyecek ve yarışlar katılamayacaklardır.

4.PROGRAM

05 Eylül Pazartesi 09.00 İntikal ve Kayıtlar
10.30 Sporcu ve antrenör toplantısı
13.00 İlk start saati
06 Eylül Salı 10:30 İlk start saati
07 Eylül Çarşamba. 10:30 İlk start saati
08 Eylül Perşembe 10:30 İlk Start saati
09 Eylül Cuma 10:30 İlk Start saati
10 Eylül Cumartesi 10:30 İlk Start saati
11 Eylül Pazar 10:30 İlk Start saati
14:00 Son uyarı işareti
16:00 Ödül töreni

Yarış Üssü

ADANA

5. KONAKLAMA
Daha sonra bildirilecektir.

6.YARIŞ TALİMATLARI
Yarış Ofisi Duyuru Panosunda asılacaktır.
UYGULANACAK ROTALAR Ek Yarış Talimatı ile birlikte Duyuru Panosunda ilan edilecektir.

7. CEZA SİSTEMİ
7.1. RRS Bölüm 2 Kurallarının ihlalinde, Kural 44 uygulanacaktır.
7.2. Protesto Kurulunun kararları RRS 70.5 gereği nihaidir, temyiz edilemez.
7.3. Yarışlar öncesinde, esnasında ve sonrasında Yarış ve Protesto Kurulları, antrenör botlarını kontrol edebilir. Talimata uygun donanımı bulunmayan antrenörlerin görev yapmalarını engelleyebilir.

8.SORUMLULUK
Yarışmacılar tamamen kendi şahsi sorumlulukları altında yarışa katılırlar. TBESF, Yarış Kurulu ve organizatör, yarıştan önce, yarış esnasında ve sonrasında oluşacak her türlü can ve mal hasarından ve/veya kaybından ötürü sorumluluk kabul etmez. Yarışa kaydını yaptıran her yarışmacı bu hususu peşinen kabul eder.
8.1. 18 yaşından küçük sporcuların kayıt formunda kendi imzasının yanı sıra velisinin ve/veya idarecisinin imzasının da bulunması zorunludur.

9.DİĞER HUSUSLAR
9.1. 2022 yılında yapılacak olan Avrupa ve Dünya Şampiyonaları ile ilgili tarih ve yer bilgileri henüz kesin olmayıp, World Sailing tarafından açıklandığında sporcu ve antrenörlere bildirilecektir.
9.2. Görevli hakemlerin konaklama ve yemekleri TBESF tarafından karşılanacak olup günlük hakem harcırahları Türkiye Yelken Federasyonu Hizmet Bedelleri baz alınarak yarış sonrasında hesaplarına yatırılacaktır.

10. ÖNEMLİ NOT:
Yarış sonuçlarına göre genel sıralamada en iyi ilk 1 Erkek ve 1 Kadın sporcu Milli Takıma seçilerek uluslararası yarışlara (Dünya Şampiyonası) katılacaktır.
1 Genç sporcu için kontenjan açılabilecek ve TBESF yarışlara, seçme sisteminde belirtilen sporcu kontenjanı kullanma hakkını saklı tutacaktır.
TBESF Yarış yerindeki hava şartlarına ve/veya Milli Takım antrenörü raporuna göre sporcu sayısını azaltma hakkını saklı tutacaktır.

PARA YELKEN MİLLİ TAKIM SEÇME SİSTEMİ DETAYLARI İNDİRİLEBİLİR İÇERİK OLARAK SUNULMUŞTUR.

TÜRKİYE BEDENSEL ENGELLİLER SPOR FEDERASYONU BAŞKANLIĞI

Duyurular

Kurban Bayramı Tebrik

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

2024-2025 Sezonu Ampute Futbol Hakem ve Gözlemci Vize takvimi duyurusu

2024-2025 Sezonu Ampute Futbol Hakem ve Gözlemci Vize takvimi duyurusu

 

İlgi talimat gereği Ampute Futbol Hakem ve Gözlemcilerimizin 2024-2025 Ampute Futbol sezonu vizelerini yenilemeleri için uyulması gereken esaslar aşağıdadır.

1) Hakem ve Gözlemcilerin vize yenileme işlemleri 01 Temmuz – 30 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapılacaktır. 30 Temmuz 2024 tarihine kadar Federasyonumuza ulaşmayan hakem ve gözlemci vize belgeleri işleme alınamayacağından evrak gönderim tarihine hassasiyet gösterilmesi önem arz etmektedir.

 

2) Ampute Futbol 2024-2025 sezonunda görev almak üzere sadece 2023-2024 sezon sonunda Faal hakem ve gözlemci kadrosunda yerini korumuş olan hakem ve gözlemciler vize yenileme için müracaat edebilecektir.

 

3) 2024-2025 Sezonu için Hakem ve Gözlemcilerden vize ücreti alınmayacaktır.

 

4) Tüm Gözlemciler bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulmuş ve son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraflı 2 adet Gözlemci bilgi formunu 2 adet vesikalık fotoğrafla birlikte Federasyonumuza gönderecektir.

 

5) Tüm hakemler bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulmuş ve son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraflı 2 adet Hakem bilgi formu, 2 adet vesikalık fotoğraf ve TFF tarafından İl ve bölgesel klasmanlar için kabul edilen nitelikte sağlık raporunun aslını veya renkli fotokopisini Federasyonumuza gönderecektir.

NOTLAR 

Faal Hakem ve Gözlemciler için Ampute Futbol 2024 /2025 sezonu başlamadan önce sezon başı eğitim semineri tarih ve yeri daha sonra bildirilecektir.

Bu vize takviminde yer almayan veya yer aldığı halde uygulamada aksaklık görülen konular ve tarihlerle ilgili olarak değişiklik dâhil karar vermeye Ampute Futbol MHK yetkilidir.

Tüm Hakem ve Gözlemcilerin bu talimat ekinde yayımlanan belge ve formları kullanması zorunlu olup, farklı form ve belge kullananların vize yenileme işlemleri yapılmayacaktır.

Bilgi formlarına yabancı dil girişi yapan hakem ve gözlemciler yabancı dil seviyesini gösterir belgelerini de bilgi formuna ekleyerek Federasyona gönderecektir.

Hakem ve Gözlemcilerimiz ihtiyaç halinde ibraz etmek üzere Federasyonumuza gönderdiği belgelerin birer nüshasını kendilerinde bulunduracaklardır.

Vize belgeleri kargoyla ve karşı ödemeli olmayacak şekilde Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun “Ehlibeyt Mahallesi Ceyhun Atuf Kansu Caddesi, Üçler Plaza No:126 Kat:2 Daire No: 3-4 Balgat – Çankaya / ANKARA” adresine Kargo veya APS ile gönderilmesi gerekmektedir.

Bilgi Formları Aşağıdadır;

2024-25-HAKEM-BILGI-FORMU-SAGLIK-RAPORU

 

2024-25-TBESF-GOZLEMCI-BILGI-FORMU

 

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Mesajı

Sevgili Sporcularımız, Değerli Antrenörlerimiz, Kulüp Başkanlarımız ve Yöneticilerimiz, Kıymetli Ampute Futbol Camiası,

Mübarek Kurban Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutluyorum. Bu özel ve anlamlı bayramda, sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler geçirmenizi temenni ediyorum.

Sporcularımızın azmi ve başarısı, antrenörlerimizin özverili çalışmaları, kulüp başkanlarımız ve yöneticilerimizin destekleri sayesinde, her geçen gün daha büyük başarılara imza atmaktayız. Sizlerin gösterdiği gayret ve fedakarlıkla Ampute Futbol her geçen gün daha da ileriye taşıyoruz.

Kurban Bayramı’nın getirdiği bereket ve huzurun, tüm hayatımıza yayılmasını ve güzel günlerin habercisi olmasını diliyorum.

Saygı ve sevgilerimle,

Alpaslan Erkoç
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P