BİZİ TAKİP ET!

TEKERLEKLİ SANDALYE BASKETBOL 3. LİG CAMİAMIZA HAYIRLI OLSUN

Tekerlekli Sandalye Basketbol Kulüplerimizin Dikkatine

Bu sezon Bölgesel Lig’de kulüplerimizin bir kısmının Bölgesel Lig’in 3 grup olması halinde ligin özelliğini kaybedeceğini düşünerek 4 gruptan oluşturma isteği, diğer kısmının ise maddi ve manevi yükü kaldıramayacaklarını belirtmeleri ve 4 grup olduğu takdirde az sayıda müsabaka oynadıklarını belirtmelerinden dolayı ligi 3 gruptan oluşturma isteği Teknik Kurulumuzca değerlendirilmiştir.

Kulüplerimizin yaptıkları şikayetler de dikkate alınarak 2018-2019 Sezonu için Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu olarak sunduğumuz çözümde; Ligin 7’şer takımdan oluşan 4 grup olarak oynanması belirlenmiştir. Bu 4 grupta ilk sırayı alacak takımlar direkt 2.Lig’e terfi edecek. Gruplarında 2. ve 3. olan takımlar ise gelecek sezon için kurulacak olan 3.Lig’e doğrudan katılacaklardır. 2. Lig’den düşecek 4 takımın da 3.Lig’e dahil edilerek 12 takıma tamamlanması ve 2019-2020 sezonundan itibaren daha fazla sayıda müsabaka oynamak isteyen kulüplerimizi de müsabaka sayısı olarak tatmin etmesi için 3.Lig’in oluşturulması hedeflenmiştir. Bölgesel Lig’de takım sayıları eşit olduğu için 2. ve 3. Olan takımlardan 3.Lig’e çıkmak istemeyenlerin yerine o takımların kendi grubundaki diğer takımlara sıralamalarına bakılarak 3.Lig’e çıkmak isteyen takımlar arasından kendi derecesinde en iyi olanlar alınacaktır. Bir gruptan 3.Lig’e terfi etmek istemeyen takım veya takımlar olursa, diğer gruplardan ihtiyaç sayısı kadar oluşacak takımlar arasından çekilecek kura ile takımlar alınacaktır. 

Bu uygulama ile 2019-2020 sezonunda Bölgesel Lig’de mevcut kalacak takımlar, yeni katılacak takımların toplamı ile Federasyon Yönetim Kurulunun kararı doğrultusunda Bölgesel Lig Grubu oluşturulacaktır.

Saygılarımızla,
TBESF BAŞKANLIĞI

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P