BİZİ TAKİP ET!

TBESF HABER

Tekerlekli Sandalye Basketbol Avrupa Kupası başlıyor

Uluslararası Tekerlekli Sandalye Basketbol Avrupa Federasyonu (IWBF Europe), Avrupa Kupası-2 A Grubu maçları yarın İzmir Büyükşehir Belediyespor’un ev sahipliğinde başlayacak.

İzmir Büyükşehir Belediyespor’un yanı sıra Fenerbahçe Göksel Çelik, Fransa’dan Meylan Grenoble ile Polonya’dan Orto-Medico Scyzory Kielce ekiplerinin katılacağı müsabakalar Celal Atik Spor Salonu’nda yapılacak.

Grubu lider tamamlayacak takım İspanya’daki Avrupa Kupası-2 finallerinde, ikinci ekip ise Yalova’da gerçekleştirilecek Avrupa Kupası-3 finallerinde mücadele edecek.

Yarın ve 11 Mart Cumartesi günü tek devreli lig usulüne göre oynanacak karşılaşmaların ardından grup lideri ile ikincisi ve üçüncü sıradaki ekiple dördüncü durumdaki takım karşı karşıya gelecek.

Organizasyonun maç programı şöyle:

Yarın

11.15- İzmir Büyükşehir Belediyespor-Fenerbahçe Göksel Çelik

13.30 – Meylan Grenoble-Orto-Medico Scyzory Kielce

18.00- İzmir Büyükşehir Belediyespor-Meylan Grenoble

20.15 – Orto-Medico Scyzory Kielce-Fenerbahçe Göksel Çelik

11 Mart Cumartesi

09.00 – Fenerbahçe Göksel Çelik-Meylan Grenoble

11.15- İzmir Büyükşehir Belediyespor-Orto-Medico Scyzory Kielce

15.45- Grup üçüncüsü-Grup dördüncüsü

18.00 – Grup lideri-Grup ikincisi

TBESF HABER

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanımız Alpaslan Erkoç, 3 Aralık Dünya Engelliler gününde “Ümraniye Engelsiz Spor Merkezi’nin” açılışında bir araya geldi. Sayın Bakanımız, etkinlik boyunca yüzlerce bireyle yakından ilgilenerek samimi ve güler yüzlü desteğini esirgemedi.

Ülke olarak, engelli bireylere yönelik sunduğu kapsamlı desteklerle bilinen Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, Spor Bakanımızın da kararlı ve kapsayıcı politikalarıyla engelli sporcularımıza daha geniş olanaklar sunmaya devam ediyor. Bu desteklerle birlikte, sporda yeni başarılar elde ederek ülkemize madalyalar ve şampiyonluklar getirmeyi hedefliyoruz

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

AMPUTE FUTBOL MERKEZ HAKEM KURULU

Federasyonumuz Ampute Futbol Merkez Hakem Kurulu görevlendirilmesi ve kurul içi görev dağılımı aşağıdaki gibidir. Camiamıza duyurulur.

A.F. MHK Başkanı Ahmet Emin ALANKA

A.F. MHK Bşk V. Alpaslan ACIMERT

A.F. MHK HAAK Başkanı Murat YÜZGEÇ

A.F. MHK EPAK Başkanı Utku TUNAVELİOĞLU

A.F. MHK Raportör Mustafa ÇAVUŞ

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

Şahinbey Belediye GSK, Şampiyonlar Ligi Şampiyonu

Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü, İspanya’nın Estepona kentinde düzenlenen Şampiyonlar Ligi’nde muhteşem bir performans sergileyerek tüm maçlarını galibiyetle tamamlayarak şampiyonluğa ulaştı.

 

Heyecan dolu bir finalde, Polonya’nın güçlü temsilcisi Wisla Krakow ile karşı karşıya gelen Şahinbey Belediye, 2-0 geriye düştüğü maçı 3-2’lik üstünlükle tamamlayarak unutulmaz bir zafer elde etti. Kulüp tarihindeki bu büyük başarı, oyuncuların azim ve kararlılığıyla birleşerek ortaya koydukları olağanüstü performansın bir yansımasıydı.

 

Bu büyük başarıya ulaşmamıza katkıda bulunan tüm sporcularımızı, teknik kadromuzu, yöneticilerimizi tebrik ederiz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P