BİZİ TAKİP ET!

Tekerlekli Sandalye Basketbol İskenderun Kampı

Tekerlekli Sandalye Basketbol A Milli Takım Kampı İskenderun’da devam ediyor.

Başantrenör Recep Sedat İncesu: Hedefimiz Altın Madalya
Kamp kapsamında Tekerlekli Sandalye A Milli Başantrenörü Recep Sedat İncesu açıklamalarda bulundu.
İncesu, ’’12-22 Haziran 2022 tarihleri arasında Bosna-Hersek Sarajevo’da düzenlenecek Avrupa B şampiyonası için seçme ve hazırlık kampındayız. 35 sporcumuz ile burada çalışmalarımıza başladık. İnanılmaz bir performans ile ilerliyoruz. Sistemlerimizi şimdiden çalışmaya başladık. Ülke olarak çok ciddi bir potansiyelimiz var. Asıl hedefimizde Hollanda’da düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonasında final oynayarak Paris Paralimpik oyunlarında altını alıp ülkemize dönmek.’’ İfadelerini kullandı.

Sporcu İsmail Ar, ”Gelecek için ümitliyiz”
Fenerbahçe forması giyen tecrübeli sporcu İsmail Ar ise gelecek için çok ümitli olduğunun altını çizdi. Ar, ’’Sedat hocamız ile yeni bir döneme başladık. Hocamız bu başarılı jenerasyonun ilk kurucularından birisi. Yeniden milli takıma gelişi ile heyecan yarattı. Şu anda İskenderun’dayız güzel bir kamp ortamı var. Düzenli olarak antrenman ve maçlarımızı yapıyoruz. Benim için çok eğlenceli, farklı duygular taşıyan bir ortam çünkü 10 sene önce takımın en küçükleri iken şu anda takımın abileri konumundayız. Gençlere tecrübelerimizi aktarmaya ve aramıza çekmeye gayret ediyoruz. Artık bizim jenerasyonun sonuna geldiğimiz bilincindeyiz. Arkamızdan bizi heyecanlandıran bir nesil geldiğini düşünüyorum. Bu gün yapılan antrenmanlar sonrası hocamızın işinin zorlaştığının farkına vardım. Çünkü herkes basketbolu doğru oynamaya başladı. Maçların çeşitli mecralardan yayınlanmasıyla birlikte oyun çok gelişti. Çok iyi bir jenerasyon geliyor, bizim başarılarımızın üstüne koyacaklarını ümit ediyorum. İnşallah olacak. Tecrübeli ve genç isimlerden işlevsel bir kadro kurularak Bosna-Hersek’te Avrupa şampiyonası hakkı kazanıp ardından seneye Hollanda’da yapılacak olan Avrupa şampiyonasında şampiyon olmak istiyoruz. Şampiyon olduktan sonra 2024 Paris paralimpik oyunlarına favori olarak gitmek istiyoruz.
Bu potansiyelimiz var bizim dönemimizin tek eksik madalyası paralimpik oyunları. İki defa kıyısından döndük bu sefer tecrübeli gençlerle birlikte bunu başarabileceğimize inanıyorum.’’ dedi.

İskenderun Kapalı Spor Salonunda çalışmalarını sürdüren Tekerlekli Sandalye A Milli takımın kampı 24 Nisan’da sona erecek.

Antrenörler:
Remzi Sedat İncesu, Zeki Karateke ve Muharrem Karakafa
Sporcular:
Uğur Toprak, Enes Bulut, Halil İbrahim Bağlı, Kemal Kaan Şafak, Mustafa Muhittinoğlu, Deniz Acar, İsmail Ar, Hüseyin Dalman, Zafer Gültekin, Hüseyin Erdem, Muhammet Ümit Bebe, Başar Koç, Mücahit Günaydın, Mahsun İpekişen, İbrahim Yavuz, Mustafa Şahin, Ahmet Efetürk, Hakan Kıroğlan, Bulut Atabey, Ömer Işık, Serhat Özbudak, Samet Toptaş, Selim Sayak, Deniz Acar, Fikri Gündoğdu, Özgür Gürbulak, Ahmet Yamaç, Cemil Baban, Ahmet Umut Can Dolaşan, Yasin Taşdemir, Rıdvan Aksoy, Mahmut Açıkgöz, Murathan Atik, Volkan Gülem, Metin Bahçekapılı ve Semih Görkem Kıyar

Duyurular

Millilerimiz Yurda Döndü

Federasyon Başkanımız, Teknik ekibimiz ve Sporcularımız ayağının tozuyla A Habere demeç verdi.

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

3.Kez AVRUPA ŞAMPİYONUYUZ

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

ŞAMPİYON TÜRKİYE

1-8 Haziran 2024 tarihleri arasında Fransa’nın Evian kentinde gerçekleştirilen Ampute Futbol Avrupa şampiyonasında Milli takımımız Final maçında İspanya’yı 3-0 yenerek 3. kez şampiyon olmayı başardı.

Milli takımımızda golleri, Rahmi Özcan, Ömer Güleryüz ve Fatih Şentürk kaydetti.

Böylelikle tarihte yapılan tüm Avrupa Şampiyonalarında ülkemiz “Şampiyon” olma başarısı göstermiş oldu.

 

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P