BİZİ TAKİP ET!

TBESF HABER

Tekerlekli Sandalye Basketbol Kıtalararası Kupasında 2.gün Sona Erdi

Tekerlekli Sandalye Basketbol Kıtalararası Kupasında 2.gün Sona Erdi

1-4 Haziran tarihleri arasında Yalova 90. Yıl Spor Salonu’nda gerçekleştirilen müsabakalarda 2.gün sona erdi. Son Paralimpik Oyunları Şampiyonu ABD, Ay-yıldızlılar yenerken Japonya, Avustralya engelini 14 sayı fark ile aştı.

Tekerlekli Sandalye Basketbol Kıtalararası Kupası’nda 2.gün sona erdi. Günün açılış karşılaşmasında Japonya, Avusturalya engelini 65-51 ile aştı. Hirokai Kozai Japonya adına kaydettiği 14 sayı ile takımının en skorer oyuncusu oldu.24 Sayı bulan Avusturalyalı sporcu Tristian Knowles ise maçın en skorer ismi oldu.

Üstünlüğümüzü Koruyamadık

Günün son karşılaşmasında ABD ile karşılaşan milliler sahadan 59-81 mağlup ayrıldı.

Remzi Sedat İncesu yönetimde ki A Milli takım müsabakaya Zafer Gültekin, Baran Oğuz, Ahmet Efetürk, Uğur Toprak ve Fikri Gündoğdu beşi ile çıktı. Hücumda etkili bir oyun sergileyen temsilcimiz ilk çeyreği 20-18 üstün kapattı.2.çeyrek itibari ile dış atışlarda isabet oranını arttıran ABD ilk yarıyı 46-37 önde kapattı. Yüksek tempoda devam eden mücadeleyi ABD 81-59 kazandı. Türkiye adına Ahmet Efetürk 17, Enes Bulut ise 16 sayı kaydetti.

4 Haziran’a kadar Yalova 90. Yıl Spor Salonu’nda devam edecek organizasyonda yarının programı ile şu şekilde;

3 Haziran Cumartesi
Saat-09:30 Türkiye – Japonya
Saat- 11:30 Avustralya – ABD

 

 

 

TBESF HABER

AMPUTE FUTBOL TÜM LİGLER KART ÇİZELGESİ

2023-2024 Sezonu Bitexen Ampute Futbol Ligleri güncel kart çizelgesi aşağıdadır;

SÜPER LİG 1.LİG VE 2.LİG KARTLAR GÜNCEL

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

Ampute Futbol A Milli Takım kaptanımız Rahmi Özcan’ın Kamp Değerlendirmesi

Ampute Futbol A Milli Takım kaptanımız Rahmi Özcan’ın Kamp Değerlendirmesi;
Fransa’da düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası öncesi devre arası hazırlık kampında Yalova’da 30 sporcu ile birlikteydik. Öncelikle genç sporcularımıza değer verip kampa davet eden başta teknik direktörümüz sayın İsmail Temiz’e, teknik ekibimize ve federasyon yetkililerimize teşekkür ederiz.
Genç arkadaşlarımızın bizlerle birlikte yol alıp bir şeyler öğrenme çabası ve isteği takdire şayan. Avrupa Şampiyonası öncesinde geniş kadrolu kamp yapmanın avantajlarını yaşadık. Liglerimizde tüm maçlarımızı takip eden sayın hocamıza,teknik ekibimize takım adına çok teşekkür ederim. Avrupa şampiyonasını 2 defa kazandık, inşallah üçte 3 yapıp yolumuza devam etmek istiyoruz. Ülkede Ampute futbolun büyümesi, gelişmesi için bu şampiyonluğu en çok isteyen ülke olarak Avrupa şampiyonasına tekrar damga vurmak istiyoruz. Hedefimiz önce Avrupa Şampiyonası, daha sonra da dünya kupasında zirvede tekrar yer almak dünyada söz sahibi bir ülke konumunda kalmak istiyoruz.
Dünyanın en iyi organize edilen ligi olduğumuzu tekrar Dünyaya göstermek, Avrupa’ya göstermek istiyoruz. Emek veren tüm federasyonumuza, başkanımıza, yönetim kurulumuza ve teknik ekibimize tekrar teşekkür ediyorum. Avrupa şampiyonasında finalden sonra kupayla birlikte tekrar görüşmek üzere.

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

Ampute Futbol A Milli Takım Hazırlık Kampı Sona Erdi

Ampute Futbol A Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası Hazırlıkları İlk Kampını Tamamladı.

 

Türkiye Ampute Futbol A Milli Takımı, 2024 Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında 15-23 Ocak tarihleri arasında ilk hazırlık kampını başarıyla tamamladı. Milli takım teknik direktörü İsmail Temiz, kamp sürecini değerlendirerek önemli açıklamalarda bulundu;

 

Kampın ardından yapılan değerlendirme toplantısında konuşan İsmail Temiz, takımın Avrupa Şampiyonası’na iyi bir şekilde hazırlandığını belirtti. Genç ve yetenekli oyuncuların katılımıyla gerçekleşen kampta, teknik ekip olarak birçok farklı oyuncuyu deneme fırsatı bulduklarını ifade etti. Temiz, genç oyuncuların milli takıma güç katacağına inanarak, bu oyuncuların gelecekte önemli roller üstleneceğini vurguladı.

 

Teknik direktör Temiz, yaptığı açıklamada, “Ampute Futbol A Milli Takımı olarak hedefimiz tekrar Avrupa Şampiyonu olmak. Bu doğrultuda yoğun bir çalışma sürecine girdik ve kamp boyunca bu hedefe odaklandık. Genç yetenekleri keşfetmek ve onları milli takıma kazandırmak da önemli bir amacımızdı. Kampta elde ettiğimiz olumlu sonuçlarla birlikte, sağlıklı bir şekilde kampı tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

 

Kamp sürecindeki antrenmanlarda ve hazırlık maçlarında gösterilen performansın, takımın genel gelişimine olumlu katkı sağladığını belirten Temiz, oyuncuların birbirleriyle uyum içinde çalıştıklarını ve istenilen seviyeye sezon sonu kamplarıyla birlikte geleceklerini ifade etti.

Teknik Direktör Temiz; “Son olarak bizlere kamp imkanı sunan ve Milli takımımız için desteklerini bizden esirgemeyen Federasyon başkanımız Alpaslan Erkoç’a teknik ekibim ve sporcularım adına teşekkür ederim” dedi.

 

 

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P