BİZİ TAKİP ET!

Tekerlekli Sandalye Basketbol Ligi’nde Heyecan Tekrar Başlıyor

TBESF Başkanı Demirhan Şerefhan, “T.S. Basketbol Ligi’nin başlaması yönünde karar aldık. Amacımız engel olmak değil engelleri kaldırmaktır” dedi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından geçen ay süresiz ertelenen Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol Ligi’nde heyecan tekrar başlıyor. TBESF Başkanı Demirhan Şerefhan, TBESF’nin yönetim kurulu toplantısının ardından İHA muhabirine açıklamalarda bulundu. Şerefhan, kendisinin TBESF’ye 3.3 milyon TL’lik tekerlekli sandalye sattığı iddialarına ve geçtiğimiz ay süresiz olarak ertelenen Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol Ligi’nin yeniden açılmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Tekerlekli sandalye sattığı ile ilgili yalan haberleri yapanları dava edeceğini söyleyen başkan Şerefhan, Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol Ligi’nin bu hafta itibariyle kaldığı yerden devam edeceği müjdesini vererek toplantıda çok önemli kararlar aldıklarını ifade etti.

“BÜTÜN LİGLERİMİZ AYNI SEYRİNE DEVAM EDECEK”

Toplantıda çok önemli konuların konuşulduğunu vurgulayan TBESF Başkanı Demirhan Şerefhan, “Bugünkü toplantının çok önemli olduğunu söylemiştim. Çok önemli konular konuşuldu. Bunlardan medyanın takip ettiği konuların başında Tekerlekli Sandalye Basketbol Ligi’nin başlayıp başlamayacağıydı. Biz burada başlaması yönünde karar aldık. Amacımız engel olmak değil engelleri kaldırmaktır. Hafta sonu itibariyle bütün liglerimiz aynı seyrinde devam edecek. Toplantıda, Tekerlekli Sandalye Basketbol Ligi’nin ayrı bir federasyon olması ile ilgili, ampute futbol branşının Futbol Federasyonu’na bağlanması ile ilgili ve yelken branşında da Yelken Federasyonu’yla işbirliği gibi çok önemli karar aldık. Burada kararlar almamız yetmiyor. Genel müdürlük ve merkez danışma kurulunun da bunları kabul etmesi gerekiyor. Biz diğer ülkelerde uygulanan metotları hayata geçirmek için önemli kararlar almış bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.

“BU ASPARAGAS HABERLERİN ARTIK NETİCELENMESİ GEREKİYOR”

Günlerdir gündemde olan kendisinin TBESF’ye 3.3 milyon TL’lik tekerlekli sandalye sattığı iddialarına da cevap veren Şerefhan, “Kulaktan kulağa yayıldıkça bu rakamlar artıyor. Önce 1 milyon sonra 2 milyon dediler. Dün 3 milyon Türk Lirası dediler. Bugün de 3 milyon dolara çıktı. Spor Genel Müdürlüğü ve federasyonumuz bu konuyla ilgili incelemelerde bulundular. Kasım 2012’de göreve geldiğimiz günden bugüne kadar federasyonumuz tarafından satılmış veya alınmış tek bir tane tekerlekli sandalye olmadığını onlarda ortaya çıkardılar. Sadece ortaya çıkartmakla yetinmeyip yazılı belge istediler. Bir de beyan aldılar. Artık bu asparagas haberlerin artık neticelenmesi gerekiyor. Avukatıma da talimat verdim. Bütün bu yalan haberleri yapan medya kuruluşları ve kişilerle ilgili tazminat davası açılacak en yakın zamanda” şeklinde konuştu.

“AMACIMIZ SPORUN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ KALDIRMAK”

İstifa edeceği iddialarını da yanıtlayan Şerefhan, “Şu anda gündemde değil. Dediğim gibi amacımız engelliler sporunun önündeki engelleri kaldırmak kesinlikle engel olmak değil. Bundan sonra durum ve pozisyon ne gerektiriyorsa o şekilde davranacağız” dedi.

TBESF HABER

“Para Dans Kosice 2023 turnuvasından 3 Altın 2 Gümüş Madalya ile Dönüyorlar”

Federasyonumuzun 2023 yılı faaliyet programında öne çıkan bir etkinlik gerçekleşti. Para Dans Kosice 2023 Para Dance Sport World Cup Turnuvası, 15-17 Eylül 2023 tarihleri arasında Slovakia’nın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Sporcular, bu prestijli turnuvada üstün bir başarı elde ettiler. Toplamda 3 altın ve 2 gümüş madalya kazanan milli sporcular, Türk bayrağını gururla temsil ettiler.

Slovakya’nın ev sahipliğindeki turnuva, dünya çapında yetenekli dansçıları bir araya getirerek büyük bir rekabetin yaşandığı bir platform oldu. Sporcular, sadece ülkemizi değil, aynı zamanda yeteneklerini tüm dünyaya gösterme fırsatı buldular.

Federasyonumuz, sporcularımızın elde ettiği bu başarıdan dolayı gurur duyuyor ve onları tebrik ediyor. Bu önemli etkinliğin, gelecekteki uluslararası müsabakalarda da başarıların habercisi olduğuna inanıyoruz. Sporcularımıza başarılarının devamını dileriz.

PARADANS KOSIČE DÜNYA KUPASİ 2023

OKUMAYA DEVAM ET

Ampute Futbol

Ampute Futbol 2023-2024 Sezonu Süper Lig Fikstür Çekimi

“Ampute futbol 2023-2024 sezonu Süper Lig fikstür çekimi 14 Eylül 2023 tarihinde saat 16:30’da YouTube üzerinden canlı yayınlanacaktır. Canlı yayın bağlantısı aşağıdaki gibidir:”

https://www.youtube.com/@bedenselengelliler

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

“Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TBESF Başkanı Alpaslan Erkoç’u Kabul Etti”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç’u makamında kabul etti. Görüşme Bakanlık makamında gerçekleşti. Federasyon başkanı Erkoç, Gençlik ve Spor Bakanına yeni dönem faaliyetleri ve çalışma takvimi hakkında bilgiler verdi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Federasyon Başkanı Erkoç’u ve göreve gelen yeni yönetimini tebrik etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak,’ Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu çalışmalarını yakından takip edeceğini ve önümüzdeki dönemde Federasyonun tüm bileşenleriyle ve Milli Takımlarla ses getiren başarılara imza atmasını beklediğini’ ifade etti. Bakan Bak, ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın örnek bir sporsever olduğunu ve özellikle de sporda engellilerin varlığı konusundaki hassasiyetlerini’ dile getirdi. Bu doğrultuda Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Milli takımın çalışmalarını yakından birebir takip ederek uluslararası alanda Paralimpik olimpiyatlarda yeni başarılar kazanmak için gereken desteği vereceklerini söyledi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonun kısa, orta ve uzun vadede stratejik planları ve çalışmaları hakkında Bakan Bak’ a detaylı bir sunum gerçekleştiren Başkan Erkoç, “Sayın Bakanımız bizi çok samimi ve sıcak bir ortamda karşıladı. Kendisine mütevazı kişiliğinden ve engellilerin spordaki varlığına olan duyarlılığından dolayı adeta hayran kaldık. Sayın Bakanımızın Türk Sporu ve özellikle Milli Takımlarımız adına her türlü desteği fazlasıyla verecek bir sporsever olması biz spor camiası için büyük bir öneme sahiptir. Bu, bizler için önemli bir motivasyon kaynağı oluşturacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ ın ilgi ve özverisi ile engelli sporunu en güzel yerlere getireceğimize inanıyoruz. Sayın Bakanımıza Federasyonumuza göstermiş olduğu ilgisi ve biz engelli vatandaşlarımıza karşı duyarlılığı ve sevgisinden dolayı müteşekkirim” dedi.

Görüşme sonunda Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç Bakanlık makamında hatıra fotoğrafı çektirdi.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P