BİZİ TAKİP ET!

Tekerlekli Sandalye Basketbolda 6 temsilcimiz Avrupa’daki yoluna devam ediyor

Uluslararası Tekerlekli Sandalye Basketbol Federasyonu (IWBF) tarafından organize edilen Şampiyonlar Ligi çeyrek finalleri, Avrupa Ligi 1, 2 ve 3 ön elemeleri sona erdi.

Temsilcilerimizden TSK Rehabilitasyon Merkezi Engelliler Spor Kulübü, Beşiktaş Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı ve Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Euroleague 1 Kupası’nda yoluna devam ederken İzmir Büyükşehir Belediyesi, 1907 Fenerbahçe Engelli Yıldızlar ve Gazişehir Gaziantep Spor Kulübü Avrupa Ligi 3 finallerine adını yazdırdı.

TSK Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Yenilgisiz Lider
TSK Rehabilitasyon Merkezi Engelliler Spor Kulübü IWBF Avrupa Ligi 1 Eleme Turu’nu yenilgisiz lider tamamladı.

İsviçre’de gerçekleştirilen müsabakalarda Rusya’nın BasKI takımını 54-53, Avusturya ekibi Interwetten’i 82-51, İtalya’dan SSD Santa Lucia’yı 57-54 ve ASD Handicap’ı 56-54 mağlup eden temsilcimiz, Euroleague 1 Kupası finallerine katılmaya hak kazandı.

Euroleague 1 Kupası Finalleri, 25-28 Nisan günleri arasında İngiltere’nin Sheffield kentinde gerçekleşecek.

Beşiktaş Üçüncü Bitirdi
Almanya’da düzenlenen Avrupa Şampiyonlar Ligi çeyrek final müsabakalarında mücadele eden Beşiktaş Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, grubunu üçüncü sırada bitirdi. Temsilcimiz, ilk maçında İspanya’nın BSR A. Albacete takımını 73-53 yenerken İtalya’nın Unipol Sai ekibine 65-45, Almanya’dan RSB Thuringia Bulls takımına 94-83 yenildi. 

Bu sonucun ardından siyah-beyazlılar, yoluna Euroleague 1 Kupası Finalleri’nde devam edecek.

Fenerbahçe Lider Tamamladı
1907 Fenerbahçe Engelli Yıldızlar Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, IWBF Avrupa Ligi 3 Eleme Turu B Grubu’nu lider tamamladı.

Polonya’da oynanan grup maçlarında mücadele eden sarı-lacivertliler, Çekya temsilcisi Studanka Pardubice’yi 111-29, Bosna Hersek’ten Zmaj Gradacac’ı 113-22 ve Polonya takımları Lodz’u 109-41, Pactum Kielce ekibini 111-31 yendi.

Sarı-lacivertli ekip, 4’te 4 yaparak grubunu lider tamamladı ve finallere katılma hakkı elde etti.

1907 Fenerbahçe Engelli Yıldızlar, 25-28 Nisan’da İspanya’nın Vigo kentindeki Avrupa Ligi 3 finallerinde yer alacak.

İZMİR BBS Finallerde
İtalya’daki IWBF Avrupa Ligi 2 A Grubu’nu 3 galibiyet ve 1 yenilgi ile ikinci sırada tamamlayan İzmir Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, yoluna IWBF Avrupa Ligi 3’te devam edecek.

Temsilcimiz, Fransa’dan Toulouse’u 49-79, Hollanda ekibi SC Devedo’yu 80-25 ve ev sahibi İtalyan PDM Treviso’yu 31-87 yenerken, grupraki tek yenilgisini İspanyol Mideba Extremadura’dan 39-83’lük skorla aldı.

Böylece İzmir Büyükşehir Belediyespor, 25-28 Nisan’da İspanya’nın Vigo kentindeki Avrupa Ligi 3 finallerinde mücadele etme hakkı kazandı.

Gaziantep Namağlup Lider
Yunanistan’da gerçekleştirilen Euroleague 3 ön elemelerinde temsilcimiz, Gazişehir Gaziantep Spor Kulübü namağlup olarak grubunu birinci sırada bitirdi. Temsilcimiz, Polonya’dan Koncantin’i 86-36, Yunanistan’ın Megas Alexsandros94 takımını 76-31 ve Fransız ekibi Marsilya’yı 66-50 mağlup ederek namağlup grup birincisi oldu.

Bu sonucun ardından Gazişehir Gaziantep, 25-28 Nisan’da İspanya’nın Vigo kentindeki Avrupa Ligi 3 finallerinde mücadele edecek.

Avrupa Ligi 2 elemelerinde Yalova Ortopedikler Spor Kulübü’nün ve Avrupa Ligi 3 elemelerinde Girne Amerikan Üniversitesi Tekerlekli Basketbol Takımı’nın mücadele ettiği karşılaşmalarda ise temsilcilerimiz gruptan çıkamadı ve turnuvaya veda etti.


Duyurular

Kurban Bayramı Tebrik

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

2024-2025 Sezonu Ampute Futbol Hakem ve Gözlemci Vize takvimi duyurusu

2024-2025 Sezonu Ampute Futbol Hakem ve Gözlemci Vize takvimi duyurusu

 

İlgi talimat gereği Ampute Futbol Hakem ve Gözlemcilerimizin 2024-2025 Ampute Futbol sezonu vizelerini yenilemeleri için uyulması gereken esaslar aşağıdadır.

1) Hakem ve Gözlemcilerin vize yenileme işlemleri 01 Temmuz – 30 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapılacaktır. 30 Temmuz 2024 tarihine kadar Federasyonumuza ulaşmayan hakem ve gözlemci vize belgeleri işleme alınamayacağından evrak gönderim tarihine hassasiyet gösterilmesi önem arz etmektedir.

 

2) Ampute Futbol 2024-2025 sezonunda görev almak üzere sadece 2023-2024 sezon sonunda Faal hakem ve gözlemci kadrosunda yerini korumuş olan hakem ve gözlemciler vize yenileme için müracaat edebilecektir.

 

3) 2024-2025 Sezonu için Hakem ve Gözlemcilerden vize ücreti alınmayacaktır.

 

4) Tüm Gözlemciler bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulmuş ve son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraflı 2 adet Gözlemci bilgi formunu 2 adet vesikalık fotoğrafla birlikte Federasyonumuza gönderecektir.

 

5) Tüm hakemler bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulmuş ve son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraflı 2 adet Hakem bilgi formu, 2 adet vesikalık fotoğraf ve TFF tarafından İl ve bölgesel klasmanlar için kabul edilen nitelikte sağlık raporunun aslını veya renkli fotokopisini Federasyonumuza gönderecektir.

NOTLAR 

Faal Hakem ve Gözlemciler için Ampute Futbol 2024 /2025 sezonu başlamadan önce sezon başı eğitim semineri tarih ve yeri daha sonra bildirilecektir.

Bu vize takviminde yer almayan veya yer aldığı halde uygulamada aksaklık görülen konular ve tarihlerle ilgili olarak değişiklik dâhil karar vermeye Ampute Futbol MHK yetkilidir.

Tüm Hakem ve Gözlemcilerin bu talimat ekinde yayımlanan belge ve formları kullanması zorunlu olup, farklı form ve belge kullananların vize yenileme işlemleri yapılmayacaktır.

Bilgi formlarına yabancı dil girişi yapan hakem ve gözlemciler yabancı dil seviyesini gösterir belgelerini de bilgi formuna ekleyerek Federasyona gönderecektir.

Hakem ve Gözlemcilerimiz ihtiyaç halinde ibraz etmek üzere Federasyonumuza gönderdiği belgelerin birer nüshasını kendilerinde bulunduracaklardır.

Vize belgeleri kargoyla ve karşı ödemeli olmayacak şekilde Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun “Ehlibeyt Mahallesi Ceyhun Atuf Kansu Caddesi, Üçler Plaza No:126 Kat:2 Daire No: 3-4 Balgat – Çankaya / ANKARA” adresine Kargo veya APS ile gönderilmesi gerekmektedir.

Bilgi Formları Aşağıdadır;

2024-25-HAKEM-BILGI-FORMU-SAGLIK-RAPORU

 

2024-25-TBESF-GOZLEMCI-BILGI-FORMU

 

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Mesajı

Sevgili Sporcularımız, Değerli Antrenörlerimiz, Kulüp Başkanlarımız ve Yöneticilerimiz, Kıymetli Ampute Futbol Camiası,

Mübarek Kurban Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutluyorum. Bu özel ve anlamlı bayramda, sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler geçirmenizi temenni ediyorum.

Sporcularımızın azmi ve başarısı, antrenörlerimizin özverili çalışmaları, kulüp başkanlarımız ve yöneticilerimizin destekleri sayesinde, her geçen gün daha büyük başarılara imza atmaktayız. Sizlerin gösterdiği gayret ve fedakarlıkla Ampute Futbol her geçen gün daha da ileriye taşıyoruz.

Kurban Bayramı’nın getirdiği bereket ve huzurun, tüm hayatımıza yayılmasını ve güzel günlerin habercisi olmasını diliyorum.

Saygı ve sevgilerimle,

Alpaslan Erkoç
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P