BİZİ TAKİP ET!

Tekerlekli Sandalye Basketbolda Avrupa Heyecanı!

Tekerlekli Sandalye Basketbolda Avrupa’daki 7 temsilcimiz; IWBF Şampiyonlar Ligi, Euroleague 1, 2 ve 3’te sahne almaya hazırlanıyor. 


AVRUPA ŞAMPİYONLAR LİGİ 
Beşiktaş Jimnastik Kulübü, 8-10 Mart tarihleri arasında Almanya’da düzenlenecek Avrupa Şampiyonlar Ligi çeyrek final turunda; İtalya’dan U. B. Cantu, İspanya’dan BSR A. Albacete ve Almanya’dan RSB T. Bulls takımlarıyla karşılaşacak. 

Siyah-beyazlıların maç programı şöyle: 
8 Mart Cuma 

19.00 Beşiktaş – BSR A. Albacete 
9 Mart Cumartesi
17.00 U. B. Cantu – Beşiktaş 
10 Mart Pazar
14.30 RSB T. Bulls – Beşiktaş 

EUROLEAGUE 1 
7-10 Mart tarihlerinde İsviçre’de gerçekleştirilecek Euroleague 1 Ön Eleme Müsabakaları’nda ise TSK Rehabilitasyon Merkezi Engelliler Spor Kulübü parkeye çıkacak. Temsilcimiz Avusturya, İtalya, Rusya ekipleri ile mücadele edecek.

8 Mart Cuma
TSİ 13.45 BasKI TSOP (Rusya) – TSK Reh. Merkezi
TSİ 18.15 TSK Reh. Merkezi – SSD Santa Lucia (İtalya)
9 Mart Cumartesi
TSİ 11.30 TSK Reh. Merkezi – ASD Handicap Sport Varese (İtalya)
TSİ 16.00 Interwetten (Avusturya) – TSK Reh. Merkezi 


EUROLEAGUE 2 
İzmir Büyükşehir Belediyesi Engelliler Spor Kulübü ve Yalova Ortopedikler Spor Kulübü’nün yer alacağı Euroleague 2 Ön Eleme Karşılaşmaları, 7-10 Mart tarihleri arasında Bosna Hersek ve İtalya’da yapılacak. Takımların A ve B olmak üzere ikişerli gruplara ayrılacağı müsabakalarda İzmir Büyükşehir Belediyesi A Grubu’nda Yalova Ortopedikler ise B Grubu’nda yarışacak. 

Temsilcilerimizin maç programları şöyle:

İzmir Büyükşehir Belediyesi Engelliler Spor Kulübü
8 Mart Cuma
TSİ 13:45 Toulouse IC (Fransa) – İzmir BSB
TSİ 18:15 İzmir BSB – Mideba Extremadura (İspanya)
9 Mart Cumartesi 
TSİ 11:30 İzmir BSB – SC Devedo (Hollanda)
TSİ 16:00 P.D.M. Treviso (İtalya) – İzmir BSB

Yalova Ortopedikler Spor Kulübü
8 Mart Cuma
TSİ 13:45 Only Friends (Hollanda) – Yalova Ortopedikler 
TSİ 18:15 Yalova Ortopedikler – Handisport de Lannion (Fransa)
9 Mart Cumartesi 
TSİ 11:30 Yalova Ortopedikler – Beit-Halochem Tel Aviv (İsrail) 
TSİ 16.00 KKI VRBAS (Bosna Hersek) – Yalova Ortopedikler 

EUROLEAGUE  3

7-10 Mart tarihleri arasında düzenlenecek Euroleague 3 Ön Eleme Maçları’nda ise 1907 Fenerbahçe İstanbul Engelli Yıldızlar Spor Kulübü, Girne Amerikan Üniversitesi TS Basketbol Kulübü ve Gazişehir Gaziantep Spor Kulübü olmak üzere 3 temsilcimiz rakiplerine karşı boy gösterecek. Polonya, Fransa ve Yunanistan’da organize edilecek karşılaşmalarda kulüpler, A,B,C olmak üzere 3’erli gruplar halinde maçlarını oynayacak. 


Ekiplerimizin maç programları şöyle:
 

1907 Fenerbahçe İstanbul Engelli Yıldızlar Spor Kulübü
8 Mart Cuma

TSİ 11.30 1907 Fenerbahçe – WB Studanka Pardubice (Çekya)
TSİ 18.15 KIK Zmaj Gradacac (Fransa) – 1907 Fenerbahçe 

9 Mart Cumartesi 
TSİ 09.15 1907 Fenerbahce – ŁTRSN Łódź (Polonya)
TSİ 13.45 Scyzory Kielce (Polonya) – 1907 Fenerbahçe 

Girne Amerikan Üniversitesi TS Basketbol Kulübü
8 Mart Cuma
TSİ 11.30 GAU – Krylja Barsa (Rusya)
TSİ 18.15 RBB Flinkstones (Avusturya) – GAU
9 Mart Cumartesi 
TSİ 09.15 GAU – Meylan Grenoble Handibasket (Fransa)
TSİ 13.45  Les Aigles de Meyrin (İsviçre) – GAU

Gazişehir Gaziantep Spor Kulübü
8 Mart Cuma
TSİ 12.30 Gazişehir Gaziantep –  CAPSAAA (Fransa) 
TSİ 19:15 IKS GTM Konstancin (Polonya) – Gazişehir Gaziantep
9 Mart Cumartesi 
TSİ 10:15 Gazişehir Gaziantep – Megas Alexandros ’94 (Yunanistan) 
TSİ 14:45 Handi Sud Basket Marseille (Fransa) – Gazişehir Gaziantep

Temsilcilerimize başarılar dileriz. 


Duyurular

Genç Millilerimiz Junior Camp’a gidiyor.

18-22 Temmuz 2024 tarihleri arasında Belçika’nın Blankenberge kentinde gerçekleştirilecek olan “Junior Camp” etkinliğine ülkemizden 8 sporcu katılacaktır. İlk kafilemiz Ankara’dan yola çıktı. Sporcularımıza başarılar dileriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P