BİZİ TAKİP ET!

Tekerlekli sandalye basketbolda Süper Lig’e çıkanlar belli oldu

Tekerlekli Sandalye Basketbol 1.Lig’de Süper Lig’e çıkan takımlar belli oldu

2018-2019 Tekerlekli Sandalye Basketbol Mehmet Gülmez Sezonu 1. Lig’de 22. hafta maçlarının tamamlanmasının ardından Keçiören Belediye Eller Gücü, İskenderun Engelliler Spor Kulübü, Ceylanpınar Belediye Spor Kulübü ve Büyükşehir Belediye Ankara Spor Kulübü, Süper Lig’e yükselmeyi başardılar. 

Keçiören Belediye Eller Gücü şampiyon oldu 
Keçiören Belediye Eller Gücü, namağlup şekilde götürdüğü 1. Lig’i 44 puanla şampiyon olarak tamamlayıp Süper Lig’e çıktı. Ligin son haftasında Keçiören Eller Gücü, Taha Akgül Spor Salonu’nda karşı karşıya geldiği K.K.T.C Girne Amerikan Üniversitesi Tekerlekli Basketbol Takımını 76-57 yendi. Süper Lig’e çıkmayı 3 hafta önce garantileyen basketbolcular maçın bitiş düdüğü ile birlikte şampiyonluğu doyasıya kutladı.

İskenderun, Şanlıurfa ve Ankara takımları ilk dörtte yer aldı

İskenderun Engelliler Pendik Belediyesi, Anadolu Yakası Engelliler Spor Kulübü’nü 71-68 mağlup ederek 41 puanla ikinci, Ceylanpınar Belediye Spor Kulübü, Çanakkale Boğazgücü Spor Kulübü’nü 67-48 yenerek 39 puanla üçüncü ve Büyükşehir Belediye Ankara Spor Kulübü, Aydın Belediye Engelliler Spor Kulübü’ne 77-55’lik skorla üstünlük kurarak 38 puanla ligi dördüncü sırada bitirdi. Böylece ilk dört sırada yer alan İskenderun, Şanlıurfa ve Ankara takımları Süper Lig’e çıkmayı başardı. 

Çanakkale Boğazgücü ve Van Engelliler lige veda etti 
22 hafta boyunca oynanan mücadeleler sonunda Van Engelliler Spor Kulübü ve Çanakkale Boğazgücü Spor Kulübü lige veda eden takımlar oldu. 
 

.

Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

AMPUTE FUTBOL 2024-2025 TÜRKİYE KUPASI STATÜSÜ

2024-2025 Sezonunda uygulanacak Türkiye Kupası Statüsü ekte yayınlanmıştır.

Statüye aynı zamanda “FORMLAR” bölümünden ulaşabilirsiniz.

2024 -2025 TÜRKİYE KUPASI MÜSABAKA STATÜSÜ

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Lig Katılım Taahhütnamesi ve Depozito Ücreti Hakkında Önemli Duyuru

Lig katılım Taahhütnamesinin ve Lige ilk kez yeni katılacak Takımlarımızın Federasyonumuz hesabına yatırması gereken Lige Katılım Depozito Ücretinin
01 Ağustos 2024 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuz hesabına yatırılması gerekmektedir

Lig katılım Taahhütnamesinin Kulüp Başkanının yanısıra Kulüp Müdürü veya Kulüp Genel Sekreteri ile birlikte çift imzalı olarak imzalamak ve kaşelemek suretiyle Federasyonumuzun tbesf@tbesf.org.tr mail adresine e-posta olarak gönderilmesi, Taahhütnamenin aslının ise kargo / posta yoluyla Federasyonumuza iletmesi gerekmektedir.

Taahhütnamede herhangi bir maddeye Şerh koyan veya Taahhütnameyi ve Lige Katılım Depozito Ücretini 01 Ağustos 2024 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuza hesabına havale etemeyen Kulüpler Ampute Futbol 2024-2025 sezonu Fikstür çekimine dahil edilmeyecektir.

Ampute Futbol 2024-2025 sezonuna katılacak tüm takımlarımıza önemle duyurulur.

Doldurulması gereken formlar, federasyonumuzun Formlar bölümünde yer almaktadır;

Formlar

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P