BİZİ TAKİP ET!

Tekerlekli Sandalye Basketbolu Avrupa Kupalarında Türk Rüzgarı

Avrupa Kupaları Finallerinde Ülkemizi başarıyla temsil eden tüm takımlarımıza başarılar diliyoruz.


Tekerlekli Sandalye Basketbolu Avrupa Kupalarında Türk Rüzgarı

8-9 Mart 2013 tarihlerinde Tekerlekli Sandalye Basketbolu’nda Avrupa Kupaları müsabakaları oynandı. Euroleague 1’de Galatasaray Almanya’da, Beşiktaş RMK Marine Fransa’da gruplarında 4 maçta 4’er galibiyet alarak gruplarını lider olarak bitirdiler ve tekerlekli sandalye basketbolu tarihimizde ilk kez iki takımla birlikte 2-5 Mayıs’ta İspanya’nın Valladolid kentinde düzenlenecek olan Şampiyonlar Kupası Finallerinde ülkemizi temsil etme hakkını kazandılar.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Euroleauge 2’de İspanya’da oynadığı 4 maçtan 3’ünü kazanarak grubunu ikinci olarak bitirdi ve 25-28 Nisan’da İspanya’nın Las Palmas kentinde düzenlenecek olan Willi Brinkmann Kupası finallerinde ülkemizi temsil etme hakkını kazandı.

KKTCELL Euroleague 2’de Almanya’da 4 maçta 2 galibiyet alarak grubunda 3. oldu ve 25-28 Nisan’da Challenge Kupasında ülkemizi temsil etme hakkını kazandı.
Avrupa Kupalarında ülkemizi başarıyla temsil eden tüm takımlarımızı tebrik ediyor, Avrupa Kupaları Finallerinde başarılar diliyoruz.

Toplu Sonuçlar

Galatasaray 66 Zwickau 64
Galatasaray 87 Meaux 51
Galatasaray 81 Sassari 73
Galatasaray 98 Porto Torres 55

Beşiktaş RMK Marine 83 Toulouse 48
Beşiktaş RMK Marine 90 Stefano Sport 84
Beşiktaş RMK Marine 71 BC Verkerk 49
Beşiktaş RMK Marine 82 Rhinos 40

İzmir BŞB 79 Sitting Bulls 49
İzmir BŞB 68 Getafe 92
İzmir BŞB 74 CAPSAA 53
İzmir BŞB 65 Silverspokes Gent 45
KKTCELL 56 LeCannet 65

KKTCELL 63 Devedo 49
KKTCELL 33 Oettinger 83
KKTCELL 64 Sheffield Steelers 57

Duyurular

AMPUTE FUTBOL TÜM LİGLER KART ÇİZELGESİ

2023-2024 Sezonu Bitexen Ampute Futbol Ligleri güncel kart çizelgesi aşağıdadır;

 

SÜPER LİG 1.LİG VE 2.LİG KARTLAR GÜNCEL

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

AMPUTE FUTBOL TÜM LİGLER KART ÇİZELGESİ

2023-2024 Sezonu Bitexen Ampute Futbol Ligleri güncel kart çizelgesi aşağıdadır;

SÜPER LİG 1.LİG VE 2.LİG KARTLAR GÜNCEL

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

17-21 Şubat 2024 HAKEM VE GÖZLEMCİ ATAMALARI

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 2023-2024 faaliyet programı çerçevesinde oynanan “Bitexen Ampute Futbol Süper Lig, 1.Lig ve 2.Lig”  Hakem ve gözlemci atamaları aşağıdadır;

17-21 Şubat Hakem ve Gözlemci Atamaları

TARİH ŞEHİR SAHA SAAT A TAKIMI B TAKIMI HAKEM Y.HAKEM 3.HAKEM GÖZLEMCİ
17.02.2024 GEBZE METİN OKTAY SPOR TESİSLERİ 11:00 GEBZE BELEDİYESİ AMPUTE S.K. ODTÜ TEKNOKENT S.K. ABDULKADİR DÜZGÜN HASAN ÇİFTÇİ ERHAN SARGIN MUSTAFA ÇAVUŞ
18.02.2024 İSTANBUL PENDİK BEL. AMPUTE FUTBOL SAHASI 13.00 PENDİK ENG. S. K. ORTAHİSAR BEL. AMP. F.S.K. CENGİZ DEMİR EMRE ÇELİKBAŞ CELAL ERTAŞ MUSTAFA YONTAR
18.02.2024 KAYSERİ ARGINCIK 2. NOLU SAHA 13.00 KAYSERİ MELİKGAZİ BEL. S.K. İZMİR BŞ. BEL. GENÇB. S.K. MEHMET HİMYERİ AYDOĞAN YELTEPE YUSUF EROL TUNCAY ŞAHİN
18.02.2024 ANKARA ANK .BB. AMP. FUT. PARKI SAHASI-BTKNT 13:00 ALVES KABLO AMP. FUT.S.K. ŞİŞLİ YEDİTEPE ENG. S. K. MEHMET EROL METİN TAŞ RIDVAN TOP ALPASLAN ACIMERT
18.02.2024 KONYA SELÇUKLU AMPUTE FUTBOL SAHASI 14:00 KONYA AMP. FUT. S.K. TSK REH. MRK. ENG.S.K. MUSTAFA USLU ALİ TUNÇER FIRAT KONURCE UTKU TUNAVELİOĞLU
18.02.2024 Ş.URFA 11 NİSAN STADYUMU 1 NOLU SAHA 12.00 DEPSAŞ ENERJİ S.K. ŞAHİNBEY BEL. GENÇ. S.K. UĞUR DOĞAN İSMAİL ÖZMEN MEHMET ALİ GÜLKARA MURAT AKÇUN
TARİH ŞEHİR SAHA SAAT A TAKIMI B TAKIMI HAKEM Y.HAKEM 3.HAKEM GÖZLEMCİ
18.02.2024 SAMSUN CANİK HALUK ULUSOY SUNİ ÇİM SAHA 12.00 MP SAMSUN ENGELLİLER S.K. ADANA AMPUTE S.K. HAYATİ TIRAK MUSTAFA ÖZTÜRK CİHAT YOLASIĞMAZ MUSTAFA ÖZİZMİRLİ
18.02.2024 İSTANBUL SANCAKTEPE BELEDİYESİ SARIGAZİ STADYUMU 12:30 SANCAKTEPE BELEDİYE S.K. ANADOLU ERCİYES ENG. S.K. FIRAT ACAROĞLU ÇAĞRI TÜRKER SAMET OGÜN AÇIKEL NECMİ SADAY
18.02.2024 SAKARYA YENİ SAKARYA ATATÜRK STD YANI SENT ÇİM 12:00 SAKARYA BED. ENG. S.K. ANTALYA BŞ. BEL. S.K. BİLGECAN ARZUMAN SELAHATTİN YILDIZ MEHMET ERTÜRK YAHYA EROĞLU
18.02.2024 K.MARAŞ MERKEZ 1 SPOR KOMPLEKSİ 2 NOLU SAHA 13.00 K.MARAŞ AMPUTE S.K. OLİMPİK YETENEKLER S.K. ALİ ARSLAN KEREM ÖZTÜRK MEHMET ÇİNPOLAT MAHİR ÖZDEMİR
TARİH ŞEHİR SAHA SAAT A TAKIMI B TAKIMI HAKEM Y.HAKEM 3.HAKEM GÖZLEMCİ
18.02.2024 İSTANBUL İSTOÇ SPOR TESİSLERİ 14.00 BAĞCILAR ENGELLİLER S.K. BATMAN GÖKKUŞAĞI ENG. S.K. MEHMET BİLMEZ OĞUZHAN YALDIZ ORHAN KAYA VEDAT TAŞDEMİR
18.02.2024 KONYA SELÇUKLU AMPUTE FUTBOL SAHASI 12.00 UYSAL HYDRAULIC KONYA BED. E.S.K. GAZİANTEP BEDENSEL ENG.S.K. TOLGAHAN KAYADAN UĞUR YILMAZ ŞÜKRÜ BİDECİLER SADIK KAYHAN
18.02.2024 SAMSUN CANİK HALUK ULUSOYSUNİ ÇİM SAHA 13.30 SAMSUN BEDENSEL ENG.S.K. ANKARA AMPUTE S.K. VOLKAN OĞUZ MURAT ÖZÇETİN EROL EROĞLU MEHMET DEMİR
TARİH ŞEHİR SAHA SAAT A TAKIMI B TAKIMI HAKEM Y.HAKEM 3.HAKEM GÖZLEMCİ
19.02.2024 G.ANTEP ŞAHİNBEY AKKENT SPOR TESİSLERİ 13:00 ŞAHİNBEY BEL. GENÇ. S.K. ŞİŞLİ YEDİTEPE ENG. S. K. ÖMER FATİH ERGÜL MUSTAFA SARI DAVUT ULUÇAY MURAT AKÇUN
21.02.2024 İZMİR BORNOVA BEHÇET UZ REKR. ALANI F.S 13.00 İZMİR BŞ. BEL. GENÇB. S.K. PENDİK ENG. S. K. SÜLEYMAN AKÇİT GÜLDEN RENÇBER METİN TAMTEKİN HULUSİ AKIRŞAN
21.02.2024 TRABZON AKYAZI 2 NOLU SAHA 13.00 ORTAHİSAR BEL. AMP. F.S.K. GEBZE BELEDİYESİ AMPUTE S.K. SUAT ONAY GÜRKAN SEVİNÇ MEHMET ERTÜRK HARUN ÜNVER
21.02.2024 ANKARA ODTÜ SENTETİK ÇİM SAHA 13.00 ODTÜ TEKNOKENT S.K. KONYA AMP. FUT. S.K. AHMET İLHAN AYDIN MUSA MUTLU AHMET AYTAÇ ÖZÇELİK MURAT YÜZGEÇ
21.02.2024 ANKARA REHAB. MERKEZİ 19 EYLÜL SPOR TS 13.00 TSK REH. MRK. ENG.S.K. ALVES KABLO AMP. FUT.S.K. GÖZDE BEDİR ŞEHMUZ ÜNVERDİ SERHAT ERBAY TUT AHMET ALANKA
21.02.2024 Ş.URFA 11 NİSAN STADYUMU 1 NOLU SAHA 12.00 DEPSAŞ ENERJİ S.K. KAYSERİ MELİKGAZİ BEL. S.K. SELAMİ KARAHANCI ZEYNEL CAMCI MEHMET ERAY USLU MUSTAFA ÇAVUŞ

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P