BİZİ TAKİP ET!

TEKERLEKLİ SANDALYE DANS HAKEM KURSU

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu
Tekerlekli Sandalye Dans Sporu Hakem Yetiştirme Kursu

Kursun Adı: Tekerlekli Sandalye Dans Sporu Hakem Yetiştirme Kursu
Kurs Tarihi: 28-29 Aralık 2017
Kurs Yeri : Antalya Cam Pramit Kültürpark / Antalya
Kursun Saatlerii: 09.00 – 18:00

28 Aralık 2017;
09.0-18.00 Değerlendirme Kriterleri 1 (Puantaj Sistemi)
29 Aralık 2017 09-18.00 Değerlendirme Kriterleri 1(Puantaj Sistemi ve Bilgisayar Programı )
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu bünyesinde açılacak olan Tekerlekli Sandalye Dans Sporu Hakemlik Kursuna katılım koşulları aşağıdaki gibidir.

KURSA KATILMA ŞARTLARI
1)T.C. Vatandaşı olmak.
2) En az lise ve dengi okul mezunu olmak ve bunu belgelemek, (Milli sporcularda eğitim şartı aranmaz)
2)En az 18 yaşında olmak
3)Cumhuriyet Savcılığından Adli Sicil Belgesi almak,
4)Ceza Almadığına dair belge (Gençlik ve Spor Müdürlüğünden)
5)Başvuru ücreti 200 TL
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun TR87 0006 2000 7110 0006 2977 87 nolu hesabına isim belirtilerek yatırılacaktır.

GEREKLİ BELGELER
Tekerlekli Sandalye Dans Hakemi olabilme koşullarını taşıyan ve aşağıdaki belgeleri zamanında tamamlayarak, Merkez Hakem Kuruluna teslim edenler, Tekerlekli Sandalye Dans Yetiştirme Kursuna katılmaya hak kazanırlar. Belgelerde eksiklikleri bulunanlar kursa katılamazlar.
1)Eksiksiz doldurulmuş, imzalı Başvuru Dilekçesi
2) Katılım şartlarında istenilen belgeler
3)Nüfus cüzdan örneği veya fotokopisi,(TC Kimlik Numaralı)
4)6 adet vesikalık fotoğraf,
Kurs bitiminde Hakemlik sertifikası düzenleneceğinden belgelerini getirmeyenler kursa alınmaz ve belge verilmez.

KURSLARDA UYGULANACAK SINAVLARIN GENEL PRENSİPLERİ
Adaylar, aşağıda belirtilen sıralama esasına göre sınava tabi tutulurlar.
Kursumuz hem teorik hem de uygulamalıdır.Kursun bitiminde hem yazılı hem de uygulamalı sınav yapılacaktır.
Sınav sonuçlarına itirazlar, Aday Hakemlikleri onaylananların açıklanmasını takip eden 5 gün içinde Federasyon’un mevcut banka hesabına gerekli ücreti yatırarak ve itirazı yapılan konuyu açıkça belirterek, EPAK Başkanlığına yazılı olarak yapılır.

Kursun İçeriği:
Hakem yetiştirme kursunda adaylara başta bu branşın incelikleri ve hassas konuları anlatılacaktır. Daha sonra yarışma kategorileri ve her kategori için değerlendirme kriterleri anlatılacaktır. Değerlendirme kriterleri işlendikten sonra farklı değerlendirme sistemlerinin tanımı ve sistemleri anlatılacaktır. Tekerlekli Sandalye Dans Sporu branşında Uluslararası kuralların anlatımı örnek yarışma izlenimi ve ardından da örnek değerlendirme yapılacaktır.
Kursun bitiminden sonra tüm adaylar sınava tabi tutulacaklardır.

Sınav Aşamaları
Sağlık açısından hakemlik yapmasına engel hali bulunmayan adaylar, Hakem Yetiştirme Kursunun tamamlanması sonrasında, kursun verildiği merkezde, aşağıdaki prensip ve de kriterlere göre 2 aşamalı olarak yapılır.

Yazılı Sınav;
Bu sınavdaki sorular; Tekerlekli Sandalye Dans Sporu Değerlendirme kriterleri ve puanlamalar konularını içermektedir.
Sınavlar test yöntemine göre, veya tanım sorma ya da boşluk doldurma gibi çeşitli sorulardan oluşabilir. Geçme notu 80 dir.
İkinci aşamada ise Tüm adaylar uygulamalı sınava gireceklerdir. Bu sınavda hakem adaylarının bazı koreografileri değerlendirmeleri istenir. Geçme notu 80 dir.

ÖNEMLİ NOT: 1.Bu duyuru kurs ilanı kapsamındadır. Kurs başlangıç tarihinden önce Tekerlekli Sandalye Dans Merkez Hakem Kurulu tarafından yapılabilecek değişiklikler esas alınacaktır.
2. Gerekli formlar TBESF Web sayfasından temin edilecektir.*
3. Tam teşekküllü hastaneden alınacak (Dâhiliye, Göz, Asabiye, Hariciye, Kulak Burun Boğaz)“Hakemlik Yapabilir” onaylı Sağlık Raporu kursta başarılı olanlardan istenecektir.

İLETİŞİM ADRESİ
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu
Ehlibeyt Mah. Ceyhun Atıf Kansu Cad. Üçler Plaza 126 / 3 Çankaya – Ankara
Tel: 0312 3097396 – 0312 3097397 Faks: 0312 3116852
Web Sitesi : www.besf.org.tr

GAZİ ÜMDU 0530 569 93 22Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P