BİZİ TAKİP ET!

Tekerlekli Sandalye Dans Sporu Aday Hakem Yetiştirme Kursu

Alıcı Hesap : TR320006200071100006295285
Alıcı : türkiye bedensel engelliler spor federasyonu başkanlığAlıcı Hesap : TR320006200071100006295285
Alıcı : türkiye bedensel engelliler spor federasyonu başkanlığİLER SPOR FEDERASYONU

TEKERLEKLİ SANDALYE DANS SPORU
ADAY HAKEM YETİŞTİRME KURSU

Kursun Adı: Tekerlekli Sandalye Dans Sporu Aday Hakem Yetiştirme Kursu
Kurs Tarihi: 18 – 20 Ekim 2022
Kurs Yeri: ANKARA (Kursun yapılacağı salon ile ilgili konum bilgisi daha sonra paylaşılacak)
Ön Kayıt Başvuru Tarihi: 28.09.2022
Son Başvuru Tarihi: 10.10.2022

ADAY HAKEM OLABİLME ŞARTLARI
Aday Hakem eğitim kurslarına katılacaklarda aşağıdaki şartlar aranır:
a) T.C. vatandaşı olmak
b) En az lise veya dengi okul mezunu olmak (Milli sporcularda tahsil şartı aranmaz.)
c) 18 yaşını doldurmuş olmak
d) Adli sicil kaydı bulunmamak
e) Spor Genel Müdürlüğü Tahkim Kurulu Başkanlığı, Spor Genel Müdürlüğü Merkez Ceza Kurulu Başkanlığı, Spor Genel Müdürlüğü Ceza Kurulu Başkanlığı ile il ceza kurulu veya Federasyon disiplin kurulu tarafından bir defada 6 ay veya toplam 1 yıldan fazla yarışmalardan men veya hak mahrumiyeti cezaları ile cezalandırılmamış olmak
f) Taksirli suçlar ile kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş veya aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, devlet sırrına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, yağma, dolandırıcılık gibi yüz kızartıcı veya cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, fuhuş, uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticareti, kullanımı, kullanımını kolaylaştırma, kullanmak için satın almak, kabul etmek veya bulundurmak veya şeref ve haysiyet kırıcı suçtan veya ihaleye fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, kaçakçılık, vergi kaçakçılığı ve haksız mal edinme suçlarından hükümlü bulunmamak
g) Hakemlik yapmasını engelleyici herhangi bir sağlık sorununun olmadığını belgelemek,
h) En az bir dans branşında eğitmen ya da antrenör olarak en az 2 yıl dans geçmişi bulunmak ve belgelemek (En az 2 yıl Milli Sporcu unvanı ile uluslararası müsabakalara katılmış sporcularda bu şart aranmaz)
i) Hakem eğitim kursuna katılmak için Federasyon tarafından belirlenmiş olan 250,00(İki yüz elli)TL kurs ücretini Federasyonun TR320006200071100006295285nolu banka hesabına yatırmak
j) Federasyonca açılan hakemlik kurslarının sonunda yapılacak yazılı, sözlü ve uygulamalı sınavların her birinden 100 üzerinden 80 puan almak

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER
a) İmzalı Başvuru Dilekçesi
b) T.C. Kimlik fotokopisi
c) Diploma fotokopisi
d) Adli Sicil Kaydı belgesi
e) Cezası olmadığına dair belge
f) Sağlık Raporu
g) Antrenör / Eğitmen Belgesi ve referans (Milli Sporcular için; Milli Sporcu kaydı)
h) Özgeçmiş
i) 4 adet fotoğraf
j) Kurs ücreti dekontu
Ön başvuru aşağıdaki linkten yapılacak olup başvurusu onaylanan adayların isim listesi ve kurs programı web sitemizde yayınlanacaktır. Başvuru için gerekli belgeler 18 Ekim 2022 günü kurs salonunda teslim alınacaktır. Evraklarında eksik bulunan adayların kurs sonunda yapılacak sınavlarda başarılı olsalar da aday hakemlikleri onaylanmaz.

https://docs.google.com/forms/d/1qtKDNBbRvus8PxIhDBTdQuk6Ca2fvvky-tiDsLt1Yz0/edit

SINAV AŞAMALARI
Sağlık açısından hakemlik yapmasına engel hali bulunmayan adaylar Aday Hakem Yetiştirme Kursunun tamamlanması sonrasında kursun verildiği merkezde aşağıdaki prensip ve kriterlere göre 2 aşamalı olarak sınava tabi tutulacaklardır.
Yazılı Sınav; Bu sınavdaki sorular Tekerlekli Sandalye Dans Sporu değerlendirme kriterleri ve puanlamalar ile ilgili konuları içermektedir. Sınav test yöntemine göre veya tanım sorma ya da boşluk doldurma gibi çeşitli sorulardan oluşmaktadır. Geçme notu 100 puan üzerinden 80 puandır.
Uygulamalı Sınav; Bu sınavda hakem adaylarının bazı koreografileri değerlendirmeleri istenecektir. Geçme notu 100 puan üzerinden 80 puandır.
Not: Yazılı Sınav ve Uygulamalı Sınavların herhangi birinden 100 üzerinden 80 puan alamayan adayların Aday Hakemlikleri onaylanmaz.

Bu duyuru kurs ilanı kapsamındadır. Kurs başlangıç tarihinden önce Tekerlekli Sandalye Dans Sporu Merkez Hakem Kurulu tarafından yapılabilecek değişiklikler esas alınacaktır.

Not: Hakem kurs ücretini Federasyonumuzun aşağıdaki iban numarasına yatırmanız rica olunur. (250,00 TL başka hesap numarasına yatırılması durumunda başvurunuz kabul edilmicektir.)

Alıcı Hesap : TR320006200071100006295285
Alıcı : türkiye bedensel engelliler spor federasyonu başkanlığ

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P