BİZİ TAKİP ET!

Tekerlekli Sandalye Dans Sporu Türkiye Şampiyonası

Para Tekerlekli Sandalye Dans 5. Türkiye Şampiyonası sona erdi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 2022 Faaliyet programında yer alan Türkiye Şampiyonası 26 Mart 2022 tarihinde Kütahya Dumlupınar Spor Salonunda gerçekleştirildi.

Bu sene Tekerlekli Sandalye dans sporu farklı kategoriler ev sahipliği yaptı. Türkiye tarihinde ilk defa Junior kategorisi yarışma programına eklendi ve 12-18 yaş arası genç sporcular hünerlerini sergiledi.

38 sporcu, 20 kategoride yarıştı ve şimdiye kadar gerçekleştirilen tüm turnuvalardan daha fazla katılımcı sayısına ulaşıldı. Kütahya Valisi Ali Çelik, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Vural Kavuncu, Dumlupınar Üniversite Rektörü Kasım Uysal, Kütahya Gençlik Spor İl Müdürü Tahir Emre Can organizasyonu yakından takip etti.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Muaz Ergezen ise video konferans sistemi ile güçlü bir mesaj verdi. Ergezen ilk olarak şampiyonanın sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi temennisinde bulundu. ‘’Tekerlekli Sandalye Dans sporumuz insanlara hem dansın hem de sporun bir arada bulunmasından dolayı görsel show ve insanlara yaşama sevinci ile ilgili büyük umutlar vadeden bir spor dalıdır’’. dedi. Dans sporunun Paralimpik olması için ciddi çaba harcadıklarını belirten Ergezen ‘’ilk olarak İstanbul’da bir tekerlekli sandalye basketbol maçının devre arasında, tekerlekli sandalye dans gösterisini organize ettik. Gösterinin ardından çok olumlu geri dönüşler aldık ve birçok insanın dans sporundan bihaber olduğunu fark ettik’’. diyereksözlerini bitirirken Dans sporunun tanınırlığını artırmak için federasyon olarak var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz dedi.  

Şampiyonaya ait bütün fotolar 1 hafta geçerli olmak üzere aşağıdaki linkte mevcuttur.
https://we.tl/t-OPUcynbV0o

26 Mart 2022 tarihinde Kütahya’da yapılan Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Tekerlekli Sandalye Dans Sporu 5. Türkiye Şampiyonası Yarışma sonuçları aşağıdaki gibidir.

KOMBİ LATİN KLAS 1-2

1.ABDULKADİR ÜNAL – ŞİMA ELİF UMDU

2.MEHMET GAZİ UMDU – EBRU AKKÖZ

3.RAMAZAN KILIÇ – ZEYNEP ECE TERZİ

DANS SPORU TEK ERKEKLER KLAS 1

1.BARIŞ BAYRAKTAR

2.BÜLENT ATSIZ

3.RAMAZAN KILIÇ

DANS SPORU TEK ERKEKLER KLAS 2

1.ABDULKADİR ÜNAL

2.MUSTAFA HAKAN

3.BÜLENT PAMUKÇU

DANS SPORU TEK KADINLAR KLAS 1

1.NEZİHE KOÇAK ÜNAL

2.GİZEM SARIGÖL

DANS SPORU TEK KADINLAR KLAS 2

1.YELİZ GÜLLÜ

2.EBRU AKKÖZ

3.ZEHRA ÖZBEY TORUN

FREESTYLE COMBI KLAS 1

1.RAMAZAN KILIÇ – ZEYNEP ECE TERZİ

2.REMZİ ÖZTOSUN – AZRA ÇELİK

3.YUSUF POLAT – MİNE VARKAL

SERBEST STİL KOMBİ KLAS 2

1.ABDÜLKADİR ÜNAL – ŞİMA ELİF UMDU

2.ABDULLAH KILIÇ – HAZAL ZENGİN

3.BERKAY USLU – AYŞENUR ŞAHİN

4.ERKAN ÜNLÜ – NAZ SAMANCI

SERBEST STİL TEK ERKEKLER KLAS 1

1.BARIŞ BAYRAKTAR

2.BÜLENT ATSIZ

3.YILMAZ TEKE

4.RAMAZAN KILIÇ

SERBEST STİL TEK ERKEKLER KLAS 2

1.BÜLENT PAMUKÇU

2.EMRE ALAZ

3.MUSTAFA HAKAN

4.ABSÜLKADİR ÜNAL

5.YUSUF EREN DOĞANAY

SERBEST STİL TEK KADINLAR KLAS 1

1.NEZİHE KOÇAK ÜNAL

2.GİZEM SARIGÖL

3.CEMALİ NUR SUSAM

4.HAVVA ÖZKUL

5. NEJLA ÇETİN

SERBEST STİL TEK KADINLAR KLAS 2

1.YELİZ GÜLLÜ

2.EBRU AKKÖZ

3.FATMA ÇİÇEK

4.ZEHRA ÖZBEY TORUN

5.GÜLSÜM PEKER

JUNIOR TEK ERKEKLER KLAS 1

1.YUSUF POLAT

JUNIOR TEK ERKEKLER KLAS 2

1.ÖNER TALHA YÜRÜMEZ

JUNIOR TEK KADINLAR KLAS 1

1.AZRA ÇELİK

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P