BİZİ TAKİP ET!

Tekerlekli Sandalye Eskrim Avrupa Şampiyonası Sona Erdi

İtalya’nın Terni şehrinde düzenlenen Tekerlekli Sandalye Eskrim Avrupa Şampiyonası sona erdi. Turnuvada ülkemizi temsil eden Milli sporcularımız; Elke Lale Van Achterberg, 17 sporcunun yarıştığı Flöre kategorisinde 11. olurken, 20 sporcunun yer aldığı Epe kategorisini 8. sırada tamamladı. Hakan Akkaya ise 23 sporcunun madalya şansı aradığı Flöre kategorisinde 11.olurken, 31 sporcunun yarıştığı Epe kategorisinde 17. oldu.

”TECRÜBE KAZANDIM” 
Şampiyonada tecrübe edindiklerini belirten 18 yaşındaki genç sporcumuz Elke Lale, ”İtalya’da kendim hakkında çok şey öğrendim. Tekniğim konusunda eksiklerimin farkına vardım. Hedeflerim için neler yapmam ve nasıl çalışmam gerektiğinin daha iyi bilincindeyim. Bu önemli şampiyonalara katılma imkanı bulduğum için çok mutluyum çünkü tecrübe kazandım. Avrupa Şampiyonası, hedefim olan 2020 Paralimpik Oyunları’nda başarı elde etmek adına iyi bir basamak oldu.” dedi.

”AZİMLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Azimle çalışmaya devam edeceklerini söyleyen 23 yaşındaki Milli eskrimcimiz Hakan Akkaya ise ”Bu Avrupa Şampiyonası bizim için madalyasız bir müsabaka oldu. Bu durumdan dolayı üzgünüz ancak eksiklerimizin farkındayız. Bundan sonraki süreçlerde de bunlar üzerine yoğunlaşacağız. 1 yıl süren bir boşluğum vardı. Geri dönüş yapma, toparlanma aşamasındayım. 4-5 aylık bir sürede çok fazla antrenman yaptım ve üstüne kattığım çok fazla şey oldu. Azimle çalışmaya devam edip 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda kürsüde yer almak için elimizden gelen her şeyi yapmaktan vazgeçmeyeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu. 
Duyurular

İlk Hazırlık Maçımızda İngiltereyi 2-1 Mağlup ettik.

İlk Hazırlık maçımızda Milli takımımız sahadan 2-1 galip ayrıldı. Takımımızın gollerini 17. ve 36. dakikalarda Ömer Güleryüz kaydederken, İngiltere 50. dakikada Heald Martin’in attığı golle farkı bire indirdi. Karşılaşma bu skorla sona ererken, milli takımımız ilk hazırlık maçında sahadan 2-1 galip ayrıldı.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası Hazırlıkları Kapsamında Antalya’da Kampa Giriyor

Türkiye Ampute Futbol Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası için son hazırlıklarını yapmak üzere sezon sonu ikinci etap kampını Antalya’da  gerçekleştirecek. Titanic Deluxe Belek Hotel’de 22-29 Nisan 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan kamp, takımın Avrupa Şampiyonası öncesi hazırlık maçları da yapacağı bir kamp olacak.

Hazırlık maçı programı şu şekilde:

  • 22 Nisan 2024: Türkiye – İngiltere
  • 24 Nisan 2024: Türkiye – Özbekistan
  • 26 Nisan 2024: Türkiye – Özbekistan

 

Milli takımımıza başarılar diliyoruz.

 

 

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımımız Kocaeli Kampını sonlandırdı.

Avrupa Şampiyonasını hazırlıkları çerçevesinde 15-21 Nisan 2024 tarihleri arasında Kocaeli ilinde hazırlıklarına devam eden Ampute Futbol Milli takımımız buradaki çalışmalarını sonlandırarak ikinci etap kamp için Antalya’ya hareket etti.

 

 

 

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P