BİZİ TAKİP ET!

Tekerlekli Sandalye Tenis Dünya Kupası Başladı

Tekerlekli Sandalye Tenis Dünya Kupası Antalya’da başladı…

Tekerlekli Sandalye Tenis Dünya Kupası başladı
          
         Türkiye’nin ev sahipliği yaptığı “BNP Paribas Tekerlekli Sandalye Tenis Dünya Kupası” Manavgat’a bağlı Kızılağaç Turizm Bölgesinde bulunan Ali Bey Club Manavgat Tesislerinde başladı. Şampiyonaya Arjantin, Avustralya, Avusturya, Belçika, Hırvatistan, Kanada, Şili, Fransa, Büyük Britanya, Almanya, Yunanistan, Irak, İsrail, İtalya, Japonya, Güney Kore, Hollanda, Nijerya, Polonya, Rusya, Güney Afrika, İspanya, Srilanka, İsveç, Tanzanya, Tayland, ABD ve ev sahibi olarak Türkiye olmak üzere 28 ülkeden 52 takım ve yaklaşık 250 sporcu katılıyor.Turnuva Direktörlüğünü Tekerlekli Sandalye Tenis Menajeri Dianne Elaine Fowler, Başhakemliğini Gold Badge ve Anders Wennberg’in yaptığı ve 32 hakemin görev aldığı şampiyonada tahsis edilen 15 kortta her gün yaklaşık 45 maç olmak üzere turnuva boyunca 300’ün üzerinde maç oynanacak. Şampiyonaya katılan ülkeler Junior, Quad, kadınlar ile erkekler 1. ve 2. Grup kategorilerinde yapacakları karşılaşmalar sonrası ve final maçlarının ardından kupalarını alacaklar. Şampiyonaya Milli Takım Antrenörleri Soner Arıburnu, Selim Çabuk ve Berfin Erdoğan nezaretinde hazırlanan Tekerlekli Sandalye Türk Tenis Milli Takımı; Büşra Ün, Ebru Bulgurcu, Jülide Yıldız, Neşe Aydemir, Muharrem Çakmak, Turan Akalın, İsmail Cantürk ve Hakan Güngör’den oluşan 8 kişi ile mücadele edecek.

         Ali Bey Club Manavgat havuz başında bulunan ana sahnede gerçekleştirilen açılış seremonisi takımların bayraklarıyla geçişiyle başladı. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) Tekerlekli sandalye Komitesi Üyesi Mark Bullock, TBESF Başkanı Demirhan Şerefhan birer konuşma yaparak şampiyonaya katılan takımlara başarılar dilemelerinin ardından grupların kura çekimi ve takımların eşleşmeleri yapıldı.  TBESF Başkan Vekili Bülent Yağar, Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Ataşer ve Ali Bey Club Manavgat Genel Müdürü Kerem Kutbay’ın da katıldığı açılış seremonisinden sonra tesisin animasyon ekibinin gösterileri sporculardan büyük alkış aldı.

         Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Başkanı Demirhan Şerefhan, katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada, 29 yıllık bir tarihi olan böylesine saygın bir turnuvaya ikinci kez ev sahipliği yapmaktan büyük onur duydukları ifade etti. Şerefhan, bu yıl aynı zamanda 100. Yıldönümünü kutlayan Uluslaraarası Tenis Federasyonu (ITF) için özel bir yıl olduğunu dile getirerek, başarılı nice yıllara diledi. Şerefhan, dünyanın en iyi sporcularının yarışacağı bu çarpıcı şampiyonada oyuncular arasında yeni arkadaşlık bağlarının kurulacağını eski dostlukların ise daha da kuvvetleneceğini kaydederek; “Bugün aynı zamanda bizim için çok anlamlı ve önemli bir gün olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olarak biz Türklerin bağımsızlığımızın başlangıcı olarak kutlanmaktadır. Tüm sporcularımızın buradan ayrılırken en güzel anılarla ve takım ruhuyla ülkelerine dönmeleri en büyük temennimizdir. Spor insanların yaşama olan bağlılığını arttırdığı gibi insanlar arasındaki kaynaşmayı da sağlamaktadır. Bu tür organizasyonlar dünyanın ne kadar küçük olduğunu gösterdiği gibi ve uluslararası ilişkileri kötü olan ülkelerin sporcularının birbirlerine ne kadar sevgi ve saygı ile birbirlerine yaklaştığını da burada gördük. Özellikle spor, insanların kavgayı değil sevgi ve kardeşliğini sağlayan en önemli ve en güzel aktivitelerden birisidir. Böyle büyük bir organizasyonun Engelliler Haftası’nın hemen ardından gerçekleşmesi ise bizler ve katılan sporcular açısından daha da anlam kazanmaktadır.” diye konuştu.

.

Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

AMPUTE FUTBOL 2024-2025 TÜRKİYE KUPASI STATÜSÜ

2024-2025 Sezonunda uygulanacak Türkiye Kupası Statüsü ekte yayınlanmıştır.

Statüye aynı zamanda “FORMLAR” bölümünden ulaşabilirsiniz.

2024 -2025 TÜRKİYE KUPASI MÜSABAKA STATÜSÜ

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Lig Katılım Taahhütnamesi ve Depozito Ücreti Hakkında Önemli Duyuru

Lig katılım Taahhütnamesinin ve Lige ilk kez yeni katılacak Takımlarımızın Federasyonumuz hesabına yatırması gereken Lige Katılım Depozito Ücretinin
01 Ağustos 2024 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuz hesabına yatırılması gerekmektedir

Lig katılım Taahhütnamesinin Kulüp Başkanının yanısıra Kulüp Müdürü veya Kulüp Genel Sekreteri ile birlikte çift imzalı olarak imzalamak ve kaşelemek suretiyle Federasyonumuzun tbesf@tbesf.org.tr mail adresine e-posta olarak gönderilmesi, Taahhütnamenin aslının ise kargo / posta yoluyla Federasyonumuza iletmesi gerekmektedir.

Taahhütnamede herhangi bir maddeye Şerh koyan veya Taahhütnameyi ve Lige Katılım Depozito Ücretini 01 Ağustos 2024 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuza hesabına havale etemeyen Kulüpler Ampute Futbol 2024-2025 sezonu Fikstür çekimine dahil edilmeyecektir.

Ampute Futbol 2024-2025 sezonuna katılacak tüm takımlarımıza önemle duyurulur.

Doldurulması gereken formlar, federasyonumuzun Formlar bölümünde yer almaktadır;

Formlar

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P