BİZİ TAKİP ET!

Tekerlekli Sandalye Tenis Dünya Kupası Başladı

Tekerlekli Sandalye Tenis Dünya Kupası Antalya’da başladı…

Tekerlekli Sandalye Tenis Dünya Kupası başladı
          
         Türkiye’nin ev sahipliği yaptığı “BNP Paribas Tekerlekli Sandalye Tenis Dünya Kupası” Manavgat’a bağlı Kızılağaç Turizm Bölgesinde bulunan Ali Bey Club Manavgat Tesislerinde başladı. Şampiyonaya Arjantin, Avustralya, Avusturya, Belçika, Hırvatistan, Kanada, Şili, Fransa, Büyük Britanya, Almanya, Yunanistan, Irak, İsrail, İtalya, Japonya, Güney Kore, Hollanda, Nijerya, Polonya, Rusya, Güney Afrika, İspanya, Srilanka, İsveç, Tanzanya, Tayland, ABD ve ev sahibi olarak Türkiye olmak üzere 28 ülkeden 52 takım ve yaklaşık 250 sporcu katılıyor.Turnuva Direktörlüğünü Tekerlekli Sandalye Tenis Menajeri Dianne Elaine Fowler, Başhakemliğini Gold Badge ve Anders Wennberg’in yaptığı ve 32 hakemin görev aldığı şampiyonada tahsis edilen 15 kortta her gün yaklaşık 45 maç olmak üzere turnuva boyunca 300’ün üzerinde maç oynanacak. Şampiyonaya katılan ülkeler Junior, Quad, kadınlar ile erkekler 1. ve 2. Grup kategorilerinde yapacakları karşılaşmalar sonrası ve final maçlarının ardından kupalarını alacaklar. Şampiyonaya Milli Takım Antrenörleri Soner Arıburnu, Selim Çabuk ve Berfin Erdoğan nezaretinde hazırlanan Tekerlekli Sandalye Türk Tenis Milli Takımı; Büşra Ün, Ebru Bulgurcu, Jülide Yıldız, Neşe Aydemir, Muharrem Çakmak, Turan Akalın, İsmail Cantürk ve Hakan Güngör’den oluşan 8 kişi ile mücadele edecek.

         Ali Bey Club Manavgat havuz başında bulunan ana sahnede gerçekleştirilen açılış seremonisi takımların bayraklarıyla geçişiyle başladı. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) Tekerlekli sandalye Komitesi Üyesi Mark Bullock, TBESF Başkanı Demirhan Şerefhan birer konuşma yaparak şampiyonaya katılan takımlara başarılar dilemelerinin ardından grupların kura çekimi ve takımların eşleşmeleri yapıldı.  TBESF Başkan Vekili Bülent Yağar, Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Ataşer ve Ali Bey Club Manavgat Genel Müdürü Kerem Kutbay’ın da katıldığı açılış seremonisinden sonra tesisin animasyon ekibinin gösterileri sporculardan büyük alkış aldı.

         Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Başkanı Demirhan Şerefhan, katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada, 29 yıllık bir tarihi olan böylesine saygın bir turnuvaya ikinci kez ev sahipliği yapmaktan büyük onur duydukları ifade etti. Şerefhan, bu yıl aynı zamanda 100. Yıldönümünü kutlayan Uluslaraarası Tenis Federasyonu (ITF) için özel bir yıl olduğunu dile getirerek, başarılı nice yıllara diledi. Şerefhan, dünyanın en iyi sporcularının yarışacağı bu çarpıcı şampiyonada oyuncular arasında yeni arkadaşlık bağlarının kurulacağını eski dostlukların ise daha da kuvvetleneceğini kaydederek; “Bugün aynı zamanda bizim için çok anlamlı ve önemli bir gün olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olarak biz Türklerin bağımsızlığımızın başlangıcı olarak kutlanmaktadır. Tüm sporcularımızın buradan ayrılırken en güzel anılarla ve takım ruhuyla ülkelerine dönmeleri en büyük temennimizdir. Spor insanların yaşama olan bağlılığını arttırdığı gibi insanlar arasındaki kaynaşmayı da sağlamaktadır. Bu tür organizasyonlar dünyanın ne kadar küçük olduğunu gösterdiği gibi ve uluslararası ilişkileri kötü olan ülkelerin sporcularının birbirlerine ne kadar sevgi ve saygı ile birbirlerine yaklaştığını da burada gördük. Özellikle spor, insanların kavgayı değil sevgi ve kardeşliğini sağlayan en önemli ve en güzel aktivitelerden birisidir. Böyle büyük bir organizasyonun Engelliler Haftası’nın hemen ardından gerçekleşmesi ise bizler ve katılan sporcular açısından daha da anlam kazanmaktadır.” diye konuştu.

.

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P