BİZİ TAKİP ET!

Tekerlekli Sandalye Tenis Genel Kamp ve Klasman Turnuvası

16 Temmuz – 18 Temmuz 2022 tarihleri arasında Genişletilmiş Genel kamp ve19 Temmuz – 21 Temmuz 2022 tarihleri arasında Manisa Demirci’de Tekerlekli Sandalye Tenis Klasman Turnuvası düzenlecektir.

Kamp ve Yarışma için son başvuru tarihi 07 Temmuz 2022 Perşembe günü saat: 18.00’dir.

Fikstür Çekimi 18 Temmuz 2022 Pazartesi günü saat 17:00 müsabaka yerinde yapılacaktır. Müsabakaya başvuru yapan sporcular fikstür çekimi öncesinde lisansları ile birlikte müsabaka yerinde hazır olmaları gerekmektedir. Mazereti nedeniyle fikstür çekiminde bulunamayacak kişiler mazeret durumlarını belirten bir dilekçeyi müsabakanın Başhakemine iletmek zorundadır.

1-Müsabakalara Katılma Şartları:

Müsabakalara katılacak takım veya sporcular da aşağıdaki şartlar aranır;

a) Küçükler (Junior) kategorisine katılacak sporcuların 18 yaşını doldurmamış olması.

b) Müsabakalara katılacak kulüplerin / sporcuların lisans ve tescillerinin yapılmış olması,

c)Tekerlekli sandalye tenis sporcularının yanında katılım gerçekleştirecek olan antrenörlerin aşağıda yazılı olan şartlardan birisini taşıması gerekmektedir;

d)Antrenörlük belgesi veya Federasyondan izin yazısı olmayanlar antrenör olarak sporcuların başında yer alamayacaklardır ve ödeme yapılmayacaktır. Ayrıca sporcuların Bedensel Engelli Sporcu Lisansı bulunması zorunludur.

Kategoriler:

a) Büyük Bayanlar kategorisi ( Tekler ve Çiftler )

b) Büyük Erkekler kategorisi ( Tekler ve Çiftler )

c) Küçükler (Junior) Kategorisi ( Tekler )

d) Quad Kategorisi 3 ve üzeri başvuru olması halinde açılacaktır ve lig usulü oynanacaktır.

Not: 14 yaşından gün almış bayan ve erkek sporcular büyükler kategorisinde de müsabakalara katılma hakkına sahiptirler.

YAŞ HESABI : Yıl esas alınacaktır. Doğum tarihinden Turnuvanın oynanacağı yıl çıkartılacaktır.

2- Müsabakalar:

a) Bütün tekler kategorisi müsabakalarında (junior kategorisi hariç) 6 oyunluk 3 normal set üzerinden oynanacaktır. Çiftler kategorisinde karar puanlı iki set, son set maç tie-break uygulaması yapılacaktır.

b) Müsabakalara sporcular kendi sandalye ve spor ekipmanları ile katılacaklardır.

c) Junior kategorisinde 4 oyunluk kısa set ve son set maç tie-break (10 puan) uygulaması yapılacaktır.

d)Müsabakalarda ITF (Uluslararası Tenis Federasyonu) kuralları geçerlidir.

3-Lisanslar:

Sporcu Lisansları; Tekerlekli sandalye lisans işlemlerini Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu adına il müdürlüklerinden tenis branşı lisansı yaptıracaklardır. Takım lisansı olan sporcular il müdürlüklerine verecekleri dilekçe ile ikinci branş olarak tekerlekli sandalye tenisi branşını ekleteceklerdir.

4-Kafile Listeleri

a) Yarışmaya katılacak tüm sporcu, idareci, antrenör ve refakatçi listeleri bulundukları ilin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne müracaat ederek il müdürlükleri tarafından verilecek imzalı kafile listesini en geç 07 Temmuz 2022 Perşembe günü mesai bitimine kadar Federasyonun tbesf@tbesf.org.tr gönderilecek ve aslı yarışma yerinde Federasyon görevlisine teslim edilecektir.

b) Turnuva Başhakemi kort sayısına göre veya hava şartlarından dolayı oyun formatın da değişiklik yapabilir.

5- Refakatçi:

Junior ve quad kategorilerinde şampiyonaya katılan sporcular ile diğer kategorilerde %80 ve üzeri engeli bulunan sporcular şampiyonaya refakatçileri ile beraber katılabileceklerdir.

Not: %80 ve üzeri engeli bulunan sporcuların engel derecelerinin belirtildiği sağlık raporlarını, katılım formu ile birlikte federasyona göndermeleri gerekmektedir.

6- Konaklama:

Şampiyonaya katılacak tüm sporcular, antrenörler ve 5. madde de belirtilen şartlara uygun refakatçiler konaklamadan yararlanacaktır.

7- Ödemeler:

Turnuvaya katılan tüm sporcu, refakatçı ve antrenörlerin barınma ve yemek ihtiyaçları Manisa/Demirci Belediyesi tarafından karşılanacak olup, turnuvaya katılacak tüm sporcu, refakatçı ve antrenörlere herhangi bir yol harcırahı ödemesi yapılmayacaktır.

İrtibat : Serkan ÜSTÜNDAĞ (0506 618 94 70)

Milli Takım Antrenörü

Genel Kamp ve Turnuva Reglemanı başvuru formları ile indirilebilir içerik olarak sunulmuştur.

Duyurular

Kurban Bayramı Tebrik

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

2024-2025 Sezonu Ampute Futbol Hakem ve Gözlemci Vize takvimi duyurusu

2024-2025 Sezonu Ampute Futbol Hakem ve Gözlemci Vize takvimi duyurusu

 

İlgi talimat gereği Ampute Futbol Hakem ve Gözlemcilerimizin 2024-2025 Ampute Futbol sezonu vizelerini yenilemeleri için uyulması gereken esaslar aşağıdadır.

1) Hakem ve Gözlemcilerin vize yenileme işlemleri 01 Temmuz – 30 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapılacaktır. 30 Temmuz 2024 tarihine kadar Federasyonumuza ulaşmayan hakem ve gözlemci vize belgeleri işleme alınamayacağından evrak gönderim tarihine hassasiyet gösterilmesi önem arz etmektedir.

 

2) Ampute Futbol 2024-2025 sezonunda görev almak üzere sadece 2023-2024 sezon sonunda Faal hakem ve gözlemci kadrosunda yerini korumuş olan hakem ve gözlemciler vize yenileme için müracaat edebilecektir.

 

3) 2024-2025 Sezonu için Hakem ve Gözlemcilerden vize ücreti alınmayacaktır.

 

4) Tüm Gözlemciler bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulmuş ve son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraflı 2 adet Gözlemci bilgi formunu 2 adet vesikalık fotoğrafla birlikte Federasyonumuza gönderecektir.

 

5) Tüm hakemler bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulmuş ve son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraflı 2 adet Hakem bilgi formu, 2 adet vesikalık fotoğraf ve TFF tarafından İl ve bölgesel klasmanlar için kabul edilen nitelikte sağlık raporunun aslını veya renkli fotokopisini Federasyonumuza gönderecektir.

NOTLAR 

Faal Hakem ve Gözlemciler için Ampute Futbol 2024 /2025 sezonu başlamadan önce sezon başı eğitim semineri tarih ve yeri daha sonra bildirilecektir.

Bu vize takviminde yer almayan veya yer aldığı halde uygulamada aksaklık görülen konular ve tarihlerle ilgili olarak değişiklik dâhil karar vermeye Ampute Futbol MHK yetkilidir.

Tüm Hakem ve Gözlemcilerin bu talimat ekinde yayımlanan belge ve formları kullanması zorunlu olup, farklı form ve belge kullananların vize yenileme işlemleri yapılmayacaktır.

Bilgi formlarına yabancı dil girişi yapan hakem ve gözlemciler yabancı dil seviyesini gösterir belgelerini de bilgi formuna ekleyerek Federasyona gönderecektir.

Hakem ve Gözlemcilerimiz ihtiyaç halinde ibraz etmek üzere Federasyonumuza gönderdiği belgelerin birer nüshasını kendilerinde bulunduracaklardır.

Vize belgeleri kargoyla ve karşı ödemeli olmayacak şekilde Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun “Ehlibeyt Mahallesi Ceyhun Atuf Kansu Caddesi, Üçler Plaza No:126 Kat:2 Daire No: 3-4 Balgat – Çankaya / ANKARA” adresine Kargo veya APS ile gönderilmesi gerekmektedir.

Bilgi Formları Aşağıdadır;

2024-25-HAKEM-BILGI-FORMU-SAGLIK-RAPORU

 

2024-25-TBESF-GOZLEMCI-BILGI-FORMU

 

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Mesajı

Sevgili Sporcularımız, Değerli Antrenörlerimiz, Kulüp Başkanlarımız ve Yöneticilerimiz, Kıymetli Ampute Futbol Camiası,

Mübarek Kurban Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutluyorum. Bu özel ve anlamlı bayramda, sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler geçirmenizi temenni ediyorum.

Sporcularımızın azmi ve başarısı, antrenörlerimizin özverili çalışmaları, kulüp başkanlarımız ve yöneticilerimizin destekleri sayesinde, her geçen gün daha büyük başarılara imza atmaktayız. Sizlerin gösterdiği gayret ve fedakarlıkla Ampute Futbol her geçen gün daha da ileriye taşıyoruz.

Kurban Bayramı’nın getirdiği bereket ve huzurun, tüm hayatımıza yayılmasını ve güzel günlerin habercisi olmasını diliyorum.

Saygı ve sevgilerimle,

Alpaslan Erkoç
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P