BİZİ TAKİP ET!

“Tesisler, Organizasyon ve Konaklama Mükemmel; Tüm Takımlar Mutlu”

Adana U23 Tekerlekli Sandalye Basketbol Dünya Şampiyonası…

“Tesisler, Organizasyon ve Konaklama Mükemmel; Tüm Takımlar Mutlu”

Dünya Tekerlekli Sandalye Basketbol Federasyonu (IWBF) Başkanı Maureen Orchad, Adana’da 5 kıtadan 12 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilen “Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası”nda tesisler, organizasyon ve konaklamanın mükemmel, tüm takımların da mutlu olduklarını söyledi.

Adnan Menderes Spor Salonu’nda ilk karşılaşma olan İngiltere-Meksika maçını izleyen Orchad, 2008 “Gençler”, 2009 “Büyükler” Avrupa Şampiyonalarına ev sahipliği yapan Adana’nın, sporda deneyimli kadroları bulunduğuna dikkat çekerek, 2013 Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası’nın yine Adana’da yapılmasını uygun bulduklarını, kendisinin de Türkiye’ye destek verdiğini kaydetti.

Türkiye’nin Akdeniz Oyunları’nda olumlu not aldığını, her türlü organizasyonu yapacak güçte olduğuna inandığını ifade eden Orchad, şöyle devam etti:

“Dünya Şampiyonası her ülkeye verilmez. Öncelikle, bunu belirleyen yöneticilerin o ülkeye güvenmeleri ve inanmaları gerekir. Çünkü bir aksama yaşanması halinde gemide olan herkes zor durumda kalır. Türkiye, özellikle Adana bu konuda hayli deneyimli kadrolara sahip. Bunu ‘Gençler’ ve ‘Büyükler’ Avrupa Şampiyonalarında kanıtladılar. Bu nedenle Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Şampiyonası’nı Adana’ya verilmesine destek olduk. Adanalı spor yöneticileri ellerindeki tüm imkânları bize sundular. Havaalanındaki transferden ulaşım-tesis-organizasyon-konaklamaya kadar her şey mükemmel. Tüm takımlar bana gelerek memnuniyetlerini dile getiriyorlar. Bu, Türkiye için çok olumlu bir durum. Gelecekte Dünya Kadınlar Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası’nın Adana’da yapılması için gerekli desteği vereceğim.”

“BANA ALİ DURAN KARAKAYA
GİBİ BİR YÖNETİCİ LAZIM”

Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu Asbaşkanı ve Dünya Şampiyonası’nın Adana’ya alınmasında büyük emeği bulunan Ali Duran Karakaya’nın heyecanına, çalışkanlığına ve nezaketine hayran kaldığını ifade eden Orchad, “Bana Ali Duran Karakaya gibi bir yönetici lazım. Bu organizasyonun Adana’ya alınması için bizleri çok rahatsız etti ve sonunda başardı. Biz de onlara çok güvendik. Onlar da bizi mahcup etmedi. Ali Duran Karakaya’yı Dünya Federasyonu’na transfer etmeyi düşünebiliriz veya Yönetim Kuruluna alabiliriz” diye konuştu.

FAZLI BAYRAM HADİ’YE
DE TEŞEKKÜR

Orchad, bu gibi organizasyonlardaki başarının ülke tanımına da önemli katkısının olacağını belirterek, Adnan Menderes ve Yüreğir Serinevler Spor Salonu’nun mimari yapısını engellilere göre uyarlayan Gençlik Hizmetleri ve Spor Adana İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi’ye de teşekkür etti.Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

AMPUTE FUTBOL 2024-2025 TÜRKİYE KUPASI STATÜSÜ

2024-2025 Sezonunda uygulanacak Türkiye Kupası Statüsü ekte yayınlanmıştır.

Statüye aynı zamanda “FORMLAR” bölümünden ulaşabilirsiniz.

2024 -2025 TÜRKİYE KUPASI MÜSABAKA STATÜSÜ

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Lig Katılım Taahhütnamesi ve Depozito Ücreti Hakkında Önemli Duyuru

Lig katılım Taahhütnamesinin ve Lige ilk kez yeni katılacak Takımlarımızın Federasyonumuz hesabına yatırması gereken Lige Katılım Depozito Ücretinin
01 Ağustos 2024 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuz hesabına yatırılması gerekmektedir

Lig katılım Taahhütnamesinin Kulüp Başkanının yanısıra Kulüp Müdürü veya Kulüp Genel Sekreteri ile birlikte çift imzalı olarak imzalamak ve kaşelemek suretiyle Federasyonumuzun tbesf@tbesf.org.tr mail adresine e-posta olarak gönderilmesi, Taahhütnamenin aslının ise kargo / posta yoluyla Federasyonumuza iletmesi gerekmektedir.

Taahhütnamede herhangi bir maddeye Şerh koyan veya Taahhütnameyi ve Lige Katılım Depozito Ücretini 01 Ağustos 2024 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuza hesabına havale etemeyen Kulüpler Ampute Futbol 2024-2025 sezonu Fikstür çekimine dahil edilmeyecektir.

Ampute Futbol 2024-2025 sezonuna katılacak tüm takımlarımıza önemle duyurulur.

Doldurulması gereken formlar, federasyonumuzun Formlar bölümünde yer almaktadır;

Formlar

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P