BİZİ TAKİP ET!

“Tesisler, Organizasyon ve Konaklama Mükemmel; Tüm Takımlar Mutlu”

Adana U23 Tekerlekli Sandalye Basketbol Dünya Şampiyonası…

“Tesisler, Organizasyon ve Konaklama Mükemmel; Tüm Takımlar Mutlu”

Dünya Tekerlekli Sandalye Basketbol Federasyonu (IWBF) Başkanı Maureen Orchad, Adana’da 5 kıtadan 12 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilen “Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası”nda tesisler, organizasyon ve konaklamanın mükemmel, tüm takımların da mutlu olduklarını söyledi.

Adnan Menderes Spor Salonu’nda ilk karşılaşma olan İngiltere-Meksika maçını izleyen Orchad, 2008 “Gençler”, 2009 “Büyükler” Avrupa Şampiyonalarına ev sahipliği yapan Adana’nın, sporda deneyimli kadroları bulunduğuna dikkat çekerek, 2013 Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası’nın yine Adana’da yapılmasını uygun bulduklarını, kendisinin de Türkiye’ye destek verdiğini kaydetti.

Türkiye’nin Akdeniz Oyunları’nda olumlu not aldığını, her türlü organizasyonu yapacak güçte olduğuna inandığını ifade eden Orchad, şöyle devam etti:

“Dünya Şampiyonası her ülkeye verilmez. Öncelikle, bunu belirleyen yöneticilerin o ülkeye güvenmeleri ve inanmaları gerekir. Çünkü bir aksama yaşanması halinde gemide olan herkes zor durumda kalır. Türkiye, özellikle Adana bu konuda hayli deneyimli kadrolara sahip. Bunu ‘Gençler’ ve ‘Büyükler’ Avrupa Şampiyonalarında kanıtladılar. Bu nedenle Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Şampiyonası’nı Adana’ya verilmesine destek olduk. Adanalı spor yöneticileri ellerindeki tüm imkânları bize sundular. Havaalanındaki transferden ulaşım-tesis-organizasyon-konaklamaya kadar her şey mükemmel. Tüm takımlar bana gelerek memnuniyetlerini dile getiriyorlar. Bu, Türkiye için çok olumlu bir durum. Gelecekte Dünya Kadınlar Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası’nın Adana’da yapılması için gerekli desteği vereceğim.”

“BANA ALİ DURAN KARAKAYA
GİBİ BİR YÖNETİCİ LAZIM”

Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu Asbaşkanı ve Dünya Şampiyonası’nın Adana’ya alınmasında büyük emeği bulunan Ali Duran Karakaya’nın heyecanına, çalışkanlığına ve nezaketine hayran kaldığını ifade eden Orchad, “Bana Ali Duran Karakaya gibi bir yönetici lazım. Bu organizasyonun Adana’ya alınması için bizleri çok rahatsız etti ve sonunda başardı. Biz de onlara çok güvendik. Onlar da bizi mahcup etmedi. Ali Duran Karakaya’yı Dünya Federasyonu’na transfer etmeyi düşünebiliriz veya Yönetim Kuruluna alabiliriz” diye konuştu.

FAZLI BAYRAM HADİ’YE
DE TEŞEKKÜR

Orchad, bu gibi organizasyonlardaki başarının ülke tanımına da önemli katkısının olacağını belirterek, Adnan Menderes ve Yüreğir Serinevler Spor Salonu’nun mimari yapısını engellilere göre uyarlayan Gençlik Hizmetleri ve Spor Adana İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi’ye de teşekkür etti.Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P