BİZİ TAKİP ET!

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’den Ampute Futbol Milli Takımına Ziyaret

16 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirilen Türkiye Futbol Federasyonu Olağanüstü Seçimli ve Olağan Mali Genel Kurulu’nda TFF Başkanı seçilen Mehmet Büyükekşi görevdeki ilk gününde Ampute Milli Takımımız ile bir araya geldi.

Ay-Yıldızlılarla sohbet eden ve oyuncularımıza moral veren Mehmet Büyükekşi, hazırlıklar hakkında teknik direktör Osman Çakmak’tan bilgi aldı. Başkanlığa seçilmesi nedeniyle kendisini tebrik eden Millilere başarı dileyen Başkan Mehmet Büyükekşi, TFF olarak engelli futboluna destek vermekten dolayaı büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

24 Haziran’a dek TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde çalışmalarını sürdürecek olan Ampute Futbol Millî Takımımız, Riva kampının ardından 24 – 27 Haziran tarihleri arasında İngiltere’de oynayacağı özel maçlarla hazırlıklarına devam edecek.

Duyurular

Millilerimiz Yurda Döndü

Federasyon Başkanımız, Teknik ekibimiz ve Sporcularımız ayağının tozuyla A Habere demeç verdi.

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

3.Kez AVRUPA ŞAMPİYONUYUZ

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

ŞAMPİYON TÜRKİYE

1-8 Haziran 2024 tarihleri arasında Fransa’nın Evian kentinde gerçekleştirilen Ampute Futbol Avrupa şampiyonasında Milli takımımız Final maçında İspanya’yı 3-0 yenerek 3. kez şampiyon olmayı başardı.

Milli takımımızda golleri, Rahmi Özcan, Ömer Güleryüz ve Fatih Şentürk kaydetti.

Böylelikle tarihte yapılan tüm Avrupa Şampiyonalarında ülkemiz “Şampiyon” olma başarısı göstermiş oldu.

 

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P