BİZİ TAKİP ET!

TOKYO 2020 PARALİMPİK OYUNLAR 9. GÜN SONUÇLAR

Asaka Shootıng Range’de gerçekleştirilen Atıcılık müsabaka sonuçları ;

Ay yıldızlı sporcumuz M.Korhan Yamaç, Para atıcılık P3 Karışık 25m ateşli tabanca finalinde 6. sırayı alarak Tokyo 2020 mücadelesini tamamladı.

Olympic Stadium’da gerçekleştirilen Atletizm Müsabakaları sonuçları ;

Ay yıldızlı para atletimiz Hamide Doğangün, T53 400m elemelerinde 56.68’lik derecesiyle serisinde 3. olarak saat 13.30’da yapılacak finalde yer almaya hak kazanmasının ardından Hamide Doğangün, T53 400m finalinde 58.67’lik derecesiyle paralimpik oyunlar 6’ncısı oldu.
Ay yıldızlı para atletimiz Zübeyde Süpürgeci, T54 400m elemelerinde 59.39’luk derecesiyle serisinde 7. sırayı alarak final bileti alamadı ve Tokyo 2020 mücadelesini noktaladı.

Yumenoshima Final Field’da gerçekleştirilen Okçuluk müsabakası sonuçları ;

Para okçuluk, klasik yay açık sınıf ikinci tur mücadelesinde Ay yıldızlı sporcumuz Zehra Özbey Torun, ikinci turda İtalya’dan Elisabetta Mijno’ya 6-0 mağlup olarak Tokyo 2020’ye veda etti.

Tokyo Su Sporları Merkezinde gerçekleştirilen Yüzme müsabaka sonuçları ;

Ay yıldızlı para yüzücümüz Elif İldem, S2 50m sırtüstü elemelerinde 1:32.86’lık kişisel en iyi derecesiyle serisinde 5., genel sıralamada 8. olarak saat 13.01’de yüzülecek finalde yer almaya hak kazanmasının ardından Elif İldem, S2 50m sırtüstü finalinde, 1:32.49’luk derecesiyle paralimpik oyunlar 8’ncisi oldu.

Yoygi National Stadium’da gerçekleştirilen Badminton müsabaka sonuçları ;

Para badminton SU5 tekler grup müsabakasında Ay yıldızlı sporcumuz Zehra Bağlar Bıyık, Hindistan’dan Palak Kohli’ye 21-12 ve 21-18’lik setlerle 2-0 mağlup oldu. Sporcumuz gruptaki ikinci maçını 3 eylül’de yapacak.
Para badminton WH2 tekler grup müsabakasında Ay yıldızlı sporcumuz Emine Seçkin, Güney Kore’den Sun Ae Lee’yi 12-21, 21-9 ve 21-16’lık setlerle 2-1 yenerek oyunlara iyi başladı. Sporcumuz gruptaki ikinci maçını 3 eylül’de yapacak.

Tüm sporcularımızı mücadeleleri için kutluyoruz!

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ

 

Duyurular

Millilerimiz Yurda Döndü

Federasyon Başkanımız, Teknik ekibimiz ve Sporcularımız ayağının tozuyla A Habere demeç verdi.

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

3.Kez AVRUPA ŞAMPİYONUYUZ

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

ŞAMPİYON TÜRKİYE

1-8 Haziran 2024 tarihleri arasında Fransa’nın Evian kentinde gerçekleştirilen Ampute Futbol Avrupa şampiyonasında Milli takımımız Final maçında İspanya’yı 3-0 yenerek 3. kez şampiyon olmayı başardı.

Milli takımımızda golleri, Rahmi Özcan, Ömer Güleryüz ve Fatih Şentürk kaydetti.

Böylelikle tarihte yapılan tüm Avrupa Şampiyonalarında ülkemiz “Şampiyon” olma başarısı göstermiş oldu.

 

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P