BİZİ TAKİP ET!

TOKYO 2020 PARALİMPİK OYUNLARI 1. GÜN SONUÇLARI

Tokyo Büyükşehir Spor Merkezinde gerçekleşen Masa Tenisi müsabaka sonuçları;

Ay yıldızlı sporcumuz Abdullah Öztürk, Masa Tenisi C4 A Grubu ilk maçında, Endonezya’dan Adyos Astan’ı 3-1 yendi. Rio 2016’nın altın madalyalı ismi Abdullah Öztürk, grubundaki ikinci maçında yarın Polonyalı Rafal Lis ile saat 03.00’de karşılaşacak.
Ay yıldızlı sporcumuz Nesim Turan, Masa Tenisi C4 D Grubu ilk maçında, Şili’den Cristian Gonzalez’i 3-0 mağlup etti. Sporcumuz, grubundaki ikinci maçını Çinli Yan Zhang ile yarın saat 03.00’de yapacak.
Ay yıldızlı sporcumuz Hamza Çalışkan, Masa Tenisi C5 A Grubu ilk maçında, Çin’den Ningning Cao’ya 3-0 mağlup oldu. Sporcumuz, grubundaki 2. maçını yarın yapacak.
Ay yıldızlı sporcumuz Nergiz Altıntaş, Masa Tenisi C3 A Grubu ilk maçında, İsveç’ten Anna Carin Ahlquist’e 3-1 yenildi. Sporcumuz, grubundaki ikinci ve üçüncü maçını yarın yapacak.
Ay yıldızlı sporcumuz Neslihan Kavas, Masa Tenisi C9 A Grubu ikinci maçında Brezilya’dan Danielle Rauen’e 3-0 yenildi. Neslihan, gruptaki son maçında yarın saat 15.20’de Macaristan’dan Alexa Szvitacs ile karşılaşacak.
Ay yıldızlı sporcumuz Hatice Duman, Masa Tenisi C3 B Grubu ilk maçında, Çin’den Juan Xue’ye 3-0 mağlup oldu. Hatice Duman, 2. maçında yarın Hırvatistan’dan Helena Dretar Karic ile saat 15.20’de karşılaşacak.
Ay yıldızlı sporcumuz Kübra Korkut Masa Tenisi C7 B Grubu ilk maçında, Norveç’ten Nora Korneliussen’i 3-0 yendi. Sporcumuz, 2. maçında Rusya Paralimpik Komitesi’nden Viktoriia Safonova ile yarın 10.40’da karşılaşacak.

Tokyo Su Sporları Merkezinde gerçekleştirilen Yüzme müsabaka sonuçları ;

Ay yıldızlı yüzücümüz Elif İldem, S2 100m sırtüstü finalinde 3:13.39’luk derecesiyle paralimpik oyunlar 8’ncisi oldu.
Kadınlar S5 200m serbest stil finalinde Ay yıldızlı para yüzücülerimizden Sümeyye Boyacı 3:17.23’lük derecesiyle paralimpik oyunlar 7’ncisi, Sevilay Öztürk ise 3:29.05’lik derecesiyle paralimpik oyunlar 8’ncisi oldu.
Ay yıldızlı yüzücümüz Koral Berkin Kutlu, S5 200m serbest stil finalinde 2:46.62’luk derecesiyle paralimpik oyunlar 5’ncisi oldu.
sonuç sayfası için tıklayınız

Tüm sporcularımızı mücadeleleri için kutluyoruz!

Duyurular

Kurban Bayramı Tebrik

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

2024-2025 Sezonu Ampute Futbol Hakem ve Gözlemci Vize takvimi duyurusu

2024-2025 Sezonu Ampute Futbol Hakem ve Gözlemci Vize takvimi duyurusu

 

İlgi talimat gereği Ampute Futbol Hakem ve Gözlemcilerimizin 2024-2025 Ampute Futbol sezonu vizelerini yenilemeleri için uyulması gereken esaslar aşağıdadır.

1) Hakem ve Gözlemcilerin vize yenileme işlemleri 01 Temmuz – 30 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapılacaktır. 30 Temmuz 2024 tarihine kadar Federasyonumuza ulaşmayan hakem ve gözlemci vize belgeleri işleme alınamayacağından evrak gönderim tarihine hassasiyet gösterilmesi önem arz etmektedir.

 

2) Ampute Futbol 2024-2025 sezonunda görev almak üzere sadece 2023-2024 sezon sonunda Faal hakem ve gözlemci kadrosunda yerini korumuş olan hakem ve gözlemciler vize yenileme için müracaat edebilecektir.

 

3) 2024-2025 Sezonu için Hakem ve Gözlemcilerden vize ücreti alınmayacaktır.

 

4) Tüm Gözlemciler bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulmuş ve son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraflı 2 adet Gözlemci bilgi formunu 2 adet vesikalık fotoğrafla birlikte Federasyonumuza gönderecektir.

 

5) Tüm hakemler bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulmuş ve son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraflı 2 adet Hakem bilgi formu, 2 adet vesikalık fotoğraf ve TFF tarafından İl ve bölgesel klasmanlar için kabul edilen nitelikte sağlık raporunun aslını veya renkli fotokopisini Federasyonumuza gönderecektir.

NOTLAR 

Faal Hakem ve Gözlemciler için Ampute Futbol 2024 /2025 sezonu başlamadan önce sezon başı eğitim semineri tarih ve yeri daha sonra bildirilecektir.

Bu vize takviminde yer almayan veya yer aldığı halde uygulamada aksaklık görülen konular ve tarihlerle ilgili olarak değişiklik dâhil karar vermeye Ampute Futbol MHK yetkilidir.

Tüm Hakem ve Gözlemcilerin bu talimat ekinde yayımlanan belge ve formları kullanması zorunlu olup, farklı form ve belge kullananların vize yenileme işlemleri yapılmayacaktır.

Bilgi formlarına yabancı dil girişi yapan hakem ve gözlemciler yabancı dil seviyesini gösterir belgelerini de bilgi formuna ekleyerek Federasyona gönderecektir.

Hakem ve Gözlemcilerimiz ihtiyaç halinde ibraz etmek üzere Federasyonumuza gönderdiği belgelerin birer nüshasını kendilerinde bulunduracaklardır.

Vize belgeleri kargoyla ve karşı ödemeli olmayacak şekilde Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun “Ehlibeyt Mahallesi Ceyhun Atuf Kansu Caddesi, Üçler Plaza No:126 Kat:2 Daire No: 3-4 Balgat – Çankaya / ANKARA” adresine Kargo veya APS ile gönderilmesi gerekmektedir.

Bilgi Formları Aşağıdadır;

2024-25-HAKEM-BILGI-FORMU-SAGLIK-RAPORU

 

2024-25-TBESF-GOZLEMCI-BILGI-FORMU

 

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Mesajı

Sevgili Sporcularımız, Değerli Antrenörlerimiz, Kulüp Başkanlarımız ve Yöneticilerimiz, Kıymetli Ampute Futbol Camiası,

Mübarek Kurban Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutluyorum. Bu özel ve anlamlı bayramda, sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler geçirmenizi temenni ediyorum.

Sporcularımızın azmi ve başarısı, antrenörlerimizin özverili çalışmaları, kulüp başkanlarımız ve yöneticilerimizin destekleri sayesinde, her geçen gün daha büyük başarılara imza atmaktayız. Sizlerin gösterdiği gayret ve fedakarlıkla Ampute Futbol her geçen gün daha da ileriye taşıyoruz.

Kurban Bayramı’nın getirdiği bereket ve huzurun, tüm hayatımıza yayılmasını ve güzel günlerin habercisi olmasını diliyorum.

Saygı ve sevgilerimle,

Alpaslan Erkoç
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P