BİZİ TAKİP ET!

TOKYO 2020 PARALİMPİK OYUNLARI İÇİN GÖRKEMLİ AÇILIŞ

Tokyo 2020 Paralimpik oyunları, açılış seremonisi ile başladı.

Dünyanın en büyük spor organizasyonu Tokyo 2020 16 ‘ıncı Yaz Paralimpik Oyunları açılış seremonisi salgın tedbirleri kapsamında seyircisiz olarak başarı ile yapıldı.
Uluslararası Paralimpik komitesi ( IPC) ve Japonya hükümetinin güvenlik önlemlerini önemli ölçüde göz önünde bulunduracağını belirttiği Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları, açılış seremonisi resmi olarak 24 Ağustos itibari ile başladı.
Türk Bayrağı’nı görme engelli para atlet Havva Elmalı ve Tekerlekli Sandalye basketbol takımı sporcusu Mücahit Günaydın’ın gururla taşıdığı görkemli açılış seremonisi, tüm dünyadan toplam 160 ülkeden yaklaşık 4400 sporcunun 22 dalda yarışacağı geçit törenine sahne oldu.
TBESF olarak 10 spor dalında 57 milli sporcu ile katılacağımız bu dünyanın en büyük spor organizasyonunda 25 ağustos’tan itibaren TRT Spor ve TRT Spor Yıldız kanallarından naklen yayınları heyecanla ve gururla takip ederek sporcularımızın mücadelesine şahit olacağız.

Duyurular

Millilerimiz Yurda Döndü

Federasyon Başkanımız, Teknik ekibimiz ve Sporcularımız ayağının tozuyla A Habere demeç verdi.

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

3.Kez AVRUPA ŞAMPİYONUYUZ

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

ŞAMPİYON TÜRKİYE

1-8 Haziran 2024 tarihleri arasında Fransa’nın Evian kentinde gerçekleştirilen Ampute Futbol Avrupa şampiyonasında Milli takımımız Final maçında İspanya’yı 3-0 yenerek 3. kez şampiyon olmayı başardı.

Milli takımımızda golleri, Rahmi Özcan, Ömer Güleryüz ve Fatih Şentürk kaydetti.

Böylelikle tarihte yapılan tüm Avrupa Şampiyonalarında ülkemiz “Şampiyon” olma başarısı göstermiş oldu.

 

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P