BİZİ TAKİP ET!

TS Basketbol 2. Kademe Antrenörlük Kursu Açılacaktır

16-29 Eylül 2018 tarihleri arasında Aksaray ilinde, (Paralimpik Oyunlar Hazırlık Merkezi-Dağılgan Spor Kompleksi) Tekerlekli Sandalye Basketbol 2.Kademe Antrenörlük Kursu açılacaktır.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Antrenör Eğitim Talimatına istinaden Tekerlekli Sandalye Basketbol 2.Kademe Antrenörlük kursuna katılacaklarda aranılan şartlar aşağıdaki gibidir:

TÜRKİYE BEDENSEL ENGELLİLER SPOR FEDERASYONU
ANTRENÖR EĞİTİM TALİMATI

MADDE 6 – Antrenör eğitim kursuna katılacaklarda aşağıdaki şartlar aranır.

a) En az lise veya dengi okul mezunu olmak (Bütün kademeler için geçerli olup, Milli sporcular için tahsil şartı aranmaz)

b) Görme ve zihinsel engelli olmamak,

c) Taksirli suçlar ile kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş veya aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, yağma, dolandırıcılık gibi yüz kızartıcı veya cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, fuhuş, uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticareti, kullanımı, kullanımını kolaylaştırma, kullanmak için satın alma, kabul etmek veya bulundurmak veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, kaçakçılık, vergi kaçakçılığı ve haksız mal edinme suçlarından hükümlü bulunmamak,

ç) En az 18 yaşını doldurmuş olmak,

d) 7/1/1993 tarihli ve 21458 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Amatör Spor Dalları Ceza Yönetmeliği ile Bağımsız Spor Federasyonlarının Disiplin veya Ceza Talimatlarına göre son üç yıl içinde olmak kaydıyla; bir defada 6 aydan daha fazla veya bu süre içerisinde toplamda 1 yıldan fazla ceza almamış olmak.

e) Açılacak olan kursa katılım sayısı, eğitim kurulu tarafından belirlenen sayıdan fazla olması halinde, yukarıdaki şartların yanında sırasıyla; ilgili branşta milli sporcu olmak, üniversitelerin beden eğitimi ve spor eğitimi veren yüksek öğrenim kurumları ile diğer üniversite ve yüksek okullardan mezun olmak, yabancı dil bildiğini belgelemek ve en az 5 yıl lisanslı sporcu olmak tercih sebebidir.

Federasyonumuz Antrenör kurslarında e-Devlet başvuru sistemini hayata geçirmiştir. 81 ilden başvuru şartlarını yerine getiren herkes, kendi e-devlet portalını kullanarak, ülke çapında açtığımız tüm kursları görebilir, dilediğine başvurabilir.

2018 yılından itibaren açılacak olan Antrenör Kurslarında e-Devlet başvuruları esas alınacak. E-Devlet başvurusu olmayan müracaatlar kesinlikle kabul edilmeyecektir.

KURS TARİHİ : 16-29 Eylül

KURS YERİ : AKSARAY / Paralimpik Oyunlar Hazırlık Merkezi-Dağılgan Spor Kompleksi

KURS BAŞVURU ŞEKLİ : ADIM ADIM E-DEVLET BAŞVURUSUNUN NASIL YAPILACAĞINI ÖGRENMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ..

KURS ÜCRETİ : 2. Kademe: 350.00 TL

E-DEVLET BAŞVURUSUNDA ALINACAK OLAN REFERANS NUMARASI İLE KURS ÜCRETİ ÖDEMESİ HALKBANK ŞUBELERİNDEN YAPILABİLECEKTİR.

PARA YATIRMA SON TARİHİ : 13 Eylül Perşembe / saat: 16.00

2. Kademe Antrenörlük Kursu Katılım Şartları:
a)1.Kademe Antrenör belgesine sahip olmak.
b) En az bir yıl süre ile bir kulübü çalıştırmak veya üst kademe bir antrenör yanında en az bir yıl çalışmak.

2. KADEME Antrenörlük kursuna katılacak adaylardan aşağıdaki belgeler istenir: 
a) Dilekçe (açık adresli)
b) Diploma sureti (noter tasdikli, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli olanlar için kurum onaylı),
c) Federasyondan alınacak cezaları olmadığına dair yazı (aslı)
ç) Federasyon tarafından belirlenen katılım payı yatırıldığına dair makbuz örneği.
d) 4 Adet vesikalık fotoğraf
e) Savcılık iyi hal kâğıdı (aslı)
f) Nüfus cüzdanı sureti (TC. Kimlik Nolu ve resimli)
g) Milli sporcu ise, Milli Sporcu Belgesi fotokopisi,
h) 1 yıl süre ile bir kulüpte veya üst düzey antrenör yanında çalıştığını belgeleyen yazı

(Yukarıdaki tüm evraklar Aksaray’da kurs sorumlusuna teslim edilecektir. Lütfen Federasyonumuza herhangi bir evrak göndermeyiniz.)

KURSİYERLER: Kursa geliş ve dönüş ile konaklama ve yeme içme giderleri kursiyerlerin kendileri tarafından karşılanacaktır. Kursun açılması için en az 15 kişinin başvurması gerekmektedir. Yeterli başvuru olmadığı durumda kurs açılmayacak ve başvuru ücretleri iade edilecektir.
Başka bir federasyondan antrenörlük belgesine sahip olan ve denklik yaptırmak isteyenlerin Eğitim Kurulunun aldığı karar gereğince branşa özgü derslerden başarılı olmaları gerekmektedir. Bu dersler kursun son kısmında yer alacak ve kurs programı ile birlikte duyurulacaktır.

Not: 2019-2020 Sezonundan itibaren Süper Lig, 1. Lig, 2. Lig’de ve Milli Takımlarda en az 2. Kademe Antrenör Belgesi olan antrenörlerin çalışmasına izin verilecektir. 1. Kademe Antrenörler sadece Bölgesel Lig takımlarını çalıştırabileceklerdir.
Ders programı ve dersi verecek öğretim üyelerinin listesi önümüzdeki günlerde yayınlanacaktır.

AKSARAY – Paralimpik Oyunlar Hazırlık Merkezi’nde konaklama ücreti: 
Tam Pansiyon: 55.00 TL 
İrtibat: 
Osman Asal: 0507 111 17 11 

İrtibat:
Tekerlekli Sandalye Basketbol Eğitim Komitesi Başkanı

Selçuk KAÇIN: 0532 514 68 79
Mail: selkac@mynet.com


Duyurular

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P