BİZİ TAKİP ET!

TS Basketbol Şampiyonlar Kupası Finalleri

RMK Marine Beşiktaş ve Galatasaray’ın maç sonuçları sitemizde yer almaktadır.

ŞAMPİYONLAR KUPASI FİNALLERİ, Valladolid, İSPANYA

3-5 Mayıs 2013

Şampiyonlar Kupası Finalleri İspanya’nın Valladolid Fundacion Grupo Norte takımının organizatörlüğünde 3-5 Mayıs 2013 tarihlerinde Valladolid kentinde düzenleniyor. Bu şampiyonaya Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol Liginden iki temsilcimizle; Galatasaray ve RMK Marine Beşiktaş ile katılıyoruz.

Beşiktaş Marine takımımız A Grubunda; evsahibi İspanyol Fundacion Grupo Norte , İtalya Liginin güçlü takımı ve Şampiyonlar Kupası Finallerinin gediklilerinden Santa Lucia ve Alman Liginin lideri olan Rollis Zwickau ile mücadele edecek. B Grubunda ise geçen yılın Şampiyonlar Kupası ikincisi GS’mız; 2005, 2006, 2009 ve 2012 yılları Şampiyonlar Kupası Finalleri Şampiyonu Alman Lahn Dill ve bu kupanın güçlü temsilcileri İtalyan Stefano Sport ve İspanyol Fundosa Once takımları ile mücadele edecek.

Finallerde ülkemizi hakem olarak IWBF hakemimiz Nurettin BİLMEZ temsil edecek.

Galatasaray ve RMK Marine Beşiktaş kulüplerimize ve hakemimize başarılar diliyoruz.

3- 5 Mayıs tarihlerinde İspanya’nın Valladolid kentinde düzenlenecek olan Şampiyonlar Kupası Finalleri programı :

MAÇ SONUÇLARI

3 Mayıs 2013

Fundación Grupo Norte    67 – 70  Beşiktaş

Fundosa Once  69 – 71 Galatasaray

Beşiktaş  71 – 69 RSC Rollis Zwickau

Stefano Sport 52 – 101 Galatasaray

4 Mayıs 2013

Santa Lucía  66 – 57 Beşiktaş

Galatasaray  84 – 72  Lahn-Dill

Gruplardaki maçların bitimiyle çeyrek final eşleşmeleri belli olduktan sonra takımlarımızın maç programını sitemizden takip edebilirsiniz.

TBESF HABER

“Para Dans Kosice 2023 turnuvasından 3 Altın 2 Gümüş Madalya ile Dönüyorlar”

Federasyonumuzun 2023 yılı faaliyet programında öne çıkan bir etkinlik gerçekleşti. Para Dans Kosice 2023 Para Dance Sport World Cup Turnuvası, 15-17 Eylül 2023 tarihleri arasında Slovakia’nın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Sporcular, bu prestijli turnuvada üstün bir başarı elde ettiler. Toplamda 3 altın ve 2 gümüş madalya kazanan milli sporcular, Türk bayrağını gururla temsil ettiler.

Slovakya’nın ev sahipliğindeki turnuva, dünya çapında yetenekli dansçıları bir araya getirerek büyük bir rekabetin yaşandığı bir platform oldu. Sporcular, sadece ülkemizi değil, aynı zamanda yeteneklerini tüm dünyaya gösterme fırsatı buldular.

Federasyonumuz, sporcularımızın elde ettiği bu başarıdan dolayı gurur duyuyor ve onları tebrik ediyor. Bu önemli etkinliğin, gelecekteki uluslararası müsabakalarda da başarıların habercisi olduğuna inanıyoruz. Sporcularımıza başarılarının devamını dileriz.

PARADANS KOSIČE DÜNYA KUPASİ 2023

OKUMAYA DEVAM ET

Ampute Futbol

Ampute Futbol 2023-2024 Sezonu Süper Lig Fikstür Çekimi

“Ampute futbol 2023-2024 sezonu Süper Lig fikstür çekimi 14 Eylül 2023 tarihinde saat 16:30’da YouTube üzerinden canlı yayınlanacaktır. Canlı yayın bağlantısı aşağıdaki gibidir:”

https://www.youtube.com/@bedenselengelliler

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

“Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TBESF Başkanı Alpaslan Erkoç’u Kabul Etti”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç’u makamında kabul etti. Görüşme Bakanlık makamında gerçekleşti. Federasyon başkanı Erkoç, Gençlik ve Spor Bakanına yeni dönem faaliyetleri ve çalışma takvimi hakkında bilgiler verdi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Federasyon Başkanı Erkoç’u ve göreve gelen yeni yönetimini tebrik etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak,’ Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu çalışmalarını yakından takip edeceğini ve önümüzdeki dönemde Federasyonun tüm bileşenleriyle ve Milli Takımlarla ses getiren başarılara imza atmasını beklediğini’ ifade etti. Bakan Bak, ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın örnek bir sporsever olduğunu ve özellikle de sporda engellilerin varlığı konusundaki hassasiyetlerini’ dile getirdi. Bu doğrultuda Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Milli takımın çalışmalarını yakından birebir takip ederek uluslararası alanda Paralimpik olimpiyatlarda yeni başarılar kazanmak için gereken desteği vereceklerini söyledi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonun kısa, orta ve uzun vadede stratejik planları ve çalışmaları hakkında Bakan Bak’ a detaylı bir sunum gerçekleştiren Başkan Erkoç, “Sayın Bakanımız bizi çok samimi ve sıcak bir ortamda karşıladı. Kendisine mütevazı kişiliğinden ve engellilerin spordaki varlığına olan duyarlılığından dolayı adeta hayran kaldık. Sayın Bakanımızın Türk Sporu ve özellikle Milli Takımlarımız adına her türlü desteği fazlasıyla verecek bir sporsever olması biz spor camiası için büyük bir öneme sahiptir. Bu, bizler için önemli bir motivasyon kaynağı oluşturacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ ın ilgi ve özverisi ile engelli sporunu en güzel yerlere getireceğimize inanıyoruz. Sayın Bakanımıza Federasyonumuza göstermiş olduğu ilgisi ve biz engelli vatandaşlarımıza karşı duyarlılığı ve sevgisinden dolayı müteşekkirim” dedi.

Görüşme sonunda Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç Bakanlık makamında hatıra fotoğrafı çektirdi.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P