BİZİ TAKİP ET!

TS’de Asya’dan Avrupa’ya 42.192 Km

Dünyanın kıtalararası tek maratonu olan 34’üncü Avrasya Maratonu, 88 ülkeden 13 bin atlet ve 120 bin vatandaşın katılımıyla yapıldı.

Organizasyon kapsamında 42.195 kilometrelik maraton yarışının yanı sıra 15 kilometre ve 8 kilometre koşuları ile halk yürüyüşü de yapıldı.Startı Boğaziçi Köprüsü gişelerinin yaklaşık 300 metre gerisinden verilen maratonda sporcular, köprüyü geçtikten sonra Beşiktaş sapağından ayrılarak Barbaros Bulvarı’ndan Beşiktaş’a indi ve sahil yolunu izleyerek Karaköy’e ulaştı.

Galata Köprüsü´nü geçerek Eyüp’e yönelen atletler, Feshane’den sonra dönüş yaparak Unkapanı üzerinden Yenikapı´ya indi.Bakırköy´den yapılan dönüşle sahilden Gülhane Parkı´na varan maratoncular, parkın içinden geçerek Sultanahmet´e çıktı. Zorlu yarış, Roma, Bizans ve Osmanlı imparatorluklarının toplantı ve spor merkezi olan "At Meydanı"nda, Sultanahmet Camisi´nin giriş kapısı ile Mısır Dikilitaşı´nın arasında son buldu.

Maratona Bağcılar Belediyesi Engelliler Spor Kulübü’nün milli atletleri de tekerlekli sandalye kategorisinde katıldı. Erkeklerde birinciliği Tayvanlı Prasopchoke Klunngern, 1 saat 57 dakika 19 saniyelik derecesiyle elde ederken, sporcularımızdan Ömer Cantay 2 saat 30 dakika 13 saniye ile ikinci, Semih Görkem Kıyar, 2 saat 51 dakika 3 saniye ile üçüncü oldu.Tekerlekli sandalyede yarışan bayanlarda ise milli atletlerimizden Zübeyde Süpürgeci 2 saat 58 dakika 2 saniyelik derecesiyle birincilik kürsüsüne çıktı. Hamide Kurt, 1 dakika 16 saniye farkla ikinci, Maşide Cesur ise 3 saat 9 dakika 22 saniyelik derecesiyle üçüncü sırayı aldı.

Tekerlekli Sandalye kategorisinde birinci olan sporculara 5 bin, ikincilere 3 bin, üçüncülere de 2 bin dolar para ödülü verildi.

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P