BİZİ TAKİP ET!

TBESF HABER

TS Tenis Bolton Turnuvası Sona Erdi

TS Tenis Bolton Turnuvası Sona Erdi

TS Tenis Bolton Turnuvası, Uluslararası Tenis Federasyonu tarafından 22-26 Şubat 2023 tarihlerinde İngiltere’de düzenlendi.

Bolton Arena ev sahipliğinde İTF 2 sınıfında ki organizasyonda, temsilcimiz Uğur Altınel yarı finalde Andy Lapthorne karşısında sahadan 2-0 mağlup ayrıldı.

Organizasyon sonrası ihtiyacı olan puanı aldığını belirten Altınel dünya sıralamasında 1 sıra daha yükseldi.

İlk 16 sporcunun doğrudan Paralimpik Oyunları’na katılacağını hatırlatan Altınel ‘‘İTF 2 kategorisinde dünyanın en elit sporcuları ile karşılaştım. Word Team Cup Dünya Şampiyonası elemeleri öncesinde seneye iyi bir giriş yaptım. Organizasyon öncesinde dünya sıralamasında 12.sırada yer alıyordum. Burada kazandığım puanlardan sonra 11.basamağa çıktım.’’ifadelerini kullandı.

 

TBESF HABER

Quad Takımımız Şampiyon oldu

BNP Paribas Dünya Takımlar Kupası Avrupa Elemelerinde Quad takımımız şampiyon oldu.

21-26 Mart 2023 tarihleri arasında 15 ülkeden 100 sporcunun katılımıyla Antalya Belek, Megasaray Otelde devam eden organizasyonda Almanya, İtalya ve İngiltere’nin olduğu grupta 3’te 3 yapan milliler takım halinde birinci oldu.

Uğur Altınel, Fatih Karataş ve Ahmet Kaplan’dan oluşan Quad milli takımımız İngiltere, İtalya ve Almanya’yı 3-0 ile geçti. Alınan bu şampiyonluk ile beraber Quad takımımız 02-08 Mayıs 2023 tarihlerinde düzenlenecek olan BNP Paribas Dünya Takımlar Kupasına doğrudan katılım hakkı elde etti.

Takım şampiyonluğunun ardından konuşan milli sporcu Uğur Altınel son dönemde yaşanmayanları yaşattıklarını dile getirdi.

Altınel’’ Çok mutluyuz öncelikle hocamız Serkan Üstündağ ve takım arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Geçen sene buradan ikinci olarak çıkmıştık. Daha çok çalıştık ve 1.olarak doğrudan Dünya Takımlar Kupasına gideceğiz. İlk Defa bir Türk takımı burada şampiyon oldu. Bunları yaşattığımız için çok mutluyuz. Mayıs ayında elimizden gelenin en iyisini ortaya koyup dereceye girmek istiyoruz’’dedi

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

Avrupa Elemelerinin Açılış Seremonisi Yapıldı

Antalya Belek ev sahipliğinde düzenlenen Tekerlekli Sandalye Tenis Dünya Takımlar Kupası Avrupa Elemeleri’nin açılış seremonisi gerçekleştirildi.

15 ülkeden 100 sporcu!
Özel gösteriler eşliğinde başlayan açılış seremonisi TBESF Genel Sekreteri Mehmet Berk İnan’ın konuşmalarıyla tamamlandı. Megasaray Otelde başlayan şampiyonaya 15 ülkeden 100 sporcu, antrenör ve hakem katıldı.

 

İNAN: TBESF AİLESİ OLARAK DERİN BİR ÜZÜNTÜ İÇİNDEYİZ
TBESF Genel Sekreteri Mehmet Berk İnan yaptığı konuşmasında, “Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allahtan rahmet diliyorum. Allah bir daha bu trajediyi dünyada hiçbir insana yaşatmasın. Ne kadar büyük millet ve devlet olduğumuzu gördük. Türk halkı ve devleti, elinden gelen tüm imkanları seferber edip yardıma koşan insanlarımızla umut oldu.

Federasyonumuz bünyesindeki pek çok spor dalında her geçen yıl başarılarımıza yenilerini ekliyoruz. Yeni sporcular kazanıyor, branşlarımızın kapasitesini her geçen gün artırıyoruz. Bu husustaki en büyük motivasyonumuz, sporcularımızın uluslararası başarıları. Onların aldığı her bir madalya, bayrağımızı gönderme çekmekle kalmıyor, aynı zamanda yeni sporcular kazanmamıza da vesile oluyor.

Sporcularımızı anlatırken bizler en çok onların azminden, cesaretinden ve başarılarından bahsediyoruz. Her birini birer ilham kaynağı olarak görüyoruz. Bu açıdan Tekerlekli Sandalye Tenis branşına ülkemizde olan ilginin her geçen gün arttığına şahit olmak çok sevindirici.

Ülkemiz Tekerlekli Sandalye Tenis Branşında çok önemli etkinliklere geleneksel olarak ev sahipliği yapıyor. BNP Paribas Dünya Takımlar Kupası bu etkinliklerin sadece biri. İşte şampiyonlar karşımda. Biz şampiyonlar yetiştirmek için buradayız. Bir başarı hikayemiz var. Çocuklarımıza destek ve fırsat verirsek büyük başarı kazanıyoruz. Ülkemizin potansiyeline ve geleceğine inancımız tam. İnanılmaz bir heyecan, enerji ve potansiyel var. Çünkü burada bir ekip ruhu var. Geleneklerimiz gereği elimizde olan imkanların en iyisi ile hizmet etmeyi seven bir milletiz.

Tenis camiamızda ki hocalarımız başta olarak üzere, bu kocaman aile Türk tenisinin adının Dünya’da yer alması için elinden geleni yapıyor, yapmaya devam edecek. İnşallah bu birliktelik ile nice Avrupa, Dünya ve Paralimpik şampiyonları yetişecek. Değerli katılımcılar, sponsorlarımız daha çok kişiye ulaşabilmek, kapasitemizi daha çok geliştirmek ve her kulvarda biz de varız diyebilmek için çok önemli. Son dönemde kamuoyumuzun Federasyonumuz çalışmalarına desteklerinin arttığına şahit olmak çok sevindirici.

 

Gençlik ve Spor bakanlığımız ile ortak çalışan, Megasaray Tenis Akademisi artık dünyada bir marka haline geldi. Federasyonumuz ile çok yakın şekilde çalışıyorlar. Artık birbirini seven bir geniş aileden farkımız yok. Tam bu noktada ilk günden bu yana yanımızda olan Megasaray ailesine teşekkürü borç biliyorum. İyi ki varsınız.
Sayın Cumhurbaşkanımız, ‘Spor ne kaybetme üzüntüsü ne kazanma sevincidir. Spor özgüvendir, cesarettir’ ifadeleri ile çok güzel açıklamış. Burada Dünya’nın en önemli tekerlekli sandalye tenis öncüleri birlikte olmak. İTF’nin en önemli organizasyonlarından birine ev sahipliği yapmak gurur verici.

 


Sevgili İTF yöneticileri ile diyaloglarımız devam ediyor. Önümüzde ki sene yapılacak olan 2024 Dünya Şampiyonası için biz talibiz. Bakanlığımız ve Megasaray tenis akademisinin samimi destekleri ile unutulmaz bir organizasyon için talebimizi buradan yineliyorum. Başkanımız Muaz Ergezen, sizlere en kalbi duyguları selam gönderdi. Milletvekili aday adaylığı için istifa ederken bile, Tekerlekli sandalye tenis camiasının federasyonuz bünyesinde ki yerine dikkat çekti. Bu süreçte Tenisin buralara gelmesinde büyük pay sahibi olan başta Muaz başkanımız olmak üzere, geçmişten günümüze hizmet vermiş tüm eski başkanlarımıza teşekkür ederim. Bu duygu ve düşüncelerle TBESF ailemizin tüm destekçilerine ayrıca minnettarlığımızı ifade ederek, her birinize saygı ve sevgilerimi iletiyorum.

Önümüzdeki 6 gün süresince ter dökecek olan tüm katılımcılarımıza şimdiden başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Organizasyon 26 Mart’ta oynanacak müsabakalar ile sona erecek.

OKUMAYA DEVAM ET

Para Atletizm

Okul Sporları Faaliyetleri

2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı Okul Sporları Faaliyetleri Bedensel Engelliler Türkiye Birinciliği Müsabakaları 6-9 Nisan tarihleri arasında Aksaray’da düzenlenecektir.

Yüzme Spor Dalı:

Son Liste Bildirim Tarihi- 25 Mart 2023 saat 24:00

Teknik Toplantı Tarihi ve Yeri – 7 Nisan Cuma Saat 16:00

Müsabaka Tarih ve Saatleri:

8 Nisan- Sabah Seansı: 10:00 Akşam Seansı: 16:00

9 Nisan-Sabah Seansı 9:30-Akşam seansı: Sabah seansı bitiminden 1 saat sonra yapılacaktır.

Atletizm Spor Dalı:

 

 

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P