BİZİ TAKİP ET!

TS Tenis Dünya Kupası’nda şampiyonlar kupalarını aldı

Tekerlekli Sandalye Tenis Dünya Kupası’nda şampiyonlar kupalarını aldı…

TS Tenis Dünya Kupası’nda şampiyonlar kupalarını aldı

      Türkiye’nin ev sahipliği yaptığı ve Manavgat’a bağlı Kızılağaç Turizm Bölgesinde bulunan Ali Bey Club Manavgat Tesislerinde gerçekleştirilen BNP Paribas Tekerlekli Sandalye Tenis Dünya Kupası sona erdi. 28 ülke 52 takımdan yaklaşık 252 sporcunun mücadele ettiği şampiyonada kupalar sahiplerini buldu. Turnuva Direktörlüğünü Tekerlekli Sandalye (TS) Tenis Menajeri Dianne Elaine Fowler, Başhakemliğini Gold Badge ve Anders Wennberg’in yaptığı Milli hakemlerimizden Muzaffer Kuzu başkanlığında 32 hakemin görev aldığı şampiyonada tahsis edilen 15 kortta her gün yaklaşık 45 maç olmak üzere turnuva boyunca 300’ün üzerinde maç oynandı. Şampiyonaya katılan ülkeler Junior, Quad, kadınlar ile erkekler 1. ve 2. Grup kategorilerinde yaptıkları karşılaşmalar sonrası ve final maçlarının ardından şampiyonlar kupalarını aldılar. Türk Milli Takımları Bayanlar ve Erkekler 2. Grup kategorilerinde 12. olarak turnuvayı tamamladı.

      Şampiyonaya katılan tüm ekipler için düzenlenen kapanış gecesinde Ali Bey Park Manavgat havuz başında verdiği özel gala yemeğinde 2012 yılının gençler, bayanlar, Quad ve erkeklerde başarılı olan takımı ile yılın antrenörüne özel ödüller verilerek başarılar dilendi. BNP Paribas Tekerlekli Sandalye Tenis Dünya Kupası’nın başarılı organizasyonundan dolayı Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Başkan Vekili Bülent Yağar, yaptığı konuşmada öncelikle dünyada güneşin doğduğu en güzel yer olduğuna inandığı Türkiye’nin cennet köşesi Antalya’da ağırlamaktan duydukları memnuniyeti ifade etti. Yağar; “Dünyanın çeşitli coğrafyalarından başarı, mutluluk ve dostluğu paylaşmak adına bir arada olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade etti. Yağar, emeği geçen herkese teşekkür ederek 2020 yılında İstanbul’da gerçekleşmesini arzu ettikleri Olimpiyat’ta tekrar bir arada olmayı temenni ettiklerini söyledi.

      TBESF Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Ataşer ise yaptığı değerlendirmede; “2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları öncesi ülkemizde gerçekleştirdiğimiz bu organizasyonu alnımızın akıyla tamamlamış bulunuyoruz. İnşallah bu organizasyonun artılarını 7 Eylül 2013 tarihinde açıklanacak olan Olimpiyat ev sahipliğinde 2020 yılında İstanbul’da yapılmasının mutlu haberini alırız. Biz tüm altyapı çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz.”diye konuştu. Konuşmaların ardından Yağar ve Ataşer; ITF TS Tenis Komite Başkanı Stuart Smith, ITF TS Tenisi Sorumlusu Mark Bullock, Turnuva Direktörü TS Tenis Menajeri Dianne Elaine Fowler, Ali Bey Club Manavgat Genel Müdürü Kerem Kutbay, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu Hüseyin Çağlar’a organizasyona katkılarından dolayı plaket ve hediyeler takdim ettiler.
      Şampiyonaya Arjantin, Avustralya, Avusturya, Belçika, Hırvatistan, Kanada, Şili, Fransa, Büyük Britanya, Almanya, Yunanistan, Irak, İsrail, İtalya, Japonya, Güney Kore, Hollanda, Nijerya, Polonya, Rusya, Güney Afrika, İspanya, Srilanka, İsveç, Tanzanya, Tayland, ABD ve ev sahibi olarak Türkiye olmak üzere 28 ülkeden 52 takım ve yaklaşık 250 sporcu katıldı. Şampiyonada Milli Takım Antrenörleri Soner Arıburnu, Selim Çabuk ve Berfin Erdoğan nezaretinde hazırlanan Büşra Ün, Ebru Bulgurcu, Jülide Yıldız, Neşe Aydemir, Muharrem Çakmak, Turan Akalın, İsmail Cantürk ve Hakan Güngör’den oluşan 8 kişilik takımımız mücadele etti.

BNP Paribas Tekerlekli Sandalye Tenis Dünya Kupası Sıralaması:

Erkekler 1. Grup: 1-Fransa, 2-Hollanda, 3-İsveç, 4-Japonya, 5-B. Britanya, 6-Arjantin, 7-Polonya, 8-Avusturya, 9-Tayland, 10-Güney Kore, 11-ABD, 12-Güney Afrika.

Erkekler 2. Grup: 1-Avustralya, 2-Yunanistan, 3-Belçika, 4-İtalya, 5-Srilanka, 6-Almanya, 7-İspanya, 8-Kanada, 9-İsrail, 10-Hırvatistan, 11-Nijerya, 12-Türkiye.

Bayanlar: 1-Hollanda, 2-B. Britanya, 3-Japonya, 4-Almanya, 5-Tayland, 6-Güney Kore, 7-İspanya, 9-ABD, 10-Şili, 11-Avustralya, 12-Türkiye.

Quads: 1-ABD, 2-İsrail, 3-İtalya, 4-Japonya, 5-İsveç, 6-Güney Afrika, 7-Kanada, 8-B. Britanya.

Juniors: 1-B. Britanya, 2-İspanya, 3-Hollanda, 4-Rusya, 5-ABD, 6-Irak, 7-Güney Afrika, 8-Tanzanya.

TBESF HABER

“Para Dans Kosice 2023 turnuvasından 3 Altın 2 Gümüş Madalya ile Dönüyorlar”

Federasyonumuzun 2023 yılı faaliyet programında öne çıkan bir etkinlik gerçekleşti. Para Dans Kosice 2023 Para Dance Sport World Cup Turnuvası, 15-17 Eylül 2023 tarihleri arasında Slovakia’nın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Sporcular, bu prestijli turnuvada üstün bir başarı elde ettiler. Toplamda 3 altın ve 2 gümüş madalya kazanan milli sporcular, Türk bayrağını gururla temsil ettiler.

Slovakya’nın ev sahipliğindeki turnuva, dünya çapında yetenekli dansçıları bir araya getirerek büyük bir rekabetin yaşandığı bir platform oldu. Sporcular, sadece ülkemizi değil, aynı zamanda yeteneklerini tüm dünyaya gösterme fırsatı buldular.

Federasyonumuz, sporcularımızın elde ettiği bu başarıdan dolayı gurur duyuyor ve onları tebrik ediyor. Bu önemli etkinliğin, gelecekteki uluslararası müsabakalarda da başarıların habercisi olduğuna inanıyoruz. Sporcularımıza başarılarının devamını dileriz.

PARADANS KOSIČE DÜNYA KUPASİ 2023

OKUMAYA DEVAM ET

Ampute Futbol

Ampute Futbol 2023-2024 Sezonu Süper Lig Fikstür Çekimi

“Ampute futbol 2023-2024 sezonu Süper Lig fikstür çekimi 14 Eylül 2023 tarihinde saat 16:30’da YouTube üzerinden canlı yayınlanacaktır. Canlı yayın bağlantısı aşağıdaki gibidir:”

https://www.youtube.com/@bedenselengelliler

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

“Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TBESF Başkanı Alpaslan Erkoç’u Kabul Etti”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç’u makamında kabul etti. Görüşme Bakanlık makamında gerçekleşti. Federasyon başkanı Erkoç, Gençlik ve Spor Bakanına yeni dönem faaliyetleri ve çalışma takvimi hakkında bilgiler verdi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Federasyon Başkanı Erkoç’u ve göreve gelen yeni yönetimini tebrik etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak,’ Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu çalışmalarını yakından takip edeceğini ve önümüzdeki dönemde Federasyonun tüm bileşenleriyle ve Milli Takımlarla ses getiren başarılara imza atmasını beklediğini’ ifade etti. Bakan Bak, ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın örnek bir sporsever olduğunu ve özellikle de sporda engellilerin varlığı konusundaki hassasiyetlerini’ dile getirdi. Bu doğrultuda Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Milli takımın çalışmalarını yakından birebir takip ederek uluslararası alanda Paralimpik olimpiyatlarda yeni başarılar kazanmak için gereken desteği vereceklerini söyledi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonun kısa, orta ve uzun vadede stratejik planları ve çalışmaları hakkında Bakan Bak’ a detaylı bir sunum gerçekleştiren Başkan Erkoç, “Sayın Bakanımız bizi çok samimi ve sıcak bir ortamda karşıladı. Kendisine mütevazı kişiliğinden ve engellilerin spordaki varlığına olan duyarlılığından dolayı adeta hayran kaldık. Sayın Bakanımızın Türk Sporu ve özellikle Milli Takımlarımız adına her türlü desteği fazlasıyla verecek bir sporsever olması biz spor camiası için büyük bir öneme sahiptir. Bu, bizler için önemli bir motivasyon kaynağı oluşturacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ ın ilgi ve özverisi ile engelli sporunu en güzel yerlere getireceğimize inanıyoruz. Sayın Bakanımıza Federasyonumuza göstermiş olduğu ilgisi ve biz engelli vatandaşlarımıza karşı duyarlılığı ve sevgisinden dolayı müteşekkirim” dedi.

Görüşme sonunda Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç Bakanlık makamında hatıra fotoğrafı çektirdi.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P